toalety mobilne toaleta mobilna

Na działkę, festiwal i budowę. Toalety mobilne

Czas czytania:2 minut/y, 5 sekund/y

Toalety mobilne to urządzenia, które są montowane przede wszystkim tam, gdzie nie ma możliwości postawienia tradycyjnych toalet. Z roku na rok mobilne toalety cieszą się coraz większą popularnością. Ich podstawowy atut to właśnie mobilność – urządzenia można w bardzo łatwy i szybki sposób przenieść w inne miejsce w zależności od aktualnych potrzeb. Toalety przenośne sprawdzają się na placach budów, festiwalach, festynach czy działkach. W poniższym artykule przedstawiamy szereg istotnych informacji na temat toalet przenośnych.

Gdzie najlepiej sprawdzają się toalety mobilne?

Mobilne toalety są stawiane w takich miejscach, gdzie w związku z ograniczeniami przestrzennymi nie ma możliwości uruchomienia klasycznej toalety. Podstawowym wyróżnikiem tego typu toalet – zgodnie z nazwą – jest mobilność. Można je w wyjątkowo prosty sposób przetransportować w dowolnie wybrane miejsce w zależności od naszych konkretnych potrzeb. 

Gdzie dokładnie sprawdzają się mobilne toalety? Trzeba przyznać, że dziś skala wykorzystania tego typu obiektów jest naprawdę bardzo duża. Przenośne toalety znajdziemy w następujących miejscach:

  • place budowy,
  • plaże,
  • punkty gastronomiczne, 
  • imprezy masowe – koncerty, festyny, pikniki, 
  • wyciągi narciarskie,
  • obozy,
  • campingi.

Dzięki toalecie przenośnej uczestnicy danej imprezy bądź pracownicy budowy mają zagwarantowane optymalne warunki sanitarne. W tej chwili zarówno inwestorzy jak i organizatorzy imprez masowych są zobowiązani, aby zapewnić właściwy komfort pod względem sanitarnym – w przeciwnym razie mogą na nich zostać nałożone wysokie kary.

Jakie jest wyposażenie przenośnych toalet?

Dokładny sposób wyposażenia przenośnych toalet uzależniony jest od indywidualnych wymagań zamawiającego.Toaleta budowlana w podstawowej wersji zawiera ubikację, podajnik na papier toaletowy, zamek i zawieszkę “otwarte / zamknięte”. 

Bardziej zaawansowane modele zawierają także podajniki na mydło i żele antybakteryjne, pisuary czy umywalki. Na rynku można znaleźć także specjalne rodzaje mobilnych toalet, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

W toalecie przenośnej znajduje się także zbiornik na fekalia. W nowoczesnych i zaawansowanych modelach zbiorniki te posiadają bardzo dużą pojemność, dlatego nie ma konieczności ich częstej wymiany. W zbiornikach instaluje się także specjalne substancje, które mają na celu neutralizowanie przykrych zapachów – dzięki temu rozwiązaniu komfort użytkowania przenośnych toalet jest zdecydowanie wyższy. Istotną kwestią w kontekście przenośnych toalet jest też wentylacja – obieg powietrza powinien być zapewniony na optymalnym poziomie. W toalecie przenośnej powinny zatem znajdować się rurki i kratki wentylacyjne. 

toalety mobilne toaleta mobilna
Toalety mobilne sprawdzają się w różnych sytuacjach

Decyzja odnośnie wyboru właściwego modelu toalety przenośnej jest bardzo istotną kwestią, dlatego trzeba ją podjąć po uwzględnieniu wielu czynników. Wówczas zyskamy stuprocentową pewność, że osoby, które będą z niej korzystać, będą w pełni usatysfakcjonowane. 

Więcej informacji na temat zastosowań przenośnych toalet można znaleźć na portalu https://wykonczony.pl

Jastrzębia Góra atrakcje ciekawostki Poprzedni post 10 atrakcji Jastrzębiej Góry
wodospad Laos ciekawostki atrakcje Następny post Ciekawostki o azjatyckim państwie Laos