wesele ciasta torty słodycze lody atrakcje weselne atrakcja na wesele

Wesele na słodko – najnowsze trendy

Czas czytania:1 minut/y, 51 sekund/y

Do Polski zawitał zachodni trend znany “candy bars” lub “sweet tables”. Żadne przyjęcie weselne nie może się dziś obyć bez specjalnie zaaranżowanego dla gości kącika słodkości

Tymczasem jeszcze niedawno najpopularniejsze były słodkie stoły projektowane na wzór tych wiejskich. Dziś polski weselny “sweet table” musi charakteryzować się wyobraźnią i pomysłem. Nie chodzi już o bogactwo suto zastawionego stołu, ale o stworzenie dla gości nietuzinkowej kulinarnej atrakcji.

Nie tylko dla maluchów

Myśląc o dziecięcych słodkościach, przed oczyma najczęściej pojawiają się zastępy różnokolorowych cukierków, słodkich lizaków oraz wielosmakowych drażetek czy landrynek. Kto nie chciałby ujrzeć kącika dziecięcych marzeń w rzeczywistości i móc pobuszować wśród ukochanych smakołyków? Tak narodziła się idea ślubnego cukierkowego bufetu, który pozwala gościom przenieść się na chwilę do krainy słodkości.

Dziecięce wspomnienia, to również przyczepa z lodami lub lodziarz z rikszą objeżdżający miasto, aby móc podarować dzieciakom uśmiech wraz z gałką ulubionego smaku.

– Bary z lodami na weselach to prawdziwy hit – mówi Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral. – Lody kojarzą się bowiem z rodziną, dzieciństwem i szczęściem, a w dodatku to jedne z ulubionych słodkości mniejszych i większych gości wesela.

Pączki, popcorn

Młode pary coraz częściej pragną, aby ich goście poczuli się na weselu jak we własnym domu. Tak narodziła się koncepcja pączkowego bufetu, w którym można znaleźć nie tylko donuty na patyku, ale i malutkie pączusie leżące w koszyku czy nawet kompozycje z pączków połączonych ciepłym karmelem. Aby dobrać się do słodkości, nie uniknie się tu jednak zabrudzonych rąk. Ale czy nie tak najczęściej jada się w domu?

Ta sama idea legła u podstaw beczek całych wypełnionych popcornem. Przeróżne smaki – od słonych, przez ostre, aż do słodkich mają zapewnić weselnikom nie tylko familijną atmosferę, ale i oryginalne doznania smakowe i przyjemność stałego chrupania.

Fontanna z czekoladą i torty

Dla lubiących bardziej tradycyjne rozwiązania, wciąż popularnym rozwiązaniem jest klasyczna gorzka czekolada, jednak podana w sposób bardziej wyszukany. Kilkumetrowa fontanna, w której można maczać dowolne dodatki to elegancki, lecz spektakularny weselny trend deserowy.

Torty nadal nie wychodzą z mody. Zdarza się, że są skomponowane z makaroników lub babeczek albo składników wytrawnych, np. z serów. To prawdziwy rarytas dla kulinarnych koneserów.

Wesele na słodko: Infowire.pl, foto: Sadurski.com

Zobacz też:
> Ciekawostki o tortach
> Ciekawostki weselne
> Atrakcje na wesele: znakomity karykaturzysta

karykaturzysta wesele atrakcja na wesele

niszczyciel rakietowy HMS Diamond Poprzedni post Duma Albionu w Gdyni. HMS Diamond
Giyang Chiny Następny post Wesoły Wieżowiec odwiedził Chiny