Dewocjonalia z personalizacją – prezenty na religijne uroczystości

dewocjonalia prezenty personalizacja

Pierwsza Komunia Święta, Chrzciny i Bierzmowanie to okoliczności zupełnie inne niż urodziny lub dzień dziecka. Mają one wymiar duchowy i są ściśle powiązane z praktykowaną wiarą. Choć to uroczystości o religijnym charakterze, to i tak bywają celebrowane w rodzinnym gronie, a okazjom tym towarzyszy również wręczanie upominków. Zamiast jednak sięgać po nową konsolę, gry lub modny gadżet, warto przemyśleć wybranie upominków o zdecydowanie bardziej ponadczasowym i stosownym charakterze.

Dewocjonalia z personalizacją – piękna pamiątka ważnych uroczystości

Na uroczystości o tej randze, co Chrzciny lub Komunia prezenty bywają kosztowne i starannie wybierane. Nie muszą to być jednak upominki świeckie, bo okazja również nie jest zwyczajna i świecka. Chcąc upamiętnić tak wyjątkowe chwile, warto sięgnąć po dewocjonalia i tym podobne upominki z personalizacją.

Znakomitym podarunkiem dla każdej osoby wierzącej, która przystępuje do kolejnego sakramentu, będzie drobiazg powiązany z wiarą i nawiązujący do tego konkretnego wydarzenia. Stąd też na Chrzciny można wręczyć dziecku pamiątkowy obrazek z Aniołem Stróżem, a na Pierwszą Komunię Świętą można wybrać elegancki album na zdjęcia z Komunii z indywidualnym grawerem. Możliwości jest wiele, a upominki personalizowane są o tyle niezwykłe, że powstają na specjalne zamówienie. Grawerunek jest niepowtarzalny i sprawia, że taki prezent jest szczególnie ceniony jako pamiątka.

Złote i srebrne medaliki – piękna biżuteria z przesłaniem

Jednym z najpopularniejszych upominków na Chrzciny lub Pierwszą Komunię jest biżuteria ze srebra lub złota. Wybierane bywają zarówno wisiorki, jak również bransoletki lub kolczyki, a czasami nawet całe komplety biżuterii. Złote serduszka, koniczynki i misie zdobią więc dziecięce uszy oraz szyje, ale zanim sięgniemy po upominek tego rodzaju, warto zastanowić się nad tym, czy to aby na pewno najlepszy z możliwych wyborów.

Zamiast sięgać po biżuterię o świeckim i codziennym charakterze, warto przemyśleć zakup medalika ze srebra lub złota. Medalik będzie bowiem nie tylko ozdobą, ale też podkreśleniem wiary i wspaniałą pamiątką po ważnych uroczystościach. Co ważne, biżuteria tego rodzaju będzie odpowiednim wyborem nie tylko dla dziewczynki, ale też dla chłopca. Zamawiając medalik z dobrego sklepu, można liczyć również na opcję jego personalizacji, co sprawi, że będzie to niepowtarzalna i niebanalna pamiątka na całe życie. Grawerunek może zawierać imię dziecka, inicjały albo datę uroczystości. Personalizację również można wykonać na tabliczce umieszczonej w pudełku.