PDH i prezydent Bronisław Komorowski

przypinki Partia Dobrego Humoru

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Mamy pinsy PDH

Metalowe przypinki do odzieży (pinsy), z logo i napisem: Partia Dobrego Humoru. Wkrótce z dumą będą je nosić nasi członkowie i sympatycy

Partia bidna, ale wreszcie ma swój symboliczny identyfikator, który można wpiąć, na przykład w klapę marynarki (albo koszulki na wysokości piersi) i z dumą nosić, chwaląc się światu przynależnością lub sympatyzowaniem z tą wesołą, międzynarodową organizacją.

Kolorowanie ręczne, żadna tam robota fabryczna, a produkt i jego wygląd solidny, bo to nie jest tani, okrągły znaczek plastikowy z zapinką typu agrafkowego.

Jak wygląda taki pins, widać na zdjęciach powyżej, ale dodatkowo go opiszemy. Rozmiar: 2,6 x 1,9 cm, metal koloru złotego, zaokrąglone rogi. Biało-czerwone logo PDH i niżej, na czarnej apli napis: Partia Dobrego Humoru. Wystarczy kilka sekund, aby go sobie wpiąć (trzeba rozchylić skrzydełka okrągłego elementu tylnego).

Ponieważ składka członkowska PDH wynosi trzy uśmiechy dziennie, a śmiech nie jest na razie walutą za którą można coś kupić, znaczki zostały wyprodukowane za mozolnie zarobione złotówki przewodniczącego partii. Teraz będziemy musieli wymyślić jakiś sposób, aby to co już mamy, poszło w świat. Nawet nie wiemy, jak to sensownie wysłać pocztą, bo znaczek nie jest płaski więc nie można wysłać w zwykłej kopercie, choć już w bąbelkowej – tak. 10 złotych byłoby sensowną kwotą za znaczek, wraz z wysyłką zwykłą przesyłką pocztową. A może wy macie jakiś pomysł, związany z dystrybucją? Sympatyków PDH prosimy o propozycje.
2011-10-10

Na co idą partyjne składki

Skandal! Szef partii wypoczywa w 7-gwiazdkowym hotelu w Dubaju, a inni mogą o tym tylko pomarzyć!

Niedawno w jednym z portali ukazał się tekst na temat Partii Dobrego Humoru. Autor miedzy wierszami zasugerował, że jej szef, satyryk Szczepan Sadurski być może zarabia na kierowaniu partią. Poruszyło to wyobraźnię wydawców plotkarskich mediów i paparazzi, którzy dotychczas olewali i Sadurskiego i jego partię.

Długo nie trzeba było węszyć, aby znaleźć „haka”. Okazało się, że Sadurski ze składek członków partii włóczy się po świecie. Niedawno był w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i zatrzymał się w najdroższym apartamencie hotelu Burdż al-Arab. Hotel słynie z wyjątkowego przepychu, a wynajęcie w nim apartamentu zrujnowałoby przeciętnego mieszkańca Unii Europejskiej, a siedemnaście późniejszych pokoleń musiałoby jeszcze za to płacić.

Jak donoszą nasi informatorzy, Sadurski w hotelu co chwila sączył bajecznie drogie drinki i rozdawał hojne napiwki. Pozował też do zdjęć nawet nie przypuszczając, że te fotki kiedykolwiek trafią do Polski. Dotychczasowe dobre imię satyryka oraz kierowanej przez niego Good Humor Party, legły w gruzach.

A teraz najciekawsze: Sadurski ze składki członkowskiej każdego z członków Partii Dobrego Humoru, wynoszącej 3 uśmiechy dziennie, sobie tylko znanym sposobem uzyskuje papierki z podobizną prezydentów USA, i to w imponujących ilościach. Mógłby się nimi podzielić z resztą członków swojej partii, lecz to rasowy polityk i z nikim nie zamierza się dzielić.

Szczepan Sadurski to kolejny, wręcz modelowy przykład na to, że do polityki idzie się tylko po to, aby się nachapać forsy. Idea, nawet najszczytniejsza, to tylko mydlenie oczu naiwniakom.
2012-04-01

Ważna informacja do członków PDH

Ponieważ z wieloma osobami nie mamy kontaktu, prosimy o przeczytanie tej informacji

Wkrótce będzie 11 lat, jak powstała Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party). Jak wiadomo, PDH partią nie jest i nie ma ambicji politycznych. Powstała dla żartu aby rozweselać oraz zmuszać do myślenia i traktujemy ją jak dobrą zabawę.

Wręczyliśmy już 3 tysiące legitymacji w Polsce i na świecie. Z wieloma osobami niestety od dawna nie mamy bezpośredniego kontaktu.

Dlatego aby uniknąć nieporozumień, osoby które z jakiegokolwiek powodu obecnie nie identyfikują się z „partią”, której składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie, prosimy o kontakt. Szybko usuniemy zdjęcie i nazwisko takiej osoby – zarówno z internetowego serwisu PDH, jak i z listy członków.
/ – / Szczepan Sadurski, szef PDH
2012-03-23

Czy będzie Tydzień Optymizmu Narodowego?

Szef Partii Dobrego Humoru pisze do prezydenta Komorowskiego

Przewodniczący Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski przesłał do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego pismo. Ponieważ PDH nie ma przed społeczeństwem nic do ukrycia, a dokument nie zawiera treści prywatnych, portal Sadurski.com publikuje poniżej treść tego pisma, w całości.

Pan Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa

Szanowny Panie Prezydencie!
Zwracam się z prośbą o podjęcie decyzji w sprawie ogłoszenia Tygodnia Optymizmu Narodowego, na terytorium całego kraju. Jeśli nie będzie to możliwe, uprzejmie proszę o ogłoszenie choćby Dnia Optymizmu Narodowego.

Taka decyzja byłaby symboliczna i nie wiązałaby się z jakimikolwiek negatywnymi skutkami związanymi z jej ogłoszeniem, a mogłaby przynieść Narodowi powiew nadziei na lepsze jutro.

Naród polski potrzebuje więcej optymizmu zarówno w codziennym życiu, jak i w trwającym obecnie okresie przeprowadzania kolejnych reform. Optymizm jest nam wszystkim potrzebny szczególnie teraz, w przeddzień wielkiej imprezy sportowej EURO 2012.

Jeśli mógłbym w jakikolwiek sposób pomóc w podjęciu decyzji, służę swym doświadczeniem jako konsultant.
Z poważaniem –
Szczepan Sadurski
przewodniczący Partii Dobrego Humoru
2012-03-23

Propozycja PDH zostanie rozpatrzona

Czy będzie Tydzień Optymizmu Narodowego? Szef Partii Dobrego Humoru otrzymał informację z Kancelarii Prezydenta RP

Trochę to trwało, ale zdajemy sobie sprawę, że pan prezydent Bronisław Komorowski ma dużo pracy (ostatnio widzieliśmy, jak na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie kibicował Biało-czerwonym). Najważniejsze, że nasza propozycja w sprawie ogłoszenia Tygodnia Optymizmu Narodowego, sygnowana podpisem przewodniczącego Partii Dobrego Humoru, trafiła we właściwe ręce i zostanie rozpatrzona. Sprawa ma sygnaturę: BLO-060/30296/01/12/WZ.

„Dziękujemy za nadesłaną korespondencję oraz zawarte w niej opinie i sugestie” – to fragment listu standardowej treści, który otrzymaliśmy z kancelarii prezydenta. Uzbrajamy się w cierpliwość.

Przy okazji: kiedy jakieś 10 lat temu redaktor naczelny wydawanego wówczas pisma satyrycznego Twój Dobry Humor Szczepan Sadurski dowiedział się, że prezydent RP Aleksander Kwaśniewski pisał w młodości wiersze satyryczne. Oficjalnie i na piśmie wysłanym listem poleconym zapytał, czy może jeden z nich otrzymać do publikacji, do dziś nawet pies z kulawą nogą nie odpisał. Wychodzi na to, że obecny prezydent RP jest lepiej zorganizowany.
2012-06-24

Nowy Honorowy Sołtys Wąchocka

Zmiany w Stolicy Dobrego Humoru, zmiany w rządzie Partii Dobrego Humoru

Gdy w 2001 r. powstawał wesoły „rząd” Partii Dobrego Humoru, a jednym z punktów programu partii było przeniesienie polskiej stolicy do Wąchocka, przewodniczący PDH Szczepan Sadurski zaproponował, aby w skład rządu wchodził także honorowy sołtys Wąchocka. Honorowy, bo Wąchockiem rządzi burmistrz, a sołtys Wąchocka występuje tylko w dowcipach. W miasteczku zaroiło się wówczas od telewizyjnych kamer z Warszawy i wypytywano jak Wąchock poradzi sobie, będąc stolicą Polski.

Przypomnijmy, że później, w 2007 r. burmistrzowi Wąchocka Certyfikat Partii Dobrego Humoru, wiszący do dziś w jego gabinecie na szczytnym miejscu, mówiący, ze odtąd Wąchock może oficjalnie używać nazwy „Stolica polskiego humoru”.

Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka wybrało właśnie nowego Honorowego Sołtysa Wąchocka. 24 marca 2011 r., podczas uroczystości w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury został nim Marek Samsonowski, muzyk. Internetowy serwis wachock.info informując o uroczystości, przypomniał o wkładzie Partii Dobrego Humoru w najnowsze dzieje Wąchocka.

Wiosenna, „wąchocka” zmiana, to nie jedyna w ostatnim czasie zmiana w rządzie PDH. Ze stanowiska premiera po ponad 10 latach oficjalnie zrezygnował Krzysztof Skiba. Jest więc vacat, który należałoby wkrótce wypełnić. W kuluarach rządu mówi się, że na tym stanowisku może sprawdzić się kobieta…
2012-03-26

Galeria PDH w Kronikarzu

Kilkanaście prac rysowników – członków Partii Dobrego Humoru, od teraz można oglądać w galerii portalu Kronikarz.org.pl

Partia Dobrego Humoru w Kronikarzu – to tytuł najnowszej galerii w portalu – magazynie obywatelskim Kronikarz.org.pl. Składa się ona z piętnastu rysunków, będących częścią wystaw rysunku satyrycznego „10 lat Partii Dobrego Humoru”,  jakie prezentujemy od kilku miesięcy w różnych miejscach Polski. Wśród autorów rysunków, obok rysowników z Polski, można obejrzeć prace nadesłane z Brazylii, Rumunii, Uzbeskistanu, Turcji, Ukrainy i Słowacji.
2011-09-24

Śpiewająca partia

Piosenkarze: Waldemar Kocoń, Edward Hulewicz, Hanna Rek, Olgierd Buczek oraz parodysta Andrzej Dyszak – to nowi członkowie Partii Dobrego Humoru

Wiesław Lipecki – rysujący satyryk z Myszkowa (woj. śląskie), członek Partii Dobrego Humoru od jej zarania (był jednym z uczestników Kongresu Założycielskiego w 2001 r. w Gdańsku) wręczył niedawno legitymacje PDH. I to nieprzypadkowym osobom. Poniżej informacje, wg. schematu: numer legitymacji, imię, nazwisko, informacja o artyście.

2751 – Hanna Rek – znana polska piosenkarka. Występowała w teatrze piosenki w warszawskim Bristolu, Współpracowała z teatrami Syrena i łódzkim 7.15. Założyła własny zespół Hanna Rek Band. Wraz z mężem Bogusławem Wyrobkiem w latach 1964-1985 występowała za granicą. Piosenki w jej wykonaniu znalazły się w wielu filmach.

2752 – Andrzej Dyszak – znany parodysta. Wystąpił w ponad stu programach telewizyjnych. Bawił publiczność w Niemczech, Anglii, Francji, Norwegii, USA, Kanadzie i Australii.

2754 – Olgierd Buczek – popularny piosenkarz lat 60-ych. Śpiewał m.in. takie przeboje, jak: „Za późno”, „Oczy czarne”, „Czy pani mieszka sama?”, „Warszawski dorożkarz”.

2755 – Tadeusz Woźniakowski – polski piosenkarz, śpiewak operetkowy i kompozytor muzyki rozrywkowej, a także muzyk i aktor.

2757 – Edward Hulewicz – polski piosenkarz estradowy, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz muzyczny. Założyciel zespołu Tarpany. Występował w Polskim Radiu oraz w wielu programach telewizyjnych. Z zespołem Heliosi wylansował wiele przebojów, m.in. „Obietnice”, „Poczekaj, aż opadnie mgła”, „Nie pytaj już”.

2759 – Waldemar Kocoń – polski piosenkarz, autor piosenek. Debiutował w Klubie Studentów UW Hybrydy. Występował w największych salach koncertowych w Polsce, w Niemczech, w krajach byłego ZSRR, w Bułgarii, byłej Czechosłowacji, w USA i Kanadzie.
2011-09-18

Burmistrz Myszkowa w Partii Dobrego Humoru

Podczas wakacyjnego pleneru satyryków w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wręczono kolejne legitymacje Partii Dobrego Humoru

Myszków Jurajski Plener Karykaturzystów Partia Dobrego Humoru

Burmistrz Myszkowa – pierwszy z lewej

Podczas spotkania z uczestnikami pleneru satyrycznego, które odbyło się w drugiej połowie sierpnia 2011 r., w swym gabinecie legitymację partyjną przyjął z uśmiechem Włodzimierz Żak – burmistrz Myszkowa. Powiedział potem, bynajmniej nie żartem, że odtąd członkostwo w tak zacnym gronie znajdzie się w jego CV. To kolejny przedstawiciel lokalnej władzy Rzeczpospolitej, który może się poszczycić członkostwem w Partii Dobrego Humoru.

Legitymację PDH przyjął też Jan Wewiór – artysta rzeźbiarz, który w Olsztynie koło Częstochowy prowadzi lokalną atrakcję turystyczną – Ruchomą Szopkę Olsztyńską, zwaną też Jurajskim Betlejemowem.

Wśród kolejnych członków PDH od teraz są też m.in. Andrzej Lichota – rysownik z Krakowa i Barbara Ochnia – żona parodysty Waldemara Ochni, który od jakiegoś czasu ma legitymację PDH.
2011-08-27