Jak przesyłki kurierskie zmieniły naszą komunikację?

kurier przesyłki kurierskie paczki

Jak donoszą dane zawarte w raporcie krajowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, rynek przesyłek kurierskich w roku 2020 odnotował w Polsce wzrost i to aż o ok. 45%, w porównaniu z rokiem poprzedzającym! Ów wzrost – charakterystyczny zresztą dla całej europejskiej wspólnoty – to efekt nie tylko pierwszego roku pandemicznego, ale też ogromnego zwrotu w stronę branży kurierskiej, gdzie moduły takie, jak choćby: śledzenie poczta, szybkie dostarczenie przesyłki do drzwi lub równie szybkie nadanie przez formularz internetowy – mają dla klienta ogromne znaczenie.

Przesyłki kurierskie – szybko, sprawnie i niedrogo

Stwierdzenie, iż przesyłki kurierskie zrewolucjonizowały sposób dostarczania produktów na całym świecie, to wręcz banał. Korzystamy z nich, gdy chcemy niewielką paczkę wysłać do naszej rodziny tuż przed świętami, a także gdy prowadzimy skromną działalność gospodarczą i na przykład wytwarzamy rzemieślniczą, artystyczną biżuterię. Usługi kurierskie są wtedy niezastąpione, a to dzięki szybkości „załatwienia” spraw formalnych poprzez stronę internetową i dzięki lokalizatorowi umożliwiającemu śledzenie przesyłek.

Wspomniany już powyżej, niesłabnący wzrost usług kurierskich, to wynik nie tylko usprawnienia i względnej taniości takiego sposobu dostarczania paczek, listów i niewielkich palet, lecz także odpowiedź na sukcesywny spadek tradycyjnie rozumianych przesyłek pocztowych.

Szybkie przesyłki i śledzenie przesyłek

Serwis Kuriernet, to miejsce, gdzie w łatwy i przystępny sposób nie tylko wypełnimy formularz nadania paczki lub palety, lecz także porównamy niuanse, jakimi różnią się usługi poszczególnych firm kurierskich. Do wyboru mamy aż 8 sprawdzonych i doświadczonych na rodzimym rynku marek.

Korzystanie z usług takich jak nadanie paczki, opłata, a potem śledzenie przesyłki, jest nieskomplikowane dzięki uproszczonemu formularzowi zaimplementowanemu na stronie https://www.kuriernet.pl/. Zarówno niewielką przesyłkę do rodziny, przyjaciół, jak i większy, niewymiarowy i cięższy, firmowy ładunek wymagający palety, możemy wycenić bezpośrednio na stronie, a w następnych krokach: sprecyzować rodzaj przesyłki, dokonać wyboru firmy przewozowej, wydrukować etykietę, a następnie opłacić samą usługę.

By potem korzystać z modułu śledzenie przesyłki, musimy jeszcze tylko umówić się z przedstawicielem firmy kurierskiej na odbiór przesyłki lub też samemu zanieść ją do punktu kurierskiego.