kwiat begonia ciekawostki begonie kwiaty

Begonia – kwiat do domu i do ogrodu

Czas czytania:1 minut/y, 38 sekund/y

Begonie to jedne z najatrakcyjniejszych roślin ozdobnych. Doskonale nadają się do hodowli tak na parapecie, jak i w ogrodzie.

Begonie z grupy Begonia x hiemalis o delikatnych, barwnych płatkach należą do tych kwiatów, którym nie może oprzeć się żaden ogrodnik–amator. Przez dwa miesiące te eleganckie, a jednocześnie subtelne rośliny, mogą być efektowną ozdobą każdego mieszkania. Begonie są niedrogie i jako kwiaty doniczkowe cieszą się dużą popularnością.

Już bardzo dawno temu Chińczycy wykorzystywali motyw kwiatu Begonii do ozdabiania porcelany. Postawione na tacy w ozdobnej wazie kwiaty pokojowe, w niczym nie ustępują dekoracyjnym wzorom na naczyniu.

Fantastyczne wrażenia estetyczne

Begonie o barwnych kwiatach z postrzępionymi brzegami mogą być wspaniałą ozdobą każdego stołu. Pozostałe gatunki begonii również zachwycają intensywnością barw. Dla kogoś, komu kolekcja kwiatów doniczkowych wyda się zbyt monotonna, begonie będą najprostszym rozwiązaniem. Wraz z hibiskusem, dzwonkami czy orchideą potrafią stworzyć niezwykle oryginalne kompozycje.

Parapet okna zastawiony doniczkami wypełnionymi kolorowymi kwiatami będzie najlepszą dekoracją, która ożywi każde pomieszczenie. Paleta pastelowych barw begonii harmonizuje z równie stonowaną kolorystyką doniczkowych hortensji.

Kwietne kompozycje na okiennych parapetach

Przy tworzeniu na okiennym parapecie kwietnych kompozycji niepoślednią rolę odgrywają doniczki. Na ogół wybiera się doniczki jednobarwne o naturalnych kształtach, aby nie przyćmiły urody kwiatów. Kiedy jednak uda nam się kupić doniczki ozdobione motywem kwiatu begonii, utrzymane w tej samej kolorystyce, przygotowana przez nas aranżacja nabierze szczególnego uroku.

Begonie lubią miejsca zaciszne

Od połowy maja, kiedy nie spodziewamy się już przymrozków, można wystawić doniczki z begoniami na zewnątrz, pamiętając jednak o tym, by wybrać dla nich ustronne miejsce. Bo begonie nie znoszą nadmiaru przeciągów i słońca.

W sprzedaży można spotkać nowe odmiany z grupy Begonia x hiemalis, specjalnie wyselekcjonowane do uprawy na balkonach i grządkach. Okazały się one wyjątkowo wytrzymałe i odporne na choroby.

W handlu dostępne są odmiany w trzech kolorach: pomarańczowym, czerwonym i różowym. Sadzimy je do specjalnie przygotowanych skrzynek, które mocujemy na balkonie lub bezpośrednio w ogródku.

Begonie ciekawostki: Sadurski.com

Zobacz też:
> Słonecznik
> Tulipany
> Aksamitka

mucha dowcipy o muchach kawały muchy humor żarty Poprzedni post Dowcipy o muchach
pisarze polscy lektury szkolne literatura Następny post Lektury szkolne, polscy pisarze – humor