Rower trójkołowy dla osób z problemami z poruszaniem się

rower trójkołowy rowery trójkołowe rehabilitacyjne

Rower trójkołowy jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które mają problemy z poruszaniem się. Jest to bezpieczny pojazd, który wielu umożliwia większą samodzielność. Dowiedzmy się więcej o rowerach trójkołowych.

Dlaczego warto wybrać rower trójkołowy?

Rowery trójkołowe zazwyczaj kojarzą się z zabawką dla dzieci. Prawdą jednak jest, że w ten sposób zbudowany pojazd jest niezwykle pożyteczny i funkcjonalny.

Producenci przystosowali go również pod osoby chore, niepełnosprawne lub w starszym wieku. Wytrzymały materiał poradzi sobie nawet z dużym obciążeniem, a stabilna rama pozwala na bezpieczne poruszanie się. Dzięki rowerowi trójkołowemu można zyskać samodzielność co w praktyce jest dużym odciążeniem bliskich, ale też daje komfort psychiczny osobie chorej bądź starszej. 

Każdy z rowerów trójkołowych posiada akcesoria takie jak hamulce, światła, dzwonek oraz lusterka, dzięki którym pojazd może być dopuszczony do ruchu.

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne

Rowery trójkołowe rehabilitacyjne są bardzo praktycznymi urządzeniami. Przeznaczone są dla osób, które mają problemy z utrzymaniem równowagi lub koordynacji ruchów. Sprawdzają się przy stałych niepełnosprawnościach lub w okresie rekonwalescencji po przebytej operacji, czy zabiegu.

W zależności od potrzeb możesz wybrać rower trójkołowy elektryczny lub napędzany siłą nóg. Pierwsza wersja jest przeznaczona dla osób z większymi problemami z poruszaniem się lub nie będącymi w stanie przemieszczać się bez pomocy osób trzeci. W przypadku roweru trójkołowego zwykłego pojazd pozwala Ci utrzymać równowagę, jednak napędzasz go siłą mięśni. Zwiększa to wydajność układu krwionośnego oraz całego organizmu. 

Rower trójkołowy dobrze prezentuje się też estetycznie. Nie jest to jego najważniejsza cecha, ale na pewno wpłynie na przyjemniejsze użytkowanie. 

Rower trójkołowy dla seniora

W starszym wieku ludzie mają coraz mniej siły, nasilają się wówczas różnego rodzaju choroby i schorzenia. Cierpią na tym nasze zdolności motoryczne.

Rowery trójkołowe dla seniora pozwolą na samodzielne poruszanie się w przestrzeni miejskiej. Wyjście do sklepu, czy pojechanie w odwiedziny do bliskich nie będzie już uciążliwą wyprawą. Zapomnisz o szybkim zmęczeniu i przykrych skutkach pokonywania dłuższych dystansów.

W zależności od indywidualnego przypadku możemy wybrać rower z elektrycznym wspomaganiem lub zwykły. Jego konstrukcja uzupełniona jest o wygodne siodełko i wytrzymałe ramy. 

W przypadku planowania zakupu roweru trójkołowego dla seniora warto rozeznać się w programach dofinansowujących. Jest możliwość pokrycia aż 95% kosztów! 

Wybór roweru trójkołowego pozwoli seniorom spędzać miło i aktywnie czas na świeżym powietrzu.