Jak wybrać ciekawą zabawkę dla dziecka?

zabawki dla dziecka

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecka to sztuka. Propozycji jest dużo, a chcemy przecież wybrać coś specjalnego. Na jakie zabawki warto zwrócić uwagę? Co oryginalnego można zaoferować dziecku?

Spraw dziecku frajdę i podaruj mu pojazd jak prawdziwy

Wiele dzieci marzy o tym, aby poczuć się jak prawdziwy kierowca. Gdy zwykły jeździk czy autko nie wystarczają, pora pomyśleć o czymś specjalnym. Chyba nie ma większej przyjemności dla dziecka niż pojazd elektryczny, gdzie samo może nim sterować. Mały kierowca poczuje się jak dorosły, a przy okazji zacznie ćwiczyć swoje umiejętności prowadzenia. Niezniszczalny Monster Jeep na akumulator, zgrabny policyjny SUV samodzielnie sterowany, a może koparka traktor sterowana przez kierowcę? Każda z tych opcji wydaje się kusząca. Taki prezent na specjalną okazję, wywoła nie lada uśmiech na twarzy dziecka. Pojazdy są wierną kopią tych prawdziwych, dlatego maluchy powinny być zachwycone. Nieważne czy będzie to przydomowy ogród czy trasa leśna pełna wyzwań, mocne pojazdy na akumulator sprawdzą się w każdych warunkach.

Zabawa na świeżym powietrzu z wielofunkcyjnym placem zabaw

Wypoczynek i aktywność na zewnątrz są niezbędne dla dzieci w każdym wieku. Nic nie zastąpi beztroskiej zabawy we własnym ogrodzie czy przydomowym ogródku w bloku. Dziecko na co dzień potrzebuje wyzwań związanych z poruszaniem się i ćwiczeniami, a szczególnie w okresie letnim jest to wskazane. Nie będzie lepszej zabawy niż na swoim placu zabaw w ogródku. Może być to zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa,   specjalny tunel dla dzieci, most z tunelem, a nawet dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią. Możliwości jest naprawdę dużo, a każda z nich zapewni długie godziny dobrej zabawy poza domem.

Proste, a jednocześnie pomysłowe gadżety zachwycą dziecko 

Czasami nie trzeba szukać wymyślnego prezentu, tylko skupić się na czymś prostym, co może przynieść wiele radości. Dobrym przykładem jest tutaj maszyna do baniek, dzięki której małe dziecko będzie samo puszczało ulubione bańki, co z pewnością przyniesie mu dużo satysfakcji i śmiechu. Wiatraczek z silnikiem elektrycznym potrafi zrobić mnóstwo baniek, wystarczy jedno naciśnięcie spustu. Szczególnie małe dzieci będą zachwycone bo to im puszczanie baniek z tradycyjnego pojemnika, może sprawić trudność. 

Które dziecko nie lubi bawić się w budowanie domku z krzeseł i koców? Ta zabawa może stać się łatwiejsza, dzięki zestawowi do budowania fortów. Dziecko może budować konstrukcje przestrzenne bez ograniczeń i ćwiczyć zmysł przestrzenny, a potem chować się w zbudowanym domku. Takie zabawki zachwycają prostotą i zapewnią dzieciom satysfakcję i samodzielność. Maluch musi sam coś wymyślić, aby potem mieć świetną zabawę. 

Postacie z bajek to najlepsi przyjaciele dzieci

Dzieci mniejsze i większe często mają swojego ulubionego bohatera z bajek i pragną kolekcjonować zabawki związane z jego postacią. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię i kreatywność, wcielając się w rolę swojego ulubieńca. Dziewczynkę ucieszy głowa do stylizacji z serii Frozen, a chłopiec będzie bawił się w podchody z krótkofalówką walkie talkie z Psiego Patrolu. A może będą to małe urocze figurki z pokemonów do codziennej zabawy i zabierania ze sobą? Dzieci wprost uwielbiają takich bohaterów, a rodzic będzie zadowolony, że dziecko używa wyobraźni bawiąc się ulubionymi figurkami, zamiast siedzieć przy ekranach. Zabawki Warszawa to miejsce, gdzie można sprawdzić wszystkie powyższe propozycje i wybrać prezent, którego nasze dziecko nie zapomni. Prezent inny niż całe mnóstwo tych samych, podobnych zabawek.