Adolf Hitler

Sklonować Adolfa Hitlera?

Czas czytania:1 minut/y, 17 sekund/y

Największe absurdy przełomu tysiąclecia w Polsce i na świecie – subiektywne podsumowanie Sadurski.com

„Kabaret, kabaret lecz śmiechu w nim mało
i słowa w nim proste, bez blasków i zalet
Bo tak proszę Państwa fatalnie się stało,
że życie przerosło kabaret”
– śpiewał Tadeusz Ross, kiedyś satyryk, obecnie poseł. Niestety, miał rację. Scenariusze pisane przez życie są czasem tak surrealistyczne, że zawód satyryka może odejść wkrótce do lamusa.

Niżej podpisany od 20 lat znany jest głównie z rysunków publikowanych w prasie, ale jest też autorem licznych komentarzy i felietonów, o średnio poważnej treści. Na przykład od 1999 roku w kolejnych numerach ogólnopolskiego czasopisma Dobry Humor”, w rubryce Paranoja polska, przedstawia i komentuje autentyczne, dziwne, a nawet zaskakujące wydarzenia, jakie miały miejsce w rzeczywistości.

Sadurski zrobił podsumowanie ponad tysiąca takich komentarzy z ostatnich 10 lat, zastanawiając się które z wydarzeń zasługuje na miano największego kretyństwa świata i Polski przełomu tysiącleci. W tym subiektywnym rankingu, zwyciężyli:

Świat
• Mistrzostwo świata przyznaję kanadyjskiej sekcie, która w 2001 roku temu całkiem serio oznajmiła, że zamierza sklonować Adolfa Hitlera. Dlaczego? Aby postawić go przed sądem za zbrodnie wojenne. Jest to tak dziwaczny pomysł, że jestem w stanie tego skomentować.

Polska
• Mistrzostwo Polski przyznaję policjantowi z G. (nazwy miejscowości w całości nie wymieniam, bo wkrótce może robić konkurencję znanemu z dowcipów Wąchockowi). Od swojego szefa dostał on polecenie, aby do Komendy Głównej w Warszawie wysłać do ekspertyzy banknoty, które prawdopodobnie były fałszywe. Ten poszedł na najbliższą pocztę i… wysłał wszystkie banknoty przekazem pocztowym na adres Komendy Głównej.

Tekst: Szczepan Sadurski, na Sadurski.com od lipca 2010

Citroen 2 CV samochód Poprzedni post Citröen 2 CV – najsłynniejszy model Citröena
prędkość szybkość samochody ciekawostki rekordy prędkości Następny post Rekordy prędkości i ich historia