Zaskakujące ciekawostki i niezwykłe fakty

mężczyzna je z miski zaskakujące ciekawostki niezwykłe fakty fascynujące

Niesamowite fakty, które powinieneś poznać! Dziwne, śmieszne i zaskakujące ciekawostki ze świata, na każdy temat. Spadający czołg, niedoszły rekordzista, historia Coca-Coli, torebka jak samolot…

Katastrofalna ciekawostka

1) Rosyjscy żołnierze, przewożący ciężki sprzęt wojskowy przez miasto Sachalin (wschodnia Rosja), zgubili 40-tonowy czołg T-80. Spadł na środek jezdni, lądując do góry nogami (czyli gąsienicami). Po kilku godzinach czołg usunięto, a jego zdjęcia obiegły Internet.

Koniec śmiechu

2) Śmiejesz się z flecistów czyli muzyków grających na fletach? Że to mało ciekawe zajęcie? To chociaż wiedz, ile kosztuje instrument muzyczny, zwany fletem. Nawet kilkaset tysięcy złotych. Za sam ustnik trzeba zapłacić 10 do ponad 40 tysięcy złotych.

Miejsce parkingowe warte fortunę

9) Miejsce parkingowe w podziemiu 8-piętrowego luksusowego domu w centrum nowojorskiego Manhattanu kosztuje milion dolarów. Warte swojej ceny, jeśli w tym miejscu parkujesz luksusowy samochód Koennigsegg CCXR Trevita. Jest wart 5 milionów USD, do setki rozpędza się w niecałe 3 sekundy i możesz nim jechać z prędkością 400 km/h.

> Nowy Jork ciekawostki

Staten Island Ferry Nowy Jork ciekawostki Manhattan
Prom Staten Island Ferry i wieżowce Manhattanu. Zaskakujące ciekawostki

Ciekawostka z Watykanu

4) Najkrótsza linia kolejowa znajduje się w Watykanie i ma zaledwie 270 metrów długości. Jest wykorzystywana bardzo rzadko. Na rozsuwanej żelaznej bramie kolejowej widnieje herb piusa XI, który nawet nie miał okazji skorzystać z przejazdu. Dworzec otwarto w 1933 roku, jednak nie pełni obecnie swojej funkcji. W budynku znajduje się sklep dla wybranych. Zakupy można zrobić, pokazując specjalne zezwolenie (kartę).

Oszust podatkowy

5) Zanim Adolf Hitler został führerem, oszukiwał na podatkach. Potem jego zaległe podatki anulowano.

Nie będzie rekordu

6) 45-letni Japończyk, szef biura nieruchomości, fan sportu, wydał prawie 40 tysięcy USD na bilety wstępu na 134 wydarzenia, jakie miały się odbyć na Igrzyskach Olimpijskich odbywających się w Japonii. Liczył, że zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa (obecny rekord wynosi: 128). Niestety plany te pokrzyżowała pandemia covid-19 i zakaz wstępu kibiców na areny i stadiony. Nie pociesza go fakt, że pieniądze wydane na zakup biletów zostaną zwrócone.

> Japonia ciekawostki

miasto Tokio ciekawostki Shibuya Japonia
Dzielnica Shibuya w Tokio. Zaskakujące ciekawostki

Mieszkaj jak mafioso

7) Meksyk, 2021. Nagrodą w narodowej loterii będzie dom, w którym w 2014 r. ukrywał się wielki boss kartelu narkotykowego. Wycenionej na ponad 250 tys. dolarów willi nikt nie chciał kupić.

Historia Coca-Coli

8) Coca-Colę wynalazł aptekarz i weteran wojenny, John Pemberton. Napój który nazwał Pemberton’s French Wine Coca, był mieszaniną wina, owoców koli i liści koki. Napój stworzył po to, aby pomógł mu w uzależnieniu się od morfiny którą zażywał, aby uśmierzyć ból dokuczający w wyniku odniesionych ran.

Droższa niż samolot

9) Firma Louis Vuitton wypuściła nowość: torebkę w kształcie samolotu (dla pań i panów). Byłoby można potraktować to jako żart (wygląda jak dziecięca zabawka), tymczasem ten luksusowy produkt dla bogatych snobów kosztuje 39 tysięcy dolarów. Drożej niż PRAWDZIWE samoloty. Na przykład używaną Cessnę można kupić już za 18 tys. dolarów. Dwa samoloty albo torebka – wybór należy do klienta.

> Ciekawostki lotnicze

Wcale nie Francuzi

10) Bagietki każdemu natychmiast kojarzą się z Francją. Tymczasem to nie Francuzi jedzą najwięcej bagietek, ale mieszkańcy afrykańskiego państwa Algieria.

Zaskakujące ciekawostki wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o kotach