Bardzo dziwne ciekawostki ze świata

ciekawe fakty niezwykłe fascynujące bardzo dziwne ciekawostki

Niesamowite, zaskakujące i bardzo dziwne ciekawostki ze świata. Fascynujące fakty i zabawne wydarzenia, które zainteresują każdego! Truskawka w zębie, pocisk w odbycie, sprytne plemniki, najdłuższe paznokcie…

Co mieści się w odbycie?

1) To chyba najbardziej ekstremalna ciekawostka, jaką mamy na Sadurski.com, a może to fejk? Do szpitala w angielskim Gloucester przywieziono mężczyznę z niewybuchem z II wojny światowej w odbycie. Konkretnie, pociskiem przeciwczołgowym o średnicy 57 mm. Zanim zajęli się nim chirurdzy, do szpitala musiał przybyć oddział saperów, aby usunąć intruza tak, by nie wybuchł. Na nic zdały się tłumaczenia nieszczęśnika, że niechcący upadł nieszczęśliwie na niewybuch. Raczej nikt mu nie uwierzył.

Niezwykła ciekawostka: Gdzie rosną zęby?

2) Sensacja z Morozowskiego Szpitala Dziecięcego w Moskwie. Matka zgłosiła się z dzieckiem, u którego wyczuła dziwne zgrubienie w jednym z jąder znajdujących się w mosznie. Na podstawie zdjęcia roengena stwierdzono, że w jądrze rośnie… ząb, który miał wyrosnąć w dolnej szczęce. To nieprawdopodobnie rzadki przypadek, gdy w okresie życia płodowego coś wyrasta nie tam, gdzie należy. Na przykład lekarze usuwali zęby rosnące w… płucach. W takich przypadkach lekarz musi szybko interweniować, aby nie doszło do poważnych problemów zdrowotnych, a nawet śmierci.

> Ciekawostki o zębach

truskawki ceny truskawek
Dziwne ciekawostki ze świata… truskawek i zębów

Niesamowita przepowiednia astrologa

3) John Lennon i Yoko Oni poszli do astrologa. Przepowiedział, że John zostanie zastrzelony na wyspie. Spanikowani, odwołali wakacje na greckiej wyspie. Lennon został zastrzelony 11 lat później, na wyspie Manhattan w Nowym Jorku.

> Nowy Jork ciekawostki

Zaskakująca ciekawostka

4) Wilkinson Sword, obecnie znany producent maszynek do golenia, wcześniej produkował motocykle i karabiny maszynowe.

> Ciekawostki o maszynkach do golenia

jednorazówka jednorazówki golenie maszynka do golenia ciekawostki historia
Jednorazowa maszynka do golenia. Dziwne ciekawostki ze świata

Alkoholowy rekord świata

5) Rekord świata w piciu alkoholu pobił 60-letni Rosjanin, po czym padł martwy po wypiciu 1,5 litra. Transmisję na żywo ze Smoleńska oglądali użytkownicy jednego z kanałów na YouTube. Transmisja wciąż trwała, gdy rekordzista już nie żył.

> Ciekawostki o alkoholu

Szczęka piłkarza

6) Piłkarz holenderskiego klubu SC Heerenven podczas meczu otrzymał silny cios w szczękę, ale mimo bólu mecz zagrał do końca. Zaraz po meczu postanowił zjeść marchewkę. Niestety, wtedy doszło do złamania szczęki.

> Piłka nożna ciekawostki

ciekawe fakty niezwykłe fascynujące bardzo dziwne ciekawostki
Niezwykłe, fascynujące, bardzo dziwne ciekawostki w Sadurski.com

Jedz gluty – na zdrowie!

7) Według kanadyjskiego naukowca wskazane jest zjadanie swojej wydzieliny z nosa. Spożywanie własnych glutów dobrze wpływa na lepsze funkcjonowanie układu odpornościowego. Smacznego.

Niesamowite ciekawostki: Samolubne plemniki

8) Naukowcy odkryli to, co każdy mógł się domyślać. Plemniki w drodze do celu robią wszystko, żeby „wygryźć” konkurentów. W wyścigu do komórki jajowej plemniki mające w składzie haplotyp T, otruwają konkurentów, którzy od tej chwili błądzą czyli nie podążają prosto do celu.

> Ciekawostki o plemnikach

plemniki ciekawostki o plemnikach sperma zapłodnienie
Wyścig plemników jest bezwzględny. Dziwne ciekawostki ze świata

Przyszyte ręce

9) 17-latce z Indii po poważnym wypadku amputowano obie ręce. Zmarły w wypadku mężczyzna został dawcą, więc dziewczynie przyszyto ręce tego mężczyzny. Co ciekawe, po przeszczepie ciemny kolor karnacji skóry rąk od dawcy, zmienił się. Obecnie skóra ma ten sam kolor, co kobieta.

Najdłuższe paznokcie świata

10) 63-letni Wietnamczyk od 40 lat nie obcina paznokci na palcach swej prawej ręki. Dlatego najdłuższy z nich ma 86 cm długości. Paznokcie są nienaturalnie powyginane i u niektórych ludzi ich widok może powodować mdłości. Niedawno media przypomniały o paznokciowym rekordziście, gdyż próbował wyrobić sobie dowód osobisty. Przez paznokcie nie udało się jednak zeskanować linii papilarnych Wietnamczyka niezbędnych do wyrobienia dokumentu. Urzędnicy będę się teraz zastanawiać, co dalej.

Bardzo dziwne ciekawostki wyszperał i napisał: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Niesamowite ciekawostki ze świata