Cena profesjonalnej strony www – istotne informacje

cena profesjonalnej strony www ciekawostki

Koszt profesjonalnej strony internetowej w 2022 roku może się wahać w zależności od jakości wykonanej usługi. Zwykle inwestycja we własną witrynę internetową nie musi być szczególnie droga. Kwestia ta jednak wygląda zupełnie inaczej, jeśli chodzi o personalizowane pod osobiste wymagania. Udogodnienia w postaci filtrów, vlogów firmowych oraz innych praktycznych elementów podniosą koszt inwestycji.

Od czego zależy koszt strony internetowej?

Zaprojektowanie strony internetowej przez profesjonalną firmę lub freelancera zwykle waha się od 2000 do 4000 zł netto. Mowa tu zwykle o podstawowej stronie, która nie będzie posiadała personalizowanych funkcji. Witryny, które posiadają tego rodzaju elementy i inne udogodnienia przekraczają zwykle 4000 zł.

Najtańsze opcje zwykle są oferowane przez pracowników działających na samozatrudnieniu. Można ich znaleźć na różnych stronach, których funkcjonowanie polega na oferowaniu usług freelancerów. Zwykle ma to postać giełdy, na której można wybrać konkretnego pracownika. Witryny jednak będą maksymalnie okrojone z treści: graficznych, tekstowych i rzadko kiedy będą posiadały udogodnienia w postaci firmowego bloga lub innych zakładek. W dzisiejszej dobie konkurencji, gdzie w wyszukiwarkach dominuje SEO taka strona nie będzie miała szansy na dominację.

Znaczenie ma także wybór języków w jakich może występować tekst na stronie internetowej. Bezpośrednio na cenę przekłada się także wykonawca. Zwykle najtańsi są freelancerzy czyli osoby pracujące na samozatrudnieniu. Nie jest to jednak reguła. Znacznie wyższymi stawkami mogą pochwalić się profesjonalne agencje z dużych miast. Dlatego kluczowe jest porównanie ofert wielu firm, ponieważ często oferują te same usługi w innych cenach. 

Dlaczego warto inwestować w profesjonalną witrynę?

Profesjonalna strona internetowa będzie przekładała się na wyższe wyniki w wyszukiwaniu organicznym Google. Dzięki temu będzie otrzymywała wyższą lokatę wśród innych witryn. Wielokrotnie przeprowadzone badania rynku potwierdzają, że internauci zazwyczaj wybierają pierwsze linki. Dlatego inwestycja w pozycjonowanie jest jedną z najlepszych, jeśli chodzi o pozyskiwanie nowych klientów.

Warto wspomnieć także o tym, że parametry brane pod uwagę w SEO bardzo mocno wpływają na experience użytkowników wynikający z korzystania, z danej strony. Dzięki temu dbanie o SEO i kwestie typu szybkość strony, bezpieczeństwo oraz responsywność przekładają się na utrzymanie stałych klientów. W koszt założenia strony internetowej zwykle wliczają się te parametry.

Dla jakiego biznesu strona internetowa to podstawa?

Przede wszystkim w profesjonalną stronę internetową muszą inwestować w sklepy. Na dzień dzisiejszy najważniejszą cechą strony internetowej jest prezentowany kontent oraz responsywność czyli przyjazność dla urządzeń mobilnych. Niemal wszystkie zakupy w Internecie na dzień dzisiejszy dokonywane są poprzez urządzenie mobilne więc strona, która nie będzie dobrze obsługiwana przez smartfony może generować straty.

Agencje reklamowe, freelancerzy oraz inni usługodawcy również powinni inwestować w profesjonalną stronę internetową. Jak wcześniej wspomniano wynika to z możliwości docierania do szerszej grupy klientów.

W co inwestować po założeniu własnej domeny?

Zgodnie z twierdzeniem Billa Gatesa – „content is the king”. Dlatego doskonałym pomysłem jest inwestowanie w treści prezentowane na stronie. Kontent przede wszystkim powinien się wyróżniać jakością i tworzeniem autorytetu. Właśnie dlatego o wiele bardziej opłaca się inwestować w eksperckie treści, ponieważ są one znacznie lepiej pozycjonowane niż teksty o słabej jakości. Do zamieszczenia takich artykułów, które pomogą klientom najlepszy będzie blog firmowy lub profil social media.