Ranking kredytów gotówkowych – 3 wskazówki

ranking kredytów gotówkowych

Skorzystanie z kredytu gotówkowego bardzo często wspomaga nasz budżet domowy, umożliwiając na przykład dokonanie większego zakupu lub przeprowadzenie remontu domu. Decydując się na kredyt powinniśmy wybrać ten, który będzie dla nas najkorzystniejszy. Jak to zrobić? Duża pomocą jest ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu otrzymamy informację, które banki takiej pomocy udzielają, jakie jest oprocentowanie i ile w przybliżeniu wynosić będą comiesięczne raty. Dzięki temu można umiejętnie rozplanować domowy budżet, a także zaplanować inwestycje w zależności od wysokości otrzymanej kwoty. Jak znaleźć najlepszą ofertę i na co zwracać uwagę, szukając kredytu?

  1. Ranking kredytów gotówkowych
  2. Ranking kredytów gotówkowych – na co zwracać uwagę?
  3. Na co zwraca uwagę bank, udzielając kredytu?

Ranking kredytów gotówkowych

W jaki sposób znaleźć najlepszą opcję kredytową? Ranking kredytów gotówkowych – tani kredyt, który zaspokoi nasze potrzeby, jest rozwiązaniem, z którego powinniśmy skorzystać w pierwszej kolejności. Znajdująca się na stronie Direct.Money.pl lista banków, oferujących ten rodzaj pożyczek bankowych, zawiera informację o podstawowych warunkach, na jakich kredyt gotówkowy otrzymamy. Z pożyczki bankowej skorzystać mogą wszystkie osoby fizyczne, które osiągnęły pełnoletność oraz posiadają stałe dochody. Warunkiem w większości banków jest także posiadanie zdolności kredytowej. Otrzymana gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel, jednak nie należy zapominać o regularnym spłacaniu rat w ustalonych z bankiem terminach.

Ranking kredytów gotówkowych – na co zwracać uwagę?

Sporo instytucji bankowych kusi swych klientów promocjami, zachęcając do wzięcia kredytu w ich banku. Nie należy jednak ulegać promocyjnym sloganom, warto wcześniej przeanalizować dokładnie wszystkie warunki, na jakich pożyczki bankowe są udzielane. Spoglądając na ranking kredytów gotówkowych można zauważyć, iż najkorzystniejsza z pozoru oferta może okazać się nie tak atrakcyjna, jak sąsiednia. Należy zwrócić uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale przede wszystkim na dodatkowe koszty, które mają wpływ na wysokość całkowitej kwoty, jaką będziemy musieli oddać bankowi. Istotne jest, czy w ofercie występuje obowiązkowe ubezpieczenie (na przykład z powodu utraty pracy), czy banki wymagają opłaty wstępnej oraz jak wysoka jest prowizja. Najłatwiej ocenić atrakcyjność kredytu gotówkowego, biorąc pod uwagę wskaźnik RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Przydatnym narzędziem jest również kalkulator kredytu gotówkowego. Wpisując w odpowiednie okienka wysokość kwoty, jaką chcemy pożyczyć, oraz planowany okres spłaty można wyliczyć przybliżoną wysokość raty w poszczególnych bankach. Można także przeanalizować, jak będą rozkładały się raty, w zależności od ich liczby i długości okresu spłaty lub wysokości oprocentowania.

Na co zwraca uwagę bank, udzielając kredytu?

Na ocenę zdolności kredytowej wpływ ma szereg parametrów, które są skrupulatnie oceniane przez bank. Duże znaczenie ma nie tylko stałe zatrudnienie i umowa o pracę na czas nieokreślony, ale przede wszystkim wysokość dochodów. Ma to związek z comiesięcznymi kosztami utrzymania, o które również zapyta doradca w banku. Ważną informacją jest liczba osób, które pozostają na utrzymaniu kredytobiorcy, oraz jego stan majątkowy. Bank sprawdzi również bazy danych osób zadłużonych, takie jak Biuro Informacji Kredytowej oraz Biuro Informacji Gospodarczej. Na podstawie tych danych oszacowana zostanie maksymalna suma oraz wysokość raty, którą można otrzymać do dyspozycji. Większość banków oferuje maksymalny kredyt gotówkowy w wysokości 200 000 złotych, rozłożony najwyżej na 120 miesięcy.