Rosyjski banknot z penisem
Banknoty ciekawostki o banknotach. Rosyjski banknot deprawuje nieletnich? Wymienią gorszący banknot z nagim Apollem?
Niedawno rosyjski deputowany z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Chudiakow ze zgorszeniem dostrzegł na 100-rublowym banknocie penisa. Męskie przyrodzenie na banknocie, to część nagiego greckiego boga sztuki Apolla, znajdującego się na rewersie banknotu będącego w obiegu w Rosji.
Warto dodać, że Apollo powożący rydwanem czterech koni z banknotu, to wizerunek autentycznej rzeźby, stojącej w Moskwie przed wejściem do teatru Bolszoj. Miejsce i rzeźba słynne, wielokrotnie uwieczniane na zdjęciach, pocztówkach i w innych publikacjach.
Deputowany być może nigdy nie widział słynnego posągu Apolla w Moskwie, dlatego oburzył go fragmencik tego posągu na banknocie. – Wyraźnie widać, że jest nagi! Ma genitalia! – powiedział wzburzony rosyjski polityk i w Dumie Państwowej (rosyjskim Sejmie) złożył oficjalny wniosek o ocenzurowanie banknotu i wycofanie z obiegu obecnej 100-rublówki.
Deputowany nie jest pierwszy, którego zgorszyły męskie genitalia Apolla. W 2011 roku, po renowacji teatru i pomnika okazało się, że Apollowi przysłonięto “męskie klejnoty” figowym listkiem.
Na zdjęciu: Apollo z rosyjskiego banknotu
Banknoty ciekawostki – na (c): Sadurski.com od lipca 2014
Inne ciekawostki:
> Ryba penis
> Ciekawostki o penisach
> Penisy zwierząt
Banknot – to pojęcie używane jest w dwóch podobnych znaczeniach:
– Pieniądz papierowy emitowany przez dowolny bank, poświadczający posiadanie przez okaziciela pewnej wartości, np. złota.
– Pieniądz emitowany przez bank centralny, będący prawnym środkiem płatniczym w danym kraju lub obszarze.
Przed wprowadzeniem banknotów w obrocie funkcjonował pieniądz kruszcowy, czyli monety ze szlachetnych metali. Banknoty pojawiły się jako kwity depozytowe emitowane przez instytucje, u których depozytariusze składali monety. Po okazaniu banknotu jego emitent miał obowiązek wypłacić ekwiwalent w kruszcu. Pierwsze banknoty pojawiły się w Chinach w IX w. n.e., w XIII w. stosowali je także Mongołowie.