papieros samochód tapicerka dym papierosowy

Samochód. Jak zneutralizować zapach dymu papierosowego

Czas czytania:1 minut/y, 54 sekund/y

Praktyczne rady dla tych, którzy planują sprzedaż samochodu i chcą go do tego przygotować. Albo właśnie go kupili i jest przesiąknięty nieprzyjemnym dymem papierosowym

Na początek porządnie wywietrz wnętrze

Warto wybrać bezdeszczowy i wietrzny dzień, postawić samochód w bezpiecznym miejscu (w którym nie kurzy się zbyt mocno) i otworzyć wszystkie drzwi oraz bagażnik, aby maksymalnie wywietrzyć wnętrze. Najlepiej tak pozostawić pojazd na cały dzień.

Wyczyść wszystkie plastiki i szyby

Z elementów wyposażenia samochodu, które nie są pokryte tapicerką, łatwiej usunąć zapach. Wystarczy przetrzeć je odpowiednim preparatem, który będzie zapewniał dezynfekcję, zabezpieczy plastik przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych (np. mocne nasłonecznienie) oraz nabłyszczy lub zmatowi (zgodnie z twoimi preferencjami) deskę rozdzielczą. Rynek oferuje wyjątkowo duży wachlarz tego rodzaju specyfików, posiadających zróżnicowaną postać. Nie należy także zapominać o szybach, które warto przetrzeć wodą z octem.

Pora zmierzyć się z tapicerką

Siedzenia, obicia drzwi, wykładziny na podłogach oraz podsufitka – to na nich stopień przesiąknięcia dymem papierosowym jest największy. Od czego zacząć czyszczenie? Wybór właściwego preparatu będzie tutaj kluczowy. Każdy typ materiału posiada dedykowaną sobie linię, która umożliwia sprawne pranie (na mokro bądź sucho), bez ryzyka powstania przebarwień lub plam. Niektóre z nich są stworzone do usuwania przykrych zapachów.

Wypierz wszystko co możesz

Wozisz w samochodzie koc? Masz w schowku rękawiczki na chłodniejsze dni? A może w bagażniku zalegają ścierki? Każda z tych rzeczy powinna być wyjęta, wyprana i wywietrzona. Najlepiej opróżnić wszystkie schowki i kieszenie, by pozbyć się każdej rzeczy, w której tkwi przykry zapach.

Neutralizacja brzydkiego zapachu

Nie każdą szczelinę jesteśmy w stanie doczyścić, dlatego też na koniec warto zastosować ogólną neutralizację zapachu – wykorzystując dość banalny sposób. Wystarczy na noc wstawić do zamkniętego samochodu miseczkę z octem winnym, połączonym z sokiem, np. z grejpfruta. Uzyskamy efekt oczyszczenia pojazdu ze wszelkich zapachów, które wciąż pozostały pozostały po wcześniejszych zabiegach.

Nowy zapach, nowe życie

Niezależnie od tego, czy planujesz nadal palić papierosy w samochodzie czy też nie, warto zakupić odświeżacz powietrza, który będzie roztaczał we wnętrzu wybrany przez ciebie zapach.

A co, jeśli nie masz czasu lub ochoty na samodzielne wyczyszczenie auta? Wtedy najlepszym sposobem jest oddanie pojazdu w ręce profesjonalnej firmy, która zajmuje się czyszczeniem tapicerek oraz wnętrz samochodów. Przy użyciu profesjonalnych maszyn i skutecznych preparatów, firma pozbędzie się zapachu papierosów z wnętrza każdego samochodu.

Hurtownia chemii samochodowej Białystok – Kenochem: www.kenochem.pl / Artelis.pl

bowling kręgle ciekawostki Poprzedni post Jeśli lubisz grać w kręgle czyli bowling
telewizja kamera satyra humor kabarety rysunki dla telewizji Następny post Rysunki i karykatury do programów TV