Amerykanin Ameryka flaga USA pustynia mężczyzna skały

Amerykanin królem nowego kraju

Czas czytania:1 minut/y, 23 sekund/y

Amerykanin miał niezły pomysł

Pojechał na pustynię między Egiptem i Sudanem, zatknął flagę i obwołał się królem Sudanu Północnego

Sudan ani Egipt dotychczas nie były zainteresowane tym pustynnym i bezludnym obszarem ziemi, mającym blisko 2 tys. kilometrów kwadratowych, nazywanym Bir Tawil. Wykorzystał to Amerykanin mieszkający w stanie Wirginia, Jeremiah Heaton. Pojechał z córką na wycieczkę i 16 czerwca 2014 r. wetknął tu flagę wymyślonego przez siebie królestwa Sudanu Północnego. Siebie obwołał królem, a córkę księżniczką, co miało być spełnieniem obietnicy, której przed rokiem dał 6-letniej córce.

Postąpił tak samo, jak niegdysiejsi kolonizatorzy. Po prostu zajął ziemię niczyją i stał się jej właścicielem. Jak twierdzi, był to ostatni niezajęty przez nikogo kawałek ziemi na naszej planecie, zatem postąpił całkowicie legalnie.

Samozwańczy król nowego państwa w Afryce już wystosował oficjalne pismo i czeka na odpowiedź od Unii Afrykańskiej. Jest pewien, że ta potwierdzi powstanie nowego kraju.

Przedstawiciele mediów amerykańskich zwrócili się do ambasad ambasad Egiptu i Sudanu w Waszyngtonie, aby skomentowały doniesienia pomysłowego Amerykanina-króla. Obecnie czekają na odpowiedź.

Na zdjęciu: Jeremiah Heaton w chwili proklamowania swego afrykańskiego królestwa, foto z profilu na Facebooku
Amerykanin – informacja na (c) Sadurski.com od lipca 2014

Amerykanin czyli kto?

Amerykanie (ang. Americans) – pluralistyczna wspólnota narodowo-państwowa pochodzenia imigracyjnego, kształtująca się w Stanach Zjednoczonych, licząca około 300 mln osób. W związku ze specyficzną, migracyjną historią swojego powstania, posiada pochodzenie mieszane, przede wszystkim europejskie i afrykańskie. Mniejszość stanowią osoby pochodzenia azjatyckiego oraz rdzenni AmerykanieIndianie Ameryki Północnej. Skutkiem tradycyjnej wielonarodowości Stanów Zjednoczonych jest fakt, że wielu Amerykanów identyfikuje się zarówno ze Stanami Zjednoczonymi, jak i – raczej sentymentalnie – z krajem pochodzenia swoich przodków (np. Amerykanie włoskiego czy irlandzkiego pochodzenia – Italian Americans, Irish Americans).

dublerka filmy kino media sport telewizja Poprzedni post Polska. Nowy zawód: dublerka rąk
media manipulacja telewizja Norwegia sport Następny post Jak media nas oszukują