Saszetka męska – w jakich sytuacjach sprawdzi się lepiej niż plecak?

skórzana saszetka męska ciekawostki saszetki męskie

Telefon komórkowy, portfel, klucze do mieszkania i kluczyki do samochodu – to minimum, które zabierasz ze sobą każdego dnia, wychodząc z domu. Trzymanie ich wszystkich w kieszeniach spodni czy płaszcza jest niewygodne, a przy tym wpływa niekorzystnie na Twój wizerunek. Co zatem zrobić, jeżeli nie chcesz nosić dużej torby lub plecaka? Poznaj skórzane saszetki męskie od WITTCHEN!

Czym są saszetki męskie?

Męska saszetka to rodzaj praktycznej torebki dla Panów. Charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i – paradoksalnie – dużą pojemnością. Zwykle jest wyposażona w krótki, wygodny pasek, który pozwala nosić ją na nadgarstku.

Saszetki męskie WITTCHEN są wykonane z wysokogatunkowej skóry licowej (zwykle cielęcej). Występują w czerni i odcieniach brązu – takie kolory są uzyskiwane w procesie obróbki naturalnego materiału. Są również subtelnie zdobione, co widać w przeszyciach, wykończeniu suwaków oraz metalowych emblematach, umieszczonych na ich przodzie.

Męska saszetka może mieć zupełnie prostokątny kształt lub być nieco zaokrąglona na bokach. Istnieją modele jedno- i wielokomorowe, z różną liczbą i umiejscowieniem kieszeni oraz przegródek. Zwykle mają specjalnie wydzielone miejsca na bilon i banknoty, a także przezroczyste okienko na dowód osobisty lub prawo jazdy. Niektóre saszetki są dodatkowo wyposażone w zewnętrzne kieszenie, umożliwiające szybkie sięgnięcie po najpotrzebniejszą rzecz. Zdarzają się modele, które mają w tym miejscu wysuwany panel z miejscem na dokument tożsamości i karty płatnicze.

saszetka skórzana z wyjmowanym panelem
Saszetka skórzana z wyjmowanym panelem

Większość torebek tego typu jest zapinana na metalowy suwak. W ofercie WITTCHEN znajdziesz też propozycje z zamkiem na kluczyk, pozwalające na zachowanie maksimum bezpieczeństwa. Część dostępnych saszetek ma również wszytą w tylnej części szlufkę, która umożliwia przypięcie ich do paska i noszenie w funkcji tzw. nerki.

Kiedy używać saszetek męskich?

Z uwagi na swoją dużą pojemność i niewielkie rozmiary, męska saszetka doskonale sprawdza się w podróży. Z łatwością zmieścisz w niej pieniądze i dokumenty, ale również telefon, bilet lotniczy oraz paszport. Jest też zdecydowanie mniejsza od plecaka, przez co raczej nie będzie traktowana jako bagaż podręczny przez obsługę lotniska. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca i będziesz mógł zabrać do samolotu nieco więcej przedmiotów.

Męska saszetka jest też bardzo użyteczna w życiu codziennym. Możesz ją zabrać ze sobą zarówno na zakupy spożywcze, jak i na randkę. Elegancki, skórzany model może służyć nawet jako element outfitu biznesowego! W przeciwieństwie do plecaka nie rzuca się w oczy i nie przywodzi na myśl stylu sportowego. Jest natomiast minimalistyczny, dzięki czemu sugeruje, że jego posiadacz jest konkretną i rzeczową osobą.

saszetka skórzana z herbem
Saszetka skórzana z herbem

Saszetka męska z możliwością przyczepienia do paska może się sprawdzić również podczas uprawiania sportu. Jeżeli biegasz lub jeździsz na rowerze, będzie to doskonały sposób na zabranie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy na trening. Taki dodatek będzie również przydatny podczas zimowych spacerów oraz nordic walkingu.

Skórzana męska saszetka to doskonały pomysł na prezent. Możesz ją podarować osobie bliskiej, np. ojcu czy bratu, ale również komuś z dalszej rodziny lub znajomemu. To niezobowiązujący, a jednocześnie wytworny upominek, który nie tylko świetnie się prezentuje, lecz także ma walor praktyczny. Kupując saszetkę w salonie lub sklepie internetowym WITTCHEN, otrzymasz ją w zestawie z eleganckim pudełkiem, które sprawdzi się doskonale jako opakowanie prezentowe. 

Jeżeli szukasz inspiracji do przedświątecznych zakupów, wejdź na https://www.wittchen.com/prezentownik. Znajdziesz tam praktyczne porady, które pomogą Ci łatwo i szybko skompletować wszystkie bożonarodzeniowe oraz noworoczne upominki!

WP / zawsz