Jak dbać o ubrania z wiskozy?

wiskoza ubrania z wiskozy pranie

Dbanie o środowisko, podobnie jak i o żywotność ubrań jest niezwykle ważne dla otoczenia, w którym żyjemy. Przekłada się to także na jakość środowiska oraz funkcjonowanie planety w pojęciu ogólnym. Dlatego też powinnyśmy zwracać uwagę na certyfikowane materiały, jak wiskoza powstająca w trakcie zrównoważonych procesów. Jednocześnie należy pamiętać, że dbanie o Ziemię obejmuje długotrwałe użytkowanie ubrań. Przekonaj się, jak dbać o ubrania z wiskozy!

  1. Pranie wiskozy
  2. Wiskoza z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™

Pranie wiskozy

Wiskoza to jeden z wielu materiałów, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Tylko w ten sposób ubrania zachowają piękny wygląd przez długi czas, co z pewnością korzystnie wpłynie na środowisko. Jak dbać o ubrania z wiskozy? – KOKOworld to oryginalna firma, która podąża za nietuzinkowymi trendami i dba jednocześnie o środowisko naturalne. To modowa marka, tworząca swoje ubrania z certyfikowanych materiałów produkowanych w zrównoważony i bezpieczny sposób dla środowiska. Godnym uwagi jest fakt, że dla KOKOworld ważne jest także poszanowanie praw człowieka o czym dziś wielu zapomina. 

Wiskoza  to bardzo przyjemny dla skóry materiał, który wymaga jednak sporo uwagi w trakcie prania. Dlatego już dziś warto zmienić swoje nawyki, dzięki czemu proces ten będzie szybki i przyjemny! Przede wszystkim pragnąc zachować piękne ubrania z wiskozy, należy je przewrócić na „lewą” stronę przed praniem. Natomiast temperatura prania nie powinna przekraczać 40 oC. Powinno się zrezygnować z prania automatycznego, jak i stosowania silnych środków piorących.  Zaleca się również delikatne wyciskanie po praniu, dlatego dobrze jest zrezygnować z automatycznego i mocnego wirowania. Natomiast suszenie powinno być swobodne i niewymuszone, dzięki czemu odzież z wiskozy zachowa swój pierwotny kształt. Zalecenia te również pozytywnie wpłyną na kolor ubrania.

Wiskoza z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™

Wiskoza z certyfikatem LENZING™ ECOVERO™ to materiał, który produkowany jest w sposób zrównoważony. Do jego produkcji wykorzystuje się włókna celulozy, które pochodzą z certyfikowanych upraw eukaliptusa, buku i świerku. W trakcie ich wzrostu dba się o środowisko. Dodatkowo ściółki leśne są kontrolowane przez Forest Stewardship Council, czyli FCS. W trakcie produkcji uwzględnia się w maksymalny sposób ochronę środowiska, dlatego materiał ten powstaje w zamkniętym procesie. Sprawia to, że w trakcie produkcji obserwuje się o 50% mniej emisji szkodliwych substancji i zanieczyszczeń wody.