najlepsze gry steam

Propozycje najlepszych gier Steam, które można zdobyć za darmo

Czas czytania:5 minut/y, 29 sekund/y

Wszyscy wiemy, że Steam to ogromny zbiór różnego rodzaju gier i że można w nim znaleźć właściwie wszystko, od symulatorów spacerów, kóz, farm i ogrodów zoologicznych po gry karciane, kości i planszowe (cyfrowe). Jedyne, czego nie znajdziesz na Steamie, to gry hazardowe — ale bez obaw, bo od niedawna Verde Casino zaprasza z kodem promocyjnym, więc wybór masz naprawdę ogromny.

Najlepsze darmowe gry na Steam

Wracając do rozbudowanej oferty dostępnej na Steamie, to prawdą jest, że ma to kilka istotnych zalet, a jedną z nich są z pewnością darmowe gry, które oferuje ta platforma. Można tutaj wspomnieć na przykład o:

  • PUBG,

  • DotA 2,

  • Destiny,

  • Warframe,

  • Smite.

Są jeszcze inne popularne gry typu multiplayer, ale byłaby to dość oczywista lista, jaką można znaleźć w wielu miejscach w Internecie. Właśnie dlatego wybraliśmy dziś kilka gier, które są prawdziwymi ukrytymi klejnotami spośród wielu gier z kotkami, karciankami, symulatorami i łamigłówkami w roli głównej. We wszystkie nasze propozycje możesz oczywiście grać za darmo.

Tytuł gry

Rodzaj gry

Octarina

Platformówka

Mirlo Above the Sun

Przygodowa

AdVenture Capitalist

Symulator

Doki Doki Literature Club

Przygodowa

Helltaker

Logiczna

Our Life: Beginnings & Always

Powieść wizualna

Alpaca Stacka

Platformówka

Our Life: Beginnings & Always

Symulator

Purrgatory

Powieść wizualna

Grimm’s Hollow

RPG

Joyspring

Przygodowa

Left on Read

Przygodowa

Cheeky Chooks

Symulator

Missed Messages

Powieść wizualna

Bacon May Die

Zręcznościowa

BirdGut

Platformówka

Tadpole Tales

Symulator

Marie’s Room

Eksploracyjna

When the Darkness Comes

Symulator

Octarina

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad byciem ośmiornicą? Nie? To nie szkodzi. Octarina pozwoli Ci wcielić się w uwięzioną ośmiornicę, która musi znaleźć jakieś wyjście z fabryki sushi. Jest to ciekawa platformówka z łamigłówkami oparta na fizyce 3D.

Mirlo Above the Sun

Mirlo Above the Sun to gra przygodowa typu hack-and-slash, która opowiada historię Mirlo. Jego celem jest odzyskanie domu po ataku, jakiego doznała jego cywilizacja ze strony totalitarnego reżimu, który się rozwija i masakruje wszystko na swojej drodze. Mirlo musi uwolnić wszystkie przyjazne Bestie, aby przywrócić lasowi jego esencję i ochronę.

AdVenture Capitalist

AdVenture Capitalist to symulator kapitalizmu, w zasadzie jedyny tego typu produkt na świecie. Według opisu jej twórców: „jest to gra, w którą grasz, grając zarazem w inne, lepsze gry”. Brzmi niezbyt jasno? Nie szkodzi — chodzi tutaj o to, aby Twoja firma dobrze prosperowała, a także o zatrudnienie menedżera, który będzie zarabiał pieniądze podczas Twojej nieobecności. Bonusowym produktem może być AdVenture Communist — i tak, jest to symulator komunizmu na tych samych zasadach i od tego samego twórcy, co AdVenture Capitalist.

Doki Doki Literature Club

To być może jedna z ciekawszych pozycji na liście. Doki Doki Literature Club to dzieło sztuki dla osób powyżej 18 roku życia. Może się z pozoru wydawać głupie i nieciekawe, ale zagłębia się w codzienne szkolne życie czterech dziewcząt udzielających się w klubie literackim. Gra jest pełna napięcia, emocji i mrocznych tajemnic. Przeczytaj wprowadzenie gry, zanim w nią zagrasz!

Helltaker

Helltaker to gra, w której Twoim głównym celem jest stworzenie haremu demonów, a gra w całości opiera się na zabawnych łamigłówkach i wyjątkowo ładnej grafice. To krótka gra, którą możesz ukończyć w mniej niż 1 godzinę.

Our Life: Beginnings & Always

Our Life: Beginnings & Always to powieść wizualna i „symulator dobrego samopoczucia”. Jest to gra mocno poruszająca tematykę LGBTQIA+, w której możesz wybrać swoją seksualność, płeć, a nawet to, czy chcesz się dotykać, czy nie, ponieważ ludzie często nie radzą sobie dobrze z bliskością fizyczną. Zostawi Cię z poczuciem ciepła na sercu lub niesmakiem, w zależności od Twojego nastawienia.

Alpaca Stacka

Nigdy nie chciałeś być ośmiornicą (a przynajmniej tak sądzimy), ale alpaką z pewnością już tak. Alpaca Stacka to krótka platformówka przygodowa 3D, w której wcielasz się w uroczą alpakę, gotową pomóc swoim zwierzęcym przyjaciołom.

Purrgatory

Purrgatory to powieść wizualna, którą można ukończyć w niecałe 5 godzin. Zasadniczo chodzi o zawieranie przyjaźni, układanie kocich kalamburów i czekanie, aż przeminie wieczność. I ma najbardziej charyzmatycznych bohaterów na świecie.

Grimm’s Hollow

Grimm’s Hollow to gra stworzona przez łowcę duchów. Jest ona inspirowana chęcią zapewnienia krótkiej i dynamicznej rozgrywki w stylu RPG. Można w nią grać za pomocą myszki i ma grafikę bardzo podobną do Undertale, a także 4 rodzaje zakończeń.

Joyspring

Joyspring to cenne znalezisko wśród ogromnej liczby gier Steam. Fani Celeste pokochają tę opartą na fabule przygodówkę 2D, która bada siłę nadziei i umiejętność odpuszczenia w odpowiednim momencie… Sam się przekonaj, o co w niej chodzi!

Left on Read

Left on Read to oparta na wyborach platformówka narracyjna, opowiadająca o trudnych realiach współczesnej komunikacji. Wcielasz się w studenta pierwszego roku college’u i wysyłasz SMS-y do swojej sympatii podczas długiego okresu kwarantanny.

Cheeky Chooks

Cheeky Chooks to urocza i niezbyt wyrafinowana gra, która pozwala doskonale zabić czas. Musisz zarządzać kurnikiem i namawiać kury do składania jaj, aby móc je potenm sprzedać oraz kupić dekoracje i przedmioty ulepszające kurnik.

Missed Messages

Missed Messages to kolejna gra, która może wydawać się urocza, ale jest mroczna i momentami przerażająca. Dobrze zapoznaj się ze wstępem przed rozpoczęciem gry. To romans i horror o życiu oraz śmierci. Ma aż 4 zakończenia i można ją ukończyć w niecałe 5 godzin.

Bacon May Die

Bacon May Die to idealna gra na zabicie czasu: przyjemna, łatwa w graniu i nawet nie zauważasz upływu czasu. To chaotyczna gra typu brawler, w której bohater-świnia w kształcie ziemniaka musi stawić czoła hordom głodnych bekonu wrogów.

BirdGut

BirdGut to ręcznie rysowana platformówka z łamigłówkami 2D z grafiką w biało-czarnej kolorystyce, która wygląda wręcz hipnotyzująco. Jesteś odrzuconą z roju pszczołą, którą zjada ptak — ale odkrywasz wtedy, że narządy wewnętrzne ptaka nie są w ogóle narządami, ale raczej obiektami, w których zjedzone owady poddawane są praniu mózgu i zniewoleniu. Trochę dziwaczna, ale naprawdę fajna gra.

Tadpole Tales

Tadpole Tales to gra, która oprócz dobrej zabawy uczy także graczy, aby nie zanieczyszczali środowiska, gdyż żaba może wtedy rzucić im puszką w twarz. Gracze lubiący takie produkcje będą zachwyceni spędzaniem czasu z żabą, czyszczeniem rzek i walką z zanieczyszczeniami.

Marie’s Room

Marie’s Room to idealna darmowa gra dla każdego, kto lubi Life is Strange. To gra eksploracyjna z kilkoma zagadkami dotyczącymi przyjaźni dwóch kolegów z klasy. Jest krótka i mówi dużo o poczuciu zagubienia, odkupieniu, poczuciu winy i innych uczuciach, o których rzadko się mówi.

When the Darkness Comes

When the Darkness Comes ukazuje depresję i stany lękowe. Dla niektórych osób może być to niezwykle ciężka i wyzwalająca emocje gra, dlatego zanim się w nią zagłębisz, pamiętaj o zdobyciu odpowiedniej wiedzy. Może to być doskonała gra dla tych, którzy nie rozumieją, czym jest depresja i jak wygląda. Jest tutaj ciemno, ciężko i po prostu dołująco. Ale zawsze pamiętaj o tym, że nie jesteś sam. Jeśli tego potrzebujesz, poszukaj pomocy.

1106 / zawsz

westerny spaghetti western ciekawostki filmy Poprzedni post Spaghetti westerny – wszystko, co należy o nich wiedzieć
smycze reklamowe z nadrukiem ciekawostki Następny post Smycze reklamowe z nadrukiem – fakty i ciekawostki