policja egzaminy rekrutacja do policji praca w policji policjant

Etapy egzaminów do policji. Jak wygląda rekrutacja?

Czas czytania:2 minut/y, 48 sekund/y

Rekrutacja do policji

Zanim zdecydujemy się na przystąpienie do rekrutacji musimy zdać sobie sprawę, że praca policjanta nie należy do łatwych. Tylko osoby o specyficznej psychice mogą podjąć się tej pracy i skutecznie wykonywać swoje obowiązki. Egzaminy na policjanta zostały stworzony właśnie po to aby zweryfikować czy dany kandydat nadaje się do pracy w Policji. Jak wyglądają egzaminy na policjanta i zaprezentujemy poszczególne ich etapy?

Czy nadaję się do pracy jako policjant?

Wielu ludziom wydaje się, że praca policjanta jest pełna przygód i codziennie rozwiązuje się interesujące zagadki. Prawda wygląda trochę inaczej, na co dzień spotyka się z bardzo stresującymi sytuacjami, które pozostawiają ślady na psychice.

Tylko osoby z najbardziej odporną psychika powinny podejmować się pracy w tym zawodzie. Większość do tego się po prostu nie nadaje i to nie jest żadną ujmą. Nie każdy może zostać policjantem.

Jak wyglądają testy do Policji?

Kandydaci wybierani są na podstawie czteroetapowego egzaminu, który pozwoli odsiać kandydatów nienadających się do pracy w Policji. Tylko nieliczna grupa kandydatów, która otrzyma największą ilość punktów będzie mogła rozpocząć pracę w Policji.

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy:

  • – test sprawności fizycznej;
  • – test wiedzy ogólnej;
  • – testy psychologiczne;
  • – rozmowa kwalifikacyjna.

Powyższe etapy są punktowane i finalne wyniki rekrutacji są sumą punktów z czterech etapów. Tylko osoby z najwyższą liczba punktów mają szansę zostać policjantami.

1. Test Sprawności Fizycznej

Tor przeszkód na teście fizycznym składa się z sześciu ćwiczeń. Czas na ukończenie całego toru wynosi dokładnie 101 sekund. Jest to maksymalny czas aby ukończyć test i uzyskuje się za niego najniższą ocenę. Aby uzyskać wyższą ocenę trzeba ukończyć tor szybciej.

Na teście obowiązuje sześć ćwiczeń – przewrót w tył i w przód, bieg po kopercie, rzut piłką lekarską, zgięcia tułowia w leżeniu, przenoszenie manekina oraz skok przez skrzynię gimnastyczną.

2. Test Wiedzy Ogólnej

Na arkuszu testu wiedzy otrzymujemy 40 pytań zamkniętych. Na każde pytanie jest tylko jedna poprawna odpowiedź, która wybieramy spośród czterech możliwych odpowiedzi – A, B, C lub D.

Przed egzaminem należy koniecznie zapoznać się z:

  • – Ustawami prawnymi związanymi z Policją.
  • – Zasadami funkcjonowania państwa a szczególnie trójpodziałem władzy.

Powyższe tematy niemal zawsze pojawiają się na egzaminie i koniecznie trzeba się z nimi dogłębnie zapoznać.

„Opracowane arkusze testowe z odpowiedziami to świetny sposób na naukę oraz usystematyzowanie pozyskanej już wiedzy. Takie arkusze znajdziecie je na naszej stronie – https://o****iedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku. Gwarantujemy, że znacznie ułatwią Wam naukę” – mówią specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

3. Rekrutacja do policji – Test psychologiczny

Według wielu osób, które uczestniczyły w rekrutacji testy psychologiczne są najtrudniejszą częścią egzaminów do Policji. Do nich po prostu nie da się nauczyć ani w żaden sposób przygotować.

Dzięki tym testom można odsiać osoby, które nie nadają się do pracy w tym zawodzie i wybrać te obdarzone wyjątkowymi dla tego zawodu cechami psychologicznymi

Testy psychologiczne dzielą się na trzy podetapy:

  • – Test na inteligencję;
  • – Test psychologiczny;
  • – Rozmowę podsumowującą testy z psychologiem.

Sprawdza on nasze naturalne predyspozycje do zawodu, wzorce zachowań oraz osobowość, które mogą ułatwić bądź uniemożliwić pracę w tym trudnym zawodzie.

4. Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa odbywa się w towarzystwie doświadczonych policjantów i psychologa. Komisja musi ocenić czy kandydat posiada odpowiednią odporność na stres, która weryfikują poprzez zadawanie różnych pytań i obserwację reakcji przepytywanego.

Link zdjęty 29.9.22, dziękujemy za współpracę. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt. Rekrutacja do policji

Zobacz też:
> Ciekawostki o polskiej policji
>

stadiony piłkarskie Europa stadion piłka nożna Wesoły Wieżowiec Poprzedni post Najmniejszy stadion świata
kobieta najkrótsze dowcipy zagadki kobiety humor kawały żarty Następny post Kobieta – najkrótsze dowcipy o kobietach