wyspy Seszele ciekawostki atrakcje Ocean Indyjski

5 największych atrakcji Seszeli

Czas czytania:3 minut/y, 24 sekund/y

Wyspy Seszele atrakcje na wakacje!

Seszele należą do najpiękniejszych rajskich wysp na świecie, o których często myślimy w tropikalnych fantazjach. Znaleźć tam można piękne plaże otoczone głazami, dziewicze dżungle, kwitnące rafy koralowe, a także piękne rezerwaty przyrody wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dzięki temu, że Seszele położone są w pobliżu równika, turyści mogą cieszyć się tam ciepłą pogodą przez cały rok.

Seszele to archipelag wysp, który znajduje się na Oceanie Indyjskim, około 1500 kilometrów od wybrzeży Afryki. Ze 115 wysp tylko 33 są zamieszkane. Europejczycy odkryli Seszele w XVI wieku. Po 200 latach region przejęli Francuzi, następnie Brytyjczycy, a w 1976 kraj uzyskał niepodległość. Wśród mieszkańców można znaleźć potomków Afrykańczyków, Europejczyków, Hindusów i Arabów.

Nie tylko rajskie plaże

Seszele oferują wiele atrakcji dla zwiedzających. Znajdują się tu przepiękne plaże, idealne na spacery i odpoczynek. Z tego właśnie powodu jest to słynny kierunek na miesiąc miodowy wśród młodych par. Na wyspach można również wędrować szlakami górskimi, wspinać się po skałach, fotografować wyjątkową faunę i florę oraz zjeść przepyszną kuchnię kreolską. Do najpopularniejszych sportów wodnych należą nurkowanie, surfowanie i żeglowanie. Poniżej opisujemy 5 najsłynniejszych miejsc, z których słyną Seszele. Wycieczki na tę wyspę, nie mogą ich ominąć.

Vallée de Mai na wyspie Praslin

To jeden z ośmiu rezerwatów przyrody tego kraju. Jest częścią Parku Narodowego wyspy Praslin. Rezerwat słynie z wielkich palm zwanych coco de mer (kokosy morza). Drzewa osiągają wysokość do 130 metrów, a ich charakterystyczne owoce mają kształt pośladków i ważą nawet do 30 kilogramów. W tym niezwykłym miejscu można też spotkać kilka interesujących gatunków ptaków: bulbule seszelańskie, gołębie owocowe i czarne papugi.

Seszele atrakcje: Aldabra

To największy atol znajdujący się w archipelagu o tej samej nazwie. Składa się z 4 wysp, które otaczają lagunę. Miejsce to jest obecnie pod ścisłą ochroną i nie ma stałych mieszkańców. Znajduje się tutaj bardzo liczna kolonia żółwi olbrzymich, a jest ich około 150 tysięcy. Żółwie na Aldabrze ważą do 250 kg i osiągają długość do około metra. Pod ochroną były już w XIX wieku, a zadbał o to sam Karol Darwin.

Park Narodowy Morne Seychellois

To największy park narodowy Seszeli, zajmujący 1/5 powierzchni wyspy Mahe, który utworzono w 1979 roku. Główną atrakcją parku jest trekking, podczas którego można obserwować las równikowy. To prawdziwy raj dla miłośników przyrody. W bujnych granicach lasu znajduje się łańcuch górski, a jego najwyższym szczytem jest Morne Seychelleois o wysokości 905 metrów, z którego można podziwiać całą wyspę, w tym stolicę kraju – Victorię. Zwiedzający park mają do wyboru 10 różnych szlaków turystycznych. Znajdują się tu m.in. plantacje herbaty, a także ruiny fabryki cynamonu.

Plaże na wyspie La Digue

La Digue należy do najciekawszych miejsc na Seszelach. To dziewicza wyspa archipelagu, w której nie ma ruchu samochodowego. Na całej wyspie znaleźć można tylko kilka pojazdów elektrycznych. Turyści mogą poruszać się na piechotę, bądź rowerami. Miejsce to słynie z przepięknych plaż, na których znajdują się ogromne granitowe skały i kamienie o niezwykłych kształtach. Każdy zwiedzający musi obowiązkowo zobaczyć plażę Anse Source D’argent, która jest najczęściej fotografowaną plażą na całych Seszelach. Inną atrakcją wyspy są żółwie giganty, które żyją pomiędzy skałami.

Sporty wodne na Seszelach

Seszele słyną z idealnych warunków do uprawiania kilku sportów wodnych. Sprzyja temu ciepła temperatury i czystość wody. Odnajdą się tutaj fani windsurfingu, nart wodnych, kajakarstwa i żeglugi. Największą atrakcją Seszeli jest jednak nurkowanie. Pod wodami Seszeli odnaleźć można bogatą faunę i florę.

Seszele – oaza spokoju i szczęścia

Seszele to prawdziwy raj na Ziemi, którego możemy doświadczyć już za życia. Turyści znajdują tu niezwykłą, idylliczną atmosferę, błogi spokój i wysoką jakość oferowanych usług, a wszystko to otoczone egzotyczną przyrodą. Przede wszystkim można tutaj beztrosko wygrzewać się i leniuchować na pięknych plażach z palmami i puszystym białym piaskiem. Pobyt na Seszelach nie będzie jednak kompletny, jeśli nie skorzysta się z wielu innych atrakcji jakie oferują wyspy.

Seszele atrakcje w Sadurski.com. Linki zdjęte 26.10.21. W przypadku chęci przedłużenia prosimy o kontakt.
https://logo*tour.pl/blog/podroz-na-seszele-w-poszukiwaniu-nie-tylko-pieknych-plaz
https://logo*tour.pl/blog/podroz-na-seszele-w-poszukiwaniu-nie-tylko-pieknych-plaz

Zobacz też:
> Mikronezja
> Brytyjskie Wyspy Dziewicze

budowa Flatiron Building historia budowy wieżowca Poprzedni post Flatiron Building – symbol Nowego Jorku
czarna rzodkiew ciekawostki Następny post Czarna rzodkiew