Fotografia produktowa – postaw na jakość

fotografia produktowa

Fotografia produktowa skupia się na jak najlepszym pokazaniu fotografowanego produktu. Fotograf packshot z użyciem profesjonalnego sprzętu, w studio fotograficznym jest w stanie sprawić, że nawet najbardziej niefotogeniczne produkty zwrócą uwagę każdego.

Przedsiębiorcy zajmujący się prowadzeniem sklepów internetowych wiedzą, że dobre zdjęcia produktowe to podstawa. Fotografia produktowa to w dzisiejszych czasach nie dodatek do oferty ale obowiązkowa pozycja jeśli myślimy o poważnej sprzedaży.

Skąd wziąć fotografie produktowe?

Część osób próbuje znaleźć zdjęcia produktowe w internecie. Pamiętajmy jednak, że wykorzystanie takich packshotów bez zgody autora jest przestępstwem. Inną, legalną metodą jest pozyskanie fotografii produktowych od na przykład importera czy hurtowni, w której się zaopatrujemy. Takie rozwiązanie nie jest jednak idealne. Po pierwsze jesteśmy skazani tylko na te zdjęcia, które otrzymamy. Nie zawsze na warunkach, które będą dla nas odpowiednie. Może się też zdarzyć, że takie packshoty są po prostu słabej jakości. A wreszcie największym problemem, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę jest to, że z tych fotografii produktowych korzystają wszyscy klienci danej hurtowni. A to oznacza oczywiście też naszą konkurencję. Powoduje to, że klienci nie widzą żadnej przewagi nad konkurencją w naszym sklepie. Wykazano, że duża część konsumentów zakupi ten sam produkt w sklepie, który ma lepszej jakości packshoty.

Ile fotografii produktów potrzebuję?

Kontynuując poprzedni akapit – również ilość zdjęć produktowych wpływa na decyzje zakupowe. Jedna fotografia produktowa to w dzisiejszych czasach zbyt mało. Marki, którym zależy na dobrym wizerunku oraz na zwiększeniu sprzedaży inwestują w ciągły rozwój packshotów w swojej ofercie. Zwiększają nie tylko ilość zdjęć przypadających na produkt ale również ich jakość. W obecnych standardach aby przykuć uwagę klienta, produkt powinien mieć przynajmniej kilka packshotów, które dokładnie pokazują go z każdej strony. W zależności od tego co jest tematem na zdjęciu warto również pokazać wszelkie detale oraz dodatkowe funkcje. Wykończenie, detale czy rodzaj materiału. Pamiętajmy, że nasz klient widzi produkt tylko na fotografii packshotowej. To od nas zależy jak dużo informacji o produkcie mu pokażemy.

Fotografia produktowa – tylko na białym tle?

Poza typowymi fotografiami produktowymi na białym tle coraz więcej sklepów decyduje się na użycie zdjęć aranżowanych. Czasami wystarczy tylko trochę popracować nad innym tłem aby uzyskać ciekawe efekty. Idąc dalej można wykonać sesję reklamową, która skupi się nie tylko na idealnym pokazaniu samego produktu ale również na dopasowaniu efektownego środowiska i światła.

Pamiętajmy jednak, że takie fotografie reklamowe są bardziej dodatkiem niż jedynym zdjęciem produktowym. Ze względu na łatwość przeglądania, powtarzalność i wymagania niektórych serwisów podstawą powinny być wciąż zdjęcia packshot na białym tle.

Fotografia produktowa cennik

Ile kosztują zdjęcia produktowe? Ceny zależą od konkretnego wykonawcy. Aby uzyskać rozsądną jakość i otrzymać packshoty, które wyróżnią się na tle konkurencji należy przygotować się z wydatkiem od kilkunastu złotych za fotografię produktową jeśli zamawiamy większe ilośći takich zdjęć.

Profesjonalny fotograf produktowy to pewny wybór

Korzystając z usług profesjonalnego studio packshot otrzymujemy pewność, że fotografia produktowa, którą otrzymamy spełni najwyższe standardy. Fotograf produktowy z doświadczeniem poradzi sobie z każdym rodzajem produktu, również tymi wymagającymi jak biżuteria, ubrania czy produkty o dużych rozmiarach.