Co mężczyźni wiedzą o bieliźnie?

bielizna męska ciekawostki

Polscy faceci nie przywiązują wagi do tego jaką bieliznę noszą, a noszonej biebizny się wstydzą. Marka SAXX spytała w anonimowej ankiecie o męskie wybory w tym zakresie. Oto jej wyniki

Brief, Trunk, Boxer Brief, Boxer, Long leg? – co to jest?

53% mężczyzn znało te nazwy, 20% nie nigdy o nich nie słyszało, a 27% znało, ale nie wszystkie. Prawdopodobnie nieznane dla niektórych ankietowanych było określenie Long leg (czyli przedłużone niemal do kolan bokserki, popularne wśród sportowców). Model ten to bardziej sportowy fason, który w swoich katalogach posiadają marki specjalizujące się w bieliźnie, również tej sportowej.

Ponad połowa mężczyzn znała wszystkie określenia, co daje nadzieję, że faceci przywiązują coraz większą wagę do tego jak wyglądają, jaką noszą bieliznę, a także do wygody i komfortu, jaką ta bielizna im daje. A może niektórzy badani wstydzili się, że tych nazw nie znają, choć powinni?

Nie tylko slipy i bokserki

Z ankiety wynika, że aż 43% facetów wybiera klasyczne bokserki – Boxer. Z kolei slipy – Brief i nieco skrócony model bokserek – Boxer brief wskazało po równo 27% ankietowanych. Trunk, a więc pełniejsze slipy wybiera 18%, a Long leg – 6%. W tym pytaniu możliwe było kilka odpowiedzi.

Wybór ulubionego modelu bielizny jest więc szeroki. Nie dominuje jeden fason. Na prowadzeniu są jednak klasyczne bokserki, które w wielu badaniach wymieniane są jako te najlepsze dla mężczyzn. Zarówno pod kątem wygody, jak i zdrowia. Co ciekawe, 6% badanych wybiera model Long leg, co świadczy o wzrastającej wiedzy polskich mężczyzn na temat tego, że np. ten właśnie model idealnie sprawdza się podczas treningów.

Jak często faceci kupują bieliznę?

Aż 65% ankietowanych odpowiedziało, że raz na kwartał, 21% kupuje ją raz w miesiącu, a 14% raz na rok. Nie padła ani jedna odpowiedź wskazująca, że facet kupuje bieliznę rzadziej niż raz w roku. Wymienianie szuflady z bielizną raz na kwartał świadczyć może o potrzebie zmian tej części garderoby w zależności od sezonu, temperatury i warunków pogodowych. Kupowanie nowej bielizny raz w miesiącu daje wielkie nadzieje na to, że mężczyźni przywiązują wagę do tego co mają pod spodniami.

Kiedy facet kupuje bieliznę?

Niemal połowa, bo aż 49% ankietowanych odpowiedziało, że wtedy, kiedy stara się zużyła. 6% inwestuje w nowe bokserki, kiedy wybiera się na randkę.

Wygląd ma znaczenie

Najwięcej, 48% ankietowanych odpowiedziało, że zwraca uwagę na wygląd – fason i kolor. Dla 28% kluczowa w wyborze jest jakość, a 12% główną uwagę zwraca na cenę i markę.

Gdzie Polak kupuje bieliznę?

Aż 68% mężczyzn którzy wzięli udział w ankiecie, bieliznę kupuje w galeriach handlowych. 25% ankietowanych wybiera sklepy internetowe. 3% ankietowanych nadal kupuje bieliznę w supermarketach, a 4% nie umiało odpowiedzieć na to pytanie, bo kupuje ją bliska im osoba.

Skąd faceci czerpią informacje na temat bielizny?

36% ankietowanych korzysta z rekomendacji rodziny, znajomych czy partnerki. 29% inspiruje się dzięki mediom społecznościowym, 26% stawia na inspiracje z portali, a 9% informacje czerpie z męskiej prasy.

Zobacz też:
> Moda męska ciekawostki
> Ciekawostki o plemnikach
> Skarpety ciekawostki