penis ciekawostki fallus kutas członek męski fiut

50 odjechanych ciekawostek o penisie

Czas czytania:9 minut/y, 6 sekund/y

Penis, członek, prącie, przyrodzenie, Wacek, fiut, kutas, fallus, siusiak, członek męski. Obojętnie jak go nie nazwiemy – wiadomo, o co chodzi. Penis Ciekawostki o penisie – tym w zwodzie i bez niego

Penis ciekawostki z historii

1) Podobno przywódcy niektórych starożytnych plemion zjadali penisy swych poprzedników, aby posiąść w ten sposób ich siły duchowe.

2) Co roku 17 marca w starożytnym Rzymie obchodzono święto Liberalia. Podczas tego święta mężczyźni czcili pierwszy wytrysk swych synów.

3) Według przekazów, Fatefehi – król Tonga (archipelag koło Australii) w latach 1770-1784 rozdziewiczył swym “przyrządem” 37.800 kobiet. Daje to średnio ok. 2,7 tys. dziewic rocznie czyli 7,4 na dobę. Król Samiuela Fatafehi Laufilitonga Tuita żył w latach 1794-1865 i poza powyższym rekordem (nie wiemy czy prawdziwym) prawdopodobnie niczym innym nie zasłynął. Powiedzmy sobie szczerze: gdyby nie ten rekord, nikt by o nim po ponad 300. latach nie pamiętał.

penis ciekawostki fallus kutas członek męski fiut
Ten banan coś ci przypomina? Penis ciekawostki

Największy penis świata (najdłuższy penis)

4) Informacja z 2017 roku: penis Roberto S.C. (nie podajemy nazwiska faceta, wtedy mającego 54 lata) z Meksyku ma długość 48 centymetrów. Gdzie tkwi “haczyk”? Sam jego penis ma 17 centymetrów, reszta (31 cm) to długość… rozciągniętego napletka, która zwisa. I nie jest to dzieło natury, lecz rozciągania przy użyciu odważników. Robił to już jako nastolatek, aby podwyższyć swoje ego. Bo w jego kraju mężczyźni o dużych penisach są uważani za prawdziwych macho.

Niestety nie spełniło się życiowe marzenie Roberto, który chciał, by jego “przyjaciel” znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa.

5) Pozycja aktualnego rekordzisty w tej konkurencji należy do aktora Jonah Cardeli Falcona (ur. 1970) z Nowego Jorku, którego męskość we wzwodzie ma długość 13,5 cala (34,29 cm). To wystarczyło, aby zagrał w paru filmach i serialach.

Statua Wolności Nowy Jork USA NYC ciekawostki New Jersey ciekawostki
Statua Wolności, Nowy Jork. Penisy ciekawostki

Nie wielkość jest najważniejsza

6) Męski członek rośnie do ok. 20. roku życia. Potem jego długość się nie zmienia.

7) Największy penis we wzwodzie (zweryfikowany przez lekarza) miał 34,29 cm długości oraz 15,88 cm w obwodzie.

8) Według badań naukowców, palenie papierosów przyczynia się do tego, że penis się kurczy. Palenie wpływa na zawężanie się tętnic, powodując gorszy przepływ krwi. Ciała jamiste w penisie nie napełniają się odpowiednio, więc penis we wzwodzie jest krótszy. Ale ta informacja pewnie i tak nie przekona żadnego faceta do rzucania palenia.

> Niegrzeczne dowcipy erotyczne

9) Z badań wynika, iż kobietom wydaje się, że ich kochankowie mają penisy większe niż są w rzeczywistości.

10) Są dwa rodzaje penisów. Pierwsze podczas wzwodu pęcznieją i znacznie się powiększają (tych jest 79%). W pozostałych 21% przypadkach penis powiększa się tylko nieznacznie.

11) Najdłuższe penisy mają mężczyźni mieszkający w afrykańskim Kongo. Ale czy faktycznie chciałbyś być czarny i mieszkać w Kongo tylko dlatego, żeby mieć wielkiego członka?

murzyn potrawy restauracje ciekawostki
Czy rozmiar penisa ma związek z… kolorem skóry? Penis ciekawostki

Kolejne ciekawostki o penisach

12) Słowo penis w języku łacińskim oznacza: ogon.

13) Nie ma w środku kości, ale może się łamać. Najczęstsza przyczyna złamania penisa? Intensywna masturbacja.

14) W dorzeczu Amazonki żyją nieduże ryby wandelie. Jest coś, co nikt u nich nie lubi. W sprzyjających warunkach rybka potrafi wpłynąć do cewki moczowej zwierzęcia lub człowieka (kobiety lub mężczyzny) i tam już zostać. A ponieważ ma ostre kolce, jedyną możliwością usunięcia jest zabieg chirurgiczny.

15) Najsilniejszy penis świata? Tajwańczyk w 2005 r. do swej męskości przywiązał linę, na drugim jej końcu było coś, co ważyło 3 tony. Przesunął ciężar, tajwański penis ma się dobrze.

16) Zaspokoić się oralnie (samego siebie) potrafi 1 na 400 mężczyzn.

17) Panicznie obawiasz się, że zniknie twój penis? Jesteś przekonany, że coraz bardziej chowa się do brzucha i za chwilę przestanie być widoczny? To znaczy, że cierpisz na syndrom koro, obsesję którą podobno ma wielu mężczyzn na Dalekim Wschodzie.

penis ciekawostki fallus kutas członek męski fiut
Bogowie greccy nie mieli nic do ukrycia. Penis ciekawostki

18) Kiedyś twierdzono, że duży nos mężczyzny ma związek z tym, że ma też długiego członka. Okazało się to totalną bzdurą, wymyśloną być może po to, aby pocieszyć tych, którzy mają wielkie nochale.

19) Ponad 2 tys. mężczyzn i kobiet z Europy i Ameryki Północnej w 2016 r. wzięło udział w ankiecie na temat długości penisa. Mężczyźni chcieliby mieć penisa we wzwodzie (średnio) o długości 16,6 cm, kobiety chciałyby aby mężczyźni mieli penisa we wzwodzie o długości 15,8 cm. Z badanych osób o różnych narodowościach, Polacy i Austriacy (zwycięzcy klasyfikacji) życzyliby sobie mieć najdłuższe penisy (15,6 – 15,7 cm). Najmniejsze oczekiwania pod tym względem wykazali Brytyjczycy (im wystarczyłby penis we wzwodzie mający 12,4 cm długości).

20) Podobno dwa penisy ma ok. stu mężczyzn na świecie. To wada genetyczna i zwykle tylko jeden z nich jest sprawny, a drugi jest niezbyt wykształcony anatomicznie. Okazuje się, że dzięki temu w dobie Internetu można zrobić karierę. Double Dick Dude jest znany tylko z tego, z niczego więcej. I niestety nie może poszczycić się czterema jądrami.

penis ciekawostki fallus kutas członek fiut
Niektóre papryczki są naprawdę ostre 😉

Erekcja (wzwód) – ciekawostki

21) Przeciętny mężczyzna ma 11 erekcji w ciągu dnia i 9 erekcji podczas snu. Jeśli masz znacznie więcej, chyba coś z tobą nie tak?

22) Penis bez wzwodu i w trakcie wzwodu może się różnić wielkością nawet o 300%. Oczywiście na korzyść tej drugiej sytuacji.

23) Legło w gruzach przekonanie, że za wzwód członka odpowiada mózg. Okazało się, sygnał do wzwodu wysyła rdzeń kręgowy. Dzięki temu mężczyzna może poświęcić więcej czasu na używanie mózgu do mniej przyjemnych czynności.

24) Czy można mieć erekcję po śmierci? Okazuje się, że tak – pod warunkiem, że mężczyzna kończy życie przez powieszenie. Zjawisko nazywane “anielską żądzą” spowodowane jest naciskiem na móżdżek i urazami rdzenia kręgowego.

25) Imprezę o nazwie Masturbaton wygrał w 2009 roku Japończyk, który “robił co trzeba” przez 9 godzin i 58 minut. Źródła nie podają, dlaczego przestał.

Asashi Tokio piwo browar unko biru Sumida Japonia beer Japan Tokyo
Tokio, Japonia

Ciekawostki o wytrysku i spermie

26) Sperma strzela z prędkością 45 km na godzinę. Ciekawe, czym to zmierzono, chyba nie fotoradarem?

27) Najdłuższym “strzałem” szczyci się Horst Schultz. Jego nasienie wytrysnęło na odległość 5,71 metra.

28) Okazuje się, że dziecko płci męskiej już w łonie matki może mieć wzwód.

29) Mężczyzna w swoim życiu może mieć 7-10 tysięcy ejakulacji. Ale to nie jest jeszcze powód, żeby od samego początku liczyć. W każdym razie, statystycznie facet w swoim całym życiu wystrzeliwuje na zewnątrz średnio 53 litry spermy.

30) Męski orgazm średnio trwa 6 sekund. 4 razy krócej niż u kobiet.

31) Ile razy można TO robić po kolei, raz za razem? Swojego czasu media pisały o 40-letnim mężczyźnie, który zrobił to 6 razy, w przeciągu 36 minut. Gdy inni mężczyźni wyrażali wyrazy podziwu, on skromnie powiedział: “Żadna specjalna technika, wrodzony talent”.

32) Kobietom nieprzypadkowo podobają się przystojni mężczyźni. To nie kobiecy gust, lecz natura. Zbadano, że mężczyźni przystojni mają lepszej jakości spermę.

Napletek ciekawostki

33) Napletek penisa używany jest do przeszczepów skóry, na przykład jeśli skóra została poważnie poparzona. Z jednego napletka można podobno wyhodować 23.000 metrów kwadratowych skóry. O wiele za dużo, niż powierzchnia ciała jednego człowieka. Wreszcie jest coś, czego kobiety mogą zazdrościć mężczyznom.

34) Jeszcze jedna dobra wiadomość dla panów: napletek można zrekonstruować. Niestety może to trwać nawet przez ileś tam lat. Jeśli kogoś w dzieciństwie obrzezano i marzył o napletku – jest to jakieś pozytywne wyjście z sytuacji.

Reykjavik ciekawostki o Reykjaviku Islandia stolica
Reykjavik, stolica Islandii

Penisy na świecie – ciekawostki

35) Kilkaset eksponatów związanych z wizerunkiem penisa znajduje się w specjalnym muzeum poświęconym temu tematowi. Znajduje się w centrum Reykjaviku, stolicy Islandii.

36) Podobno mężczyźni plemienia Walibri (Australia) witają się ze sobą nie poprzez podanie dłoni, lecz przez ściśnięcie penisa drugiego mężczyzny. U nas by się nie przyjęło, wyobraź sobie ściąganie spodni i majtek, szczególnie w zimie.

37) W Kanayama Shrine (Japonia) co roku odbywa się Festiwal Żelaznego Penisa. Lepiej nie myśleć, co tam się wtedy dzieje.

Badanie penisów i nauka

38) Amerykański lekarz Robert Latou Dickinson (1861-1950) przez wiele lat rysował z natury męskie członki w spoczynku i w stanie erekcji. Dzieło jego życia, to “Atlas ludzkiej anatomii seksualnej”, w którym te rysunki opublikowano.

penis ciekawostki fallus kutas członek męski fiut
Świeczki w kształcie penisa. Może sprzedają się lepiej niż np. w kształcie krasnoludka?

39) Alfred Kinsey, profesor zoologii na Uniwersytecie Indiana, spotkał się z 3,5-tysiącem mężczyzn i obejrzał ich penisy we wzwodzie. W swojej pracy naukowej z 1948 r. “Zachowanie seksualne mężczyzny” opisał wyniki badań. Przeciętny członek w stanie wzwodu miał 15,7 cm długości, najdłuższy – 26,7 cm, najkrótszy 2,2 cm. Badanie dotyczyło też grubości penisów. Średnia wyniosła 12 cm, najgrubszy w zwodzie miał 20 cm, a najcieńszy 5,7 cm.

40) Kanadyjski naukowiec John Philippe Rushton (1943-2012) twierdził, że długość penisa ma związek z inteligencją, można powiedzieć: idą w parze. Azjaci mają mniejsze członki i są najinteligentniejsi, czarni – wręcz odwrotnie. W środku stawki są penisy białych mężczyzn. Naukowca okrzyknięto rasistą, za to stał się sławny w Azji.

41) Według badań naukowców z Indiana University, przeciętny Amerykanin ma penisa długości 14,2 cm. Pomiary dokonywano w stanie wzwodu, a w badaniu uczestniczyło 1661 mężczyzn. Penis rekordzisty miał 26 cm długości, najgorszy wynik wyniósł 4 centymetry.

W tej statystyce Polacy mają lepszy wynik: 17,26 cm. Ponad 3 cm więcej. Źródła nie podają kto i kiedy przeprowadził w Polsce stosowne badania.

42) Penisy Azjatów są mniejsze niż u innych ras – tak wynika z badań.

penis ciekawostki fallus kutas członek męski fiut
Pietruszka, jak by ktoś pytał. Penis ciekawostki

Wydłużanie penisa

43) Od tysiącleci mężczyźni chcieli mieć większe penisy. Kamasutra miała na to swój sposób: należało przez 10 nocy spać na brzuchu tak, aby członek zwisał swobodnie z (specjalnie przygotowanego) łóżka. A przed snem należało spożyć włosy trującego insekta. Członek miał spuchnąć i takim już na zawsze pozostać.

44) Obecnie członka można wydłużyć dzięki osiągnięciom chirurgii plastycznej, bo ta zajmuje się nie tylko powiększaniem kobiecych piersi. Nie napiszemy tu na czym polega zabieg, ale już sam jego opis brzmi nieprzyjemnie – podcinanie, wszczepianie, wchłanianie… Niestety i tak nie w każdym przypadku zabieg kończy się sukcesem.

45) Domowe sposoby na powiększenie penisa opisywane przez media, kończą się często tragicznie, włącznie z amputacją wiadomo czego i urazem psychicznym. W 1993 r. dziennik “Bangkok Post” opisał skandal związany z przeprowadzanymi w Bangkoku operacjami powiększania penisów, z czego korzystali mężczyźni z USA, Azji i Japonii. Nieuczciwi chirurdzy wstrzykiwali substancje, które prowadziły do problemów zdrowotnych, nie tylko z penisami.

Cytaty o penisach

46) “Niemal każdy mężczyzna zazdrości innemu penisa” – doktor Bernie Zilbergeld w filmie “Nowa męska seksualność”.

47) “Uczyłem się u Freuda w Wiedniu, ale poróżniła nas interpretacja zazdrości o penisa. Freud uważał, że powinna się ograniczać tylko do kobiet” – Woody Allen, “Zelig”, 1983.

48) “Penis jest dla ciebie nie tylko darem, ale również przekleństwem” – Stephen King.

49) “Mężczyzna jest tylko systemem podtrzymywania życia dla swojego penisa”. Joe Orton, angielski dramatopisarz.

50) “Penis jest najbardziej pomysłowym wyczynem inżynierii, jaki można sobie wyobrazić – struktura dźwigni, hydraulika, mechanizmy tłoczące i pompujące, wrażliwość na ciepło. Żadna konstrukcja stworzona przez człowieka mu nie dorównuje”. Peter Greenaway, “8 i pół kobiety”.

Penis ciekawostki o penisach: (c) Sadurski.com

Zobacz też inne ciekawostki:
> Wszystko o całowaniu
> Ciekawostki o zombie
> Ciekawostki erotyczne

zwierzęta penisy ciekawostki
> Ciekawostki o penisach zwierząt
Dobry Humor dowcipy satyra kawały czasopismo Poprzedni post Dobry Humor 2, 3, 4/2020
plastry antykoncepcyjne antykoncepcja Następny post Plastry antykoncepcyjne – alternatywa dla tabletek?