Welcome to Poland

Zamek Królewski Kolumna Zygmunta Warszawa stolica Polski ciekawostki Welcome to Poland

Welcome to Poland – czyli jak zniechęcić do Polski

Welcome to Poland

Przejechał 90 tysięcy kilometrów, przemierzył 60 krajów, wreszcie ukradli mu rower. Gdzie? Oczywiście w Polsce

Somen Debnath w 2004 r. rozpoczął w Indiach swą niezwykłą podróż. Chciał uświadamiać ludzi o zagrożeniach związanych z HIV i AIDS. Przez 7 lat podróżował swym rowerem, odwiedzając kolejne kraje. Były wykłady na uczelniach i w szkołach, wywiady dla mediów i ciekawe spotkania. Wreszcie Somen dotarł do Polski. 14 maja zatrzymał się w jednym z domów w Warszawie, zostawiając na dole swój rower, przypięty łańcuchem. Gdy wrócił, już go nie było.

Obecnie na Facebooku trwa akcja wsparcia Somena – tych, którym wstyd za naszego, polskiego złodzieja. Jeśli się powiedzie – Somen wyjedzie z Polski na innym rowerze, zapominając o tym, co niemiłego spotkało go w Polsce. Inaczej, dalszą podróż będzie pokonywał… na piechotę.
2011-05-16

Sex i piwo

Para w łóżku i podpis: „Nawet po 3 piwach dojdziesz w 10 minut”. Ten plakat wywołał skandal w Szczecinie

Od zawsze wiadomo, że najlepszy sposób na reklamę, to wywołanie skandalu. Z tego zapewne założenia wyszli inwestorzy budowanego w Szczecinie Osiedla Pionierów. Szukali oni skutecznego sposobu, aby poinformować potencjalnych klientów, że dosyć blisko centrum, budowane jest nowe osiedle. Wkrótce w męskich i damskich toaletach szczecińskich pubów zawisł plakat z seksualnym podtekstem, który prezentujemy obok.

Było tylko kwestią czasu, kiedy dwuznaczny plakat wywoła pozareklamowe i pozainwestycyjne zainteresowanie. Wybuchł lokalny skandal, a inwestor osiągnął cel – o osiedlu stało się głośno.

Jak widać, dobry pomysł reklamę jest skuteczniejszy niż wydawanie na reklamę dużych kwot w mediach.
2010-01-21

Czym jest grzech?

Z ulotki: Wspieranie WOŚP to grzech. Irański duchowny: Posiadanie profilu na Facebooku to grzech

„Człowiek wierzący dając Wielkiej Orkiestrze pieniądze popełnia grzech, bo bierze udział w sprawach diabelskich” – to jedna z informacji, które znalazły się na ulotkach dostępnych w kościele Poniatowej (woj. lubelskie). Księża odcięli się od tej informacji i twierdzą, że nikt ich nie prosił o zezwolenie na kolportaż ulotek.

Posiadanie profilu na Facebooku jest grzechem – twierdzi irański duchowny Wielki Ajatollah Lotfollah Safi Golpaygani i ostrzega mieszkańców Iranu przed używaniem portalu, którego zasady są sprzeczne z zasadami islamu.

Jak widać – pojęcie grzechu można dowolnie interpretować, w zależności od wiary i szerokości geograficznej.
2012-01-08

Podatek za modlitwę

Czy wszyscy pielgrzymi przybywający pomodlić się na Jasną Górę, będą płacić w Częstochowie specjalny podatek?

Osoby wypoczywające (a dokładniej: nocujące co najmniej jedną dobę) w polskich miejscowościach letniskowych, płacą specjalną opłatę miejscową, zwaną przez wielu opłatą klimatyczną. Zwykle jest to kilka złotych, doliczane przez np. hotel. Chociaż turyści i tak zostawiają pieniądze, dzięki którym letniska się rozwijają, muszą dodatkowo płacić ten podatek. Nawet, jeśli opłata nijak się ma do świeżego powietrza, które ma dodatek w postaci dymu z okolicznych fabrycznych kominów. Jakoś do tego przywykliśmy i nie protestujemy. Bo jak zaprotestujemy, to nie przenocujemy w hotelu.

Niewykluczone, że w Częstochowie będzie podobny podatek, nie mający jednak nic wspólnego z klimatem, w który w tym mieście nie odbiega aż tak bardzo od zadymionych okolic zagłębiowskich kopalni czy innych zasmrodzonych miast. Ponieważ jest to miasto odwiedzane przez rzesze pielgrzymów nie tylko z Polski, pielgrzymi którzy chcą się pomodlić na Jasnej Górze, a potem przenocować, będą płacić specjalny podatek.

Tak przynajmniej chce Marek Balt – przewodniczący częstochowskiej rady miasta i lider częstochowskiego SLD, kandydujący do Sejmu w zbliżających się wyborach. Dorośli: 2 złote, dzieci: złotówkę za dobę. Sorry, chodzi o 1,99 zł oraz 0,99 zł – chyba dlatego, aby Częstochowę upodobnić do supermarketu, gdzie są podobne ceny z groszową końcówką 99.

– Czas, aby pielgrzymi zaczęli również ponosić koszty – powiedział swym wyborcom przyszły poseł SLD, mając prawdopodobnie na myśli to, że Częstochowa nic nie korzysta z obecności pielgrzymów, ma z nimi wyłącznie kłopoty i musi ich utrzymywać.

Myto za przebywanie co najmniej 24 godziny, będą płacić w Częstochowie także zwykli turyści i przedsiębiorcy, na przykład członkowie SLD, którzy Jasną Górę i modły mają w d***e.
2011-08-05

Welcome to Poland i inne informacje: (c) Sadurski.com 2010-2012