dezynfekcja mieszkania

Czym poprzedzić dezynfekcję mieszkania?

Czas czytania:2 minut/y, 18 sekund/y

Kompleksowa dezynfekcja mieszkania jest działaniem, które przeprowadza się zazwyczaj wtedy, gdy chcemy pozbyć się groźnych wirusów z najbliższego otoczenia. Jest to jednak tylko jeden z powodów, dla których warto rozważyć zdezynfekowanie mieszkania.

Nie jest tajemnicą, że profesjonalną dezynfekcję mieszkania przeprowadza się najczęściej po chorobie bliskiej osoby. Oczywiście istnieje zdecydowanie więcej okoliczności, w przypadku których warto zdecydować się na pozbycie się zarazków z naszego domu – napiszemy o nich później. Teraz zajmiemy się najprostszymi przygotowaniami, które można wykonać we własnym zakresie, jeszcze przed pojawieniem się specjalistów.

  • > W pierwszej kolejności należy przewietrzyć wszystkie pomieszczenia oraz pozbyć się śmieci związanych z chorym, na przykład chusteczek higienicznych.
  • > Następnie należy bardzo dokładnie wyprać ubrania, które mogły mieć styczność z zarażonym, a w dalszej kolejności dokładnie umyć naczynia, klamki, wyłączniki światła itp.
  • > Warto bardzo dokładnie wyczyścić łazienkę oraz sprzęty, w których osoba chora dokonywała codziennych ablucji lub realizowała potrzeby fizjologiczne. Niektóre przedmioty, jak na przykład gąbki, powinno się po prostu wyrzucić.
  • W dalszej kolejności należy dokładnie wysprzątać mieszkanie.

Po tych przygotowaniach można wezwać profesjonalistów od ozonowania lub zamgławiania, którzy ostatecznie oczyszczą dom ze wszelkich szkodliwych drobnoustrojów.

Inne przyczyny dezynfekcji mieszkania

Jak wspomniano wcześniej, dezynfekcję mieszkania można przeprowadzić nie tylko po chorobie osoby najbliższej. Istnieją jeszcze inne okoliczności, które mogą wymagać pomocy specjalistów od usuwania zagrożeń biologicznych.

  • > W mieszkaniu przebywają osoby, które mają tendencję do częstych chorób dróg oddechowych. Dotyczy to szczególnie dzieci oraz osób starszych. Jeżeli tak się dzieje, warto co jakiś czas zdecydować się na prewencyjne usuwanie zarazków. Podobnie należy postąpić, gdy w mieszkaniu może się pojawić w najbliższym czasie nowy domownik (dziecko lub osoba starsza) z osłabioną odpornością.
  • > Mieszkanie ucierpiało przez powódź lub zalanie. Zanim przystąpimy do prac remontowych, warto usunąć ewentualne zagrożenie biologiczne.
  • > W mieszkaniu znajdowały się zwłoki. W tym przypadku dezynfekcja może być niewystarczająca, więc koniecznie należy zdecydować się na dekontaminację.
  • > Lokal został zakupiony na rynku wtórnym, a my nie mamy pewności, czy jego poprzedni użytkownicy byli w stanie utrzymać odpowiednie standardy higieniczne. Być może w mieszkaniu dodatkowo znajdowały się niezadbane zwierzęta, na przykład psy czy koty. W takiej sytuacji dezynfekcja może być bardzo wskazana.

Najpopularniejsze sposoby na dezynfekcję mieszkania

Dezynfekcja mieszkania przeprowadzana jest najczęściej jedną z trzech poniżej wymienionych metod:

  • > ozonowanie;
  • > zamgławianie ULV;
  • > metoda opryskowa.

Ważne jest, aby wybrana metoda pozbycia się zarazków była nie tylko skuteczna, ale przede bezpieczna – dla nas i dla sprzętów znajdujących się w mieszkaniu. Jeżeli nie wiemy, jaki sposób powinien być najlepszy, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów z branży usuwania zagrożeń biologicznych. Dobrze, gdy firma, której zlecimy wykonanie dezynfekcji, ma w swoim portfolio pracę dla szpitali czy szkół, ponieważ mamy wtedy pewność, że jest to przedsiębiorstwo, które zna się na rzeczy.

Dezynfekcja mieszkania w Sadurski.com
https://o******my24.pl/uslugi/dezynfekcja-pomieszczen/
Li9nk zdjęty 6-2-23


kościół św. Idziego Wyszków ciekawostki atrakcje zabytki województwo mazowieckie ciekawostki Poprzedni post Wyszków – 19 ciekawostek
dowcipy o Jasiu dla dorosłych Jasio Małgosia erotyczne Następny post Dowcipy o Jasiu i Małgosi dla dorosłych