rośliny doniczkowe kaktusy

6 roślin domowych łatwych w utrzymaniu

Czas czytania:2 minut/y, 42 sekund/y

Lubisz rośliny w domy, ale nie masz czasu zajmować się ich pielęgnacją? Przyjrzyj się bliżej tym sześciu (prawie) nieśmiertelnym roślinom domowym

Rośliny, które potrzebują mało wody

Jeśli rośliny w twoim domu zwiędną w krótkim czasie po ich zakupie, może to wynikać z niewłaściwej pielęgnacji. Najbardziej oczywistym powodem jest to, że rośliny nie otrzymują wystarczającej ilości wody lub że nie zaznajomiłeś się wystarczająco z potrzebami żywieniowymi rośliny.

Innym powodem może być nazbyt obfite podlewanie roślin. Może ono spowodować gnicie korzeni. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest kupowanie roślin, które są łatwiejsze w utrzymaniu i potrzebują wody co drugi, trzeci lub czwarty tydzień.

Dlaczego powinieneś mieć rośliny w domu?

Możesz po prostu zrezygnować z posiadania roślin w domu. Powinieneś jednak wiedzieć, że zielone rośliny w domu są dobre dla klimatu w zamkniętym pomieszczeniu.

Oprócz ożywienia domu, rośliny przyczyniają się również do lepszego powietrza. Rośliny wytwarzają tlen, a ponadto pomagają utrzymać wilgoć w domu. Do tego dobrze sprawdzają się w zimie, gdy w mieszkaniach powietrze jest suchsze niż w innych porach roku.

6 roślin domowych, które łatwo utrzymać przy życiu

Jeśli nie masz dobrej ręki do roślin i masz na sumieniu wiele żyć wypełnionych chlorofilem, najlepszym rozwiązaniem może być zakup prostych roślin, które potrzebują niewielkiej ilości wody i nie wymagają szczególnego zainteresowania. Poniżej sześć roślin, których uśmiercenie jest prawie niemożliwe.

1. Kaktus

Kaktusy występują w wielu odmianach i są prawie tak łatwe do utrzymania, jak rośliny z tworzyw sztucznych. Nawet jeśli jesteś całkowicie beznadziejny jeśli chodzi o rośliny w domu, powinieneś sobie z nimi poradzić.

Musisz tylko uważać na to, żeby kaktus dostawał trochę słońca i żeby nie dawać mu zbyt dużo wody. Często wystarczy podlewać raz w miesiącu lub rzadziej, w zależności od ilości słońca które do niego dociera. Jeśli kaktus dostaje dużo słońca, powinien otrzymać trochę więcej wody.

2. Pilea peperomiowata

Pilea peperomiowata, to roślina bardziej znana jako “pieniążek”. Jednak bez względu na to, jak ją nazwiesz, jedno jest pewne: łatwo utrzymać ją przy życiu, o ile nie będziesz jej zbyt często podlewać. Roślinę należy podlewać tylko raz w tygodniu lub rzadziej, jeśli gleba jest nadal wilgotna.

3. Dracena wonna

Dracena wonna nazywana także smokowcem wonnym, może przetrwać nawet w najciemniejszych domach. Roślina ma krzaczasty wygląd, składający się z pięknych, błyszczących liści.

Smokowiec wonny nie jest odporny na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i z reguły powinien być podlewany w stosunku do ilości otrzymanego słońca. Im mniej słońca, tym potrzebuje mniej wody. Dlatego, aby podlać dracenę poczekaj, aż gleba w której rosną, wyschnie.

4. Sansewieria gwinejska

Sansewieria gwinejska, to harmonijna i niezbyt wymagająca roślina. Potrzebuje wody tylko co dwa lub trzy tygodnie. Roślina znana jest z długich, grubych liści w kolorze zielonym, żółtym i białym, które łączą się ze sobą, tworząc przyjemną zabawę i kolorowy akcent w domu.

5. Aspidistra wyniosła

Aspidistra wyniosła kwitnie w cieniu i może przetrwać przy niewielkiej ilości światła słonecznego. Zwykle podlewa się nią mniej więcej raz w tygodniu. Lub rzadziej, jeśli gleba jest nadal wilgotna.

6. Bokarnea odgięta

Bokarnea odgięta znana również jako “noga słonia” lub “małpie drzewko”. Potrzebuje wody co dwa tygodnie, a początkowo może przechowywać wodę nawet przez trzy tygodnie. To dobry wybór dla każdego, kto lubi rośliny, ale ciągle zapomina, żeby je podlewać.

Ciekawostki o roślinach: Sadurski.com

Zobacz też:
> Aloes
> Gwiazda betlejemska
> Estragon

Opoczno ciekawostki zamek zabytki Poprzedni post Opoczno – 10 ciekawostek
Armenia ciekawostki zabytki atrakcje historia Następny post 20 ciekawostek o Armenii