Przegląd najmodniejszych bombek na choinkę

szklane bombki choinkowe nowoczesne

Okres Bożego Narodzenia to niezwykły czas, który rozpieszcza nas zapachem pierników i choinek, blaskiem lampek i uroczymi dekoracjami świątecznymi. Warto się tym nacieszyć – dekorując dom przy akompaniamencie kolęd i wybierając piękne ozdoby choinkowe. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najmodniejsze bombki.

Bombki choinkowe – co jest modne?

Czy można stwierdzić, jakie są najmodniejsze bombki na choinkę? Oczywiście, że tak. Zmieniające się trendy dotyczą również dekoracji świątecznych i ozdób choinkowych. Wystarczy obejrzeć stare rodzinne fotografie, by dostrzec, jak na przestrzeni lat zmieniał się świąteczny wystrój domów.

Obecnie na rynku mamy naprawdę szeroki wybór, a jednak co sezon trendy odrobinę się zmieniają. W tym roku gałązki większości drzewk świątecznych ozdobią: bombki szklane (w klasycznych kolorach: białym, czerwonym, zielonym), bombki retro (również szklane bombki choinkowe, ale w rozmaitych kształtach), drewniane ozdoby, bombki z tworzywa sztucznego, przezroczyste bombki z brokatem lub z konfetti w środku.

Szklane bombki choinkowe – nieśmiertelna klasyka

W tym roku dużą popularnością cieszą się tradycyjne szklane bombki choinkowe. Dzięki nim stworzysz piękną i elegancką dekorację drzewka. Warto zdecydować się na kolor przewodni – biały, srebrny lub czerwony. Szklane bombki powinny grać pierwsze skrzypce, reszta ozdób zaś niech będzie neutralna (na przykład subtelne dekoracje z papieru, piernika, plastrów suszonej pomarańczy czy też akrylowe przezroczyste gwiazdki albo sople lodu). Taka elegancka i stonowana choinka dopasuje się do każdego wnętrza i wprowadzi niesamowitą atmosferę rodzinnych świąt.

Bombki retro poruszą najczulsze struny serca

Szklane bombki to nie tylko okrągłe bańki. Czy pamiętasz urocze bombki ze swojego dzieciństwa? Muchomorki, serduszka, szyszki, krasnale czy brodatego Mikołaja? – takie ozdoby przywołują masę wspomnień i sprawiają, że choinka jest unikatowa. Zamiast kupować nowe ozdoby choinkowe, możesz przeszukać strych lub poszperać w rodzinnych pamiątkach. Być może znajdziesz bombkę, która zawiśnie nie tylko na twojej choince, ale także udekoruje drzewka kolejnych pokoleń twojej rodziny?

Nowoczesne przezroczyste bombki

Ciekawą ozdobę stanowią nowoczesne przezroczyste bombki (mogą być zarówno szklane, jak i wykonane z tworzywa sztucznego). We wnętrzu takiej bombki umieszcza się elementy dekoracyjne – na przykład piórka, brokat, konfetti, gałązki świerku. Dostępne są też bombki, w których zamknięty jest zimowy pejzaż – miniaturowe choinki stojące w „zaspie” śniegu. To naprawdę wyjątkowe dekoracje, które dodadzą drzewku lekkości i nietuzinkowego charakteru. W środku mogą być też figurki – na przykład sanie lub renifer. Ciekawą alternatywą są bombki z umieszczonym we wnętrzu zdjęciem. Przy okazji to świetny pomysł na prezent.

Drewniane dekoracje – ukłon w stronę natury

Bombki bożonarodzeniowe to obowiązkowy element dekoracji. Warto uzupełnić je kilkoma dodatkowymi ozdobami – najlepiej drewnianymi. Zauważalnym trendem – także w sferze bożonarodzeniowych dekoracji i ozdób – jest ukłon w stronę ekologii.

Tym samym coraz chętniej wybierane są ozdoby z naturalnych materiałów, takich jak: drewno, szyszki, papier. Drewniane ozdoby dostępne są w naturalnym kolorze drewna, ale są też malowane egzemplarze w różnych kształtach – miniaturowe saneczki, aniołki, elfy z dołączonym dzwoneczkiem.

Taka eko-choinka nie tylko pięknie wygląda, ale także roztacza niesamowity zapach (zwłaszcza, jeżeli powiesisz na gałązkach pierniki czy pomarańcze z powbijanymi w plastry goździkami). Mile widziane są też wszelkie dekoracje handmade – wykonane przez najmłodszych członków rodziny papierowe łańcuchy czy pomalowane na złoto orzechy. Prawdziwą gratką są jednak misternie wydziergane na szydełku płatki śniegu czy aniołki.