Andrzejki. Wróżby andrzejkowe dla pań i nie tylko

Andrzejki wróżby andrzejkowe

Czy Andrzejki są tylko dla dzieci? Ależ skąd! Jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w roku to czas dobrej zabawy dla dorosłych i pretekst do spotkania z przyjaciółmi. Przedstawiamy 5 oryginalnych wróżb, które warto wypróbować

Jeszcze w czasach naszych babć wróżby andrzejkowe były traktowane bardzo poważnie. Podczas dnia poprzedzającego wyjątkowy wieczór dziewczyny pościły, a przed snem jadły nawet słonego śledzia. Wszystko po to, by poznać imię przyszłego ukochanego. Dzisiaj imieniny św. Andrzeja to przede wszystkim okazja do spotkań z przyjaciółkami, wspólnych rozmów oraz pomysł na oderwanie się od szarych, jesiennych dni.

Proponujemy takie wróżby andrzejkowe:

1. Tajemnica słomek

Słomki, zazwyczaj używane do picia zimnych napojów, potnij na kilka małych części. Do każdej z nich przymocuj karteczki z męskimi imionami. Uwaga: powinnaś znać posiadacza każdego z tych imion! Do jednej ze słomek przyczep swoje imię. Wszystkie słomki wrzuć do garnka i zamieszaj. Karteczka, do której najbardziej zbliżyła się słomka z damskim imieniem, skrywa imię potencjalnego przyjaciela, a może nawet kogoś bliższego sercu.

2. Wróżenie z soli

Rozsypana w kuchni sól przynosi pecha? Nie w Andrzejki! Zawartość kuchennej solniczki wysypujemy na stół. Następnie interpretujemy kształt, jaki pojawił się na stole. Odczytujemy go na wzór lanego wosku. Sól rozsypana w Andrzejki może symbolizować miłość, nowy samochód czy znaczny przypływ gotówki.

3. Karteczki z marzeniami i baloniki

Do wykonania wróżby będzie potrzebnych 10 niewielkich rozmiarów karteczek. Na pięciu zapisujemy swoje marzenie, pięć pozostałych pozostawiamy pustych. Każdą kartkę składamy w małą kostkę i wkładamy do balona, który następnie wypełniamy powietrzem. Pięciu gości prosimy o wybranie dowolnego balonika i przekłucie go. Tym samym znajomi przepowiadają najbliższe 5 lat, spośród których jedna odkryta kartka w balonie to marzenie, które spełni się w danym roku. Pusta kartka – to tajemnica.

Andrzejki wróżby andrzejkowe

4. Przepowiednie z kart

Z całej talii wybierz karty od 9 do asów. Potasuj, a następnie rozłóż przed sobą, przykrywając figurę. Sięgając od lewej, wybierz 13 kart. Odwróć karty i policz, których kart danego koloru jest najwięcej. Przewaga czerwonego oznacza zbliżającą się miłość, czarnego – samotność.

5. Przepowiednia z liścia

Wykonanie tej wróżby najlepiej rozpocząć przed imieninami św. Andrzeja, kończąc ją właśnie w ten magiczny wieczór. Czerwony, w kolorze miłości, liść przechowujemy wśród osobistych rzeczy. Odszukujemy go w Andrzejki i sprawdzamy, w jakim jest stanie. Jeśli usycha w wolnym tempie – miłość przetrwa długo, jeśli szybko – w takim samym tempie zakończy się obecne uczucie.

We wróżby andrzejkowe można wierzyć lub nie, najważniejsze aby tego wieczora świetnie bawić się w dobrym towarzystwie, prawda?

Dostarczył: InfoWire

Zobacz też: 
> Jak zorganizować Andrzejki
> Przesądy ciążowe