Colonia del Sacramento, zabytkowe miasto w Urugwaju

latarnia morska Colonia del Sacramento ciekawostki Urugwaj

Colonia del Sacramento ciekawostki o mieście w Urugwaju. Co tu jest, z czego słynie i co warto zobaczyć?

Colonia del Sacramento – ciekawe fakty

1) Colonia del Sacramento, to ponad 20-tysięczne miasto w południowej części Urugwaju, państwa w Ameryce Południowej. Leży 175 km na zachód od Montevideo, stolicy kraju. Uchodzi za najdroższe miasto Urugwaju.

2) Miasto oraz twierdzę założyli Portugalczycy, w 1680 roku.

3) Na przeciwległym brzegu rzeki La Plata (a w zasadzie rozległego estuarium) jest miasto Buenos Aires. To licząca ponad 3 mln mieszkańców stolica Argentyny.

4) W Colonia del Sacramento jest port. Można stąd popłynąć do pobliskiego Buenos Aires. 6 km od miasta Colonia jest też port lotniczy.

5) Niektórzy mieszkańcy Buenos Aires mają domy w Colonia del Sacramento i często tu przybywają. Są nazywani: portenios.

6) Plaza Colona, to klub piłkarski założony w Colonia del Sacramento w 1917 roku. Piłkarze rozgrywają mecze na mającym 6,5 tys. miejsc Estadio profesor Alberto Suppicci.

Colonia del Sacramento ciekawostki, zabytki, co zobaczyć

7) Iglasia Matriz, to najstarszy kościół w Urugwaju. Tę katedrę zaczęto budować w Colonia del Sacramento w 1680 roku, a później była wiele razy przebudowywana.

8) Zachowało się urokliwe, historyczne centrum miasta (Barrio Historico), powstałe w czasach kolonialnych. Od 1995 r. znajduje się na liście UNESCO, jako pierwszy obiekt z Urugwaju.

9) Głównym placem starego miasta jest plac – Plaza Mayor 25 de Mayo. Są tu zlokalizowane m.in. dwa muzea.

10) Puerta de Campo, to zachowana do dziś brama miejska, która wchodziła w skład fortyfikacji okalających miasto. Zachowały się fragmenty murów.

11) Latarnia morska (Faro de Colonia del Sacramento) działa od 1857 roku. Stoi w miejscu, gdzie w 1682 r. Portugalczycy wybudowali klasztor. Jest dostępna dla zwiedzających.

12) Wzdłuż piaszczystej plaży w Colonia del Sacramento, jest promenada spacerowa – La Rambla.

13) W Colonia del Sacramento jest 8 muzeów. Zakup jednego karnetu uprawnia do wejścia do każdego z nich, dzięki czemu można oszczędzić.

Colonia del Sacramento ciekawostki i zdjęcia: (c) Sadurski.com
Na zdjęciu: latarnia morska, foto: Eligna / cc by-sa 3.0

Zobacz też:
>
>