Czy botoks jest bezpieczny?

botoks uroda kobieta

Botoks. Każda kobieta chce wyglądać zjawiskowo, ale z biegiem lat po prostu zaczynamy się starzeć. Niektóre z nas decydują się nawet na poprawę urody. Wiele rozwiązań w tym zakresie przynosi medycyna estetyczna. Jedną z możliwości jest przeprowadzenie botoksu. Czy zabieg jest bezpieczny? O tym wszystkim przeczytacie w naszym artykule

Botoks – na czym polega?

Botoks, to zabieg polegający na wstrzykiwaniu toksyny botulinowej w określone partie mięśni twarzy.

A jak źle wyjdzie….

W mediach widzimy często rezultaty źle wykonanych zabiegów, co znacznie zwiększa nasze obawy. Każda kobieta, która zastanawia się nad wykonaniem zabiegu zapewne rozmyśla, czy zamiast poprawy urody, botoks tylko oszpeci. Zapewne minimalizacje złego rezultatu zabiegu, jak i ewentualnych powikłań, może przynieść wybranie sprawdzonego i renomowanego gabinetu.

Skutki uboczne

Zanim podejmiemy decyzję o wykonaniu zabiegu, powinniśmy przeanalizować ewentualne skutki uboczne, które mogą się pojawić po jego przeprowadzeniu. Musimy być przygotowane, że bezpośrednio po botoksie nie można wykonywać niektórych czynności. Gwałtowne ruchy i skłony mogą prowadzić do zmiany miejsca wstrzykniętej substancji, co skutkuje porażeniem innych mięśni niż planowane do poddania kuracji. Przede wszystkim preparat musi być właściwie stosowany, gdyż w przeciwnym wypadku osiągniemy efekt maski.

Innym skutkiem ubocznym mogą być siniaki, ale one zazwyczaj szybko znikają. Przed zabiegiem specjalista przeprowadza wywiad lekarski, w którego czasie trzeba podać wszystkie przyjmowane leki w ostatnich tygodniach, a także przebyte inne kuracje odmładzające. To wszystko niweluje ryzyko pojawienia się krwiaków i siniaków. Powikłania po zabiegu zdarzają się rzadko. Częściej pacjentki narzekają, że nie widzą rezultatów botoksu. Powodowane jest to niewłaściwym przeprowadzeniem kuracji.

Warto czy nie warto poddać się botoksowi?

Decyzja o poddaniu się zabiegowi powinna być przemyślana. Umiejętnie podany botoks prowadzi do redukcji zmarszczek i poprawy wybranych partii twarzy, na przykład zmniejszenia bruzd wokół ust czy podniesienia kącika ust. Dzięki zabiegowi twarz zyskuje promienność, a także staje się jaśniejsza i wypoczęta. Stosowanie substancji w odpowiedni sposób i w dobrej dawce jest w pełni bezpieczne. Pamiętajmy jednak, że preparat musi być podawany według zaleceń jego producenta, najlepiej przez profesjonalnego i doświadczonego lekarza.

Kilka dni przed zabiegiem warto przyjmować większą dawkę witaminy C. Jego zadanie to przygotowanie skóry do zabiegu, a także uszczelnianie naczyń krwionośnych. Rezultaty po pierwszym zabiegu utrzymują się około pół roku. Po każdej kolejnej aplikacji czas utrzymywania się efektów wynosi około 9 miesięcy.

Finansowanie zabiegu

Chcemy poprawić urodę i zdecydowałyśmy się na botoks. Niestety nie mamy wystarczających środków finansowych, które mogłybyśmy przeznaczyć na ten cel. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet oferowane przez instytucje pozabankowe, np. www.pro*icredit.pl. Ich zaletą jest szybka dostępność i możliwość spłaty w ratach dopasowanych do naszych potrzeb. Pożyczki przez Internet wymagają spłaty w przyszłości. Do tematu pieniędzy podchodźmy rozsądnie i rozważnie, a decyzje podejmujmy odpowiedzialnie. Z tego względu przeanalizujmy, czy pożyczki przez Internet nie obciążą za bardzo naszego budżetu domowego.

Dziękujemy za współpracę. Link zdjęty 18 grudnia 2020. W przypadku chęci przedłużenia, prosimy o kontakt.
https://www.pro*icredit.pl