Profile okienne PCV – na co zwracać uwagę?

profile okienne pcv okna pokój lampa komputer okno ciekawostki

Profile okienne PCV

Okna sprawiają, że do mieszkania wpada światło słoneczne i są jednym z kluczowych elementów domu. Największą popularnością cieszą się m.in. profile plastikowe. Na co zwracać uwagę i jakie zalety mają plastikowe okna? Kilka porad przygotowaliśmy poniżej.

Profile okienne PCV, drewniane, aluminiowe

Materiał PCV wynaleziono w XIX wieku, ale zaczęto go stosować do produkcji okien i drzwi dopiero w XX wieku. Rosnąca popularność plastikowych okien to efekt przystępnych cen, trwałości materiału i łatwej konserwacji oraz pielęgnacji PCV.

Profile plastikowe – najbardziej optymalne rozwiązanie

Obecnie profile plastikowe są poważną konkurencją dla okien drewnianych czy aluminiowych – aż ponad 70 procent montowanych okien w Polsce to właśnie okna plastikowe. Dla wielu klientów to nadal najlepszy wybór. Profile okienne PCV cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, gdyż wyróżnia je wysoka trwałość i niskie koszty wytwarzania. Poza tym PCV podlega recyklingowi, a zatem mogą być w pełni ekologiczne, co stanowi kolejny argument za ich wyborem.

Parametry techniczne a funkcjonalność profili okiennych

Wybierając konkretne okna PCV, warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę. Wybór produktów jest ogromny, a jednak nie każdy profile plastikowe są sobie równe. Mogą one w środku bardzo się różnić, gdyż każdy profil okienny ma cechy i parametry, które odróżniają go od z pozoru podobnych modeli.

Komory

Wszystkie profile plastikowe przede wszystkim mają komory, czyli puste przestrzenie w środku skrzydła i ramy okiennej. Od ich wykonania, budowy oraz liczby zależy między innymi akustyczność okien oraz energooszczędność. Profile okienne PCV mają najczęściej 5 komór, jednak są dostępne na rynku także 6 komorowe. Warto w nie zainwestować – większa ilość komór to lepsza izolacja. Energooszczędne profile plastikowe sprawią, że okna będą ciepłe, a rachunki za prąd niższe.

Wykonanie

Poza tym profile powinny być solidnie wykonane i wytrzymałe. Dobrej jakości elementy zapewnią wytrzymałość, sztywność i stabilność. Odpowiedzialne za to jest stalowe wzmocnienie wewnątrz profilu. Wysokiej jakości profile okienne PCV gwarantują dobrą ochronę przed zimnem, hałasem i warunkami atmosferycznymi. Jednak okna powinny być nie tylko solidne i energooszczędne, ale muszą też wyglądać estetycznie.

Design

Ważną kwestią dla wielu osób jest również design okien i kolorystyka. Dziś producenci oferują bogata gamę wykończeni powierzchni, tzw oklein. Dzięki nim można dobrać okna do każdego gustu i stylu budynku. Można zatem znaleźć okna, które doskonale łączą funkcjonalność oraz wzornictwo.

ht*ps://www.de***inck.pl/systemy-okienne
Link zdjęty 20.2.23, dziękujemy za współpracę
/ Profile okienne PCV

Zobacz też:
> Ciekawostki o oknach
> Przeprowadzki ciekawostki