Gwiazdy sportu przy stołach do gier hazardowych

gwiazdy sportu hazard ruletka mężczyźni

Znani sportowcy uwielbiają gry w pokera i chociaż może nas to dziwić, to chodzi przede wszystkim o rywalizację. Nie ma przecież sportu bez motywacji, a najlepszą formą jest zmierzenie się z najlepszymi. Adrenalina idzie w górę, emocje rosną, bo odbywa się prawdziwa walka o trofeum. Każdy chce być mistrzem i to jest w zasadzie najważniejsze, oprócz mile spędzonego czasu w gronie najlepszych, liczy się przede wszystkim wygrana. Stół do gier hazardowych jest miejscem, gdzie wielu sportowców zawiera znajomości. Którzy na co dzień nie mają czasu lub okazji, żeby spotkać się i porozmawiać. Dlaczego właśnie poker i poker online stał się ulubioną grą sportowców? Chcąc zrozumieć ten fenomen, musimy poznać pokera.

Emerytowane gwiazdy sportu przy pokerze

Poker jest grą umiejętności i szczęścia, w której wszyscy mają jednakowe szanse na wygraną. W tę grę stołową grywają często sportowcy, po zakończeniu kariery sportowej, jak np. Shane Warne, któremu poker nie jest obcy, ponieważ w młodości grał przeciwko swojemu młodszemu bratu. Później siadał do pokera amatorsko z kolegami, ale zawodowo zajął się grą, dopiero będąc na emeryturze sportowej. Sławni ludzie sportu często po zakończonej karierze, cierpią na brak emocji, adrenaliny, walki i rywalizacji. Nie ma wokół nich też kibiców, gazety poświęcają im znacznie mniej miejsca, więc czegoś im brakuje. Nie można się dziwić, w końcu przez wiele lat sportowcy byli aktywni. W zasadzie można porównać początki gry w pokera z ich karierą. Zanim stali się sławni, musieli się wykazać, czyli udowodnić, że są najlepsi. Każdy mecz koszykówki jak w przypadku Michaela Jordana był walką zespołu, który tworzył, o pierwsze miejsce w lidze lub mistrzostwo świata. Na nim ciążyła ogromna odpowiedzialność, żył pod ciągłą presją, bo liczyła się tylko wygrana. Teraz gdy gra w pokera, znów staje do walki i nie inaczej, chce wygrać. Przy stołach pokerowych zasiadają również inne gwiazdy jak Michael Phelps i Tiger Woods.

Tiger Woods znani golfiści gra golf gracze zawodnicy
Tiger Woods, słynny gracz w golfa

Gwiazdy sportu po zakończonej karierze a nowe hobby

Sportowcy zazwyczaj na sportowej emeryturze zaczynają nową karierę, od zera. Mają swoje pasje i hobby, które chcą zrealizować. Często są wciąż młodymi ludźmi, mają dużo energii i chcą być aktywni. Jest to niezbędne dla ich emocjonalnego dobrego samopoczucia. Dlaczego wybrali pokera? Z tego względu, że jest grą konkurencyjną, wywierającą presję. Wciąż mogą pokazać, że są najlepsi. Poker ma wiele zalet, które cenią sobie sportowcy. To właśnie w tej grze hazardowej, sportowcy mogą pokazać swoje umiejętności. Trenują swoją cierpliwość. Nie zawsze przecież wygrywają, zdarzają się też porażki, i to ich motywuje. Przy stole pokera muszą zachować pokorę i dystans do siebie. To im po prostu pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Przy pokerze mogą się zwyczajnie odstresować. Co ważne, tu nie chodzi o wielkie wygrane, bo emerytowane gwiazdy sportu nie narzekają na brak pieniędzy. W zasadzie mają wszystko o czy marzyli, więc gra jest jedynie czystą przyjemnością.

Zawodowi piłkarze grają w pokera

Poker nie przyciąga tylko emerytowanych sportowców, ale także tych, co odnoszą sukcesy i utrzymują się w najwyższych rankingach. Zarabiają duże pieniądze, więc gry w pokera nie traktują jako hazard. Przy stole chcą zwyczajnie odpocząć i się zrelaksować. Na co, na co dzień nie mają czasu. Muszą utrzymywać dobrą formę, więc trenują po kilkanaście godzin dziennie, przez 5 dni w tygodniu. Wyjeżdżając na mecz, muszą włożyć dużo wysiłku, żeby go wygrać, bo nikt nie lubi przegrywać. A poker ich odstresowuje. Piłkarze tacy jak: Cristiano Ronaldo, Neymar, Ronaldo Luís Nazário de Lima, Gabriel Jesus i Gerard Pique, regularnie grywają w turniejach pokerowych.

Gerard Pique, nie kryje swojego zamiłowania do pokera. Uważa grę za strategiczną i pasjonuje go rywalizacja. Na festiwalu World Series of Poker w Barcelonie piłkarz zajął wysoką pozycję w finałowym rozdaniu i wygrał 130 tysięcy dolarów. Po zakończeniu kariery sportowej zajmie się zawodowo właśnie pokerem. Podobne obietnice składa Neymar, który lubi rywalizację i startował z innymi pokerzystami w mistrzostwach świata w pokerze online. Duże serwisy pokera online wykorzystują wizerunek piłkarzy w spotach reklamowych.

Nie tylko piłkarze

Sportowcy z wielu dyscyplin podobnie jak piłkarze, kochają świat pokera. Traktują grę jako formę rozrywki. Tak jest w przypadku polskich siatkarzy, złotych medalistów w boksie, znanych tenisistów, jak: Rafael Nadal i Boris Becker, którzy regularnie uczestniczą w turniejach pokerowych. Dobre wyniki przy stołach pokerowych stołach osiąga np. gwiazda MMA Martin Kampmann oraz krykiecista Shane Warne. Sportowcy nie narzekają na brak funduszy, ale brakuje im adrenaliny i dreszczyku emocji. Wciąż słyszymy w mediach, że poker to hazard. Patrząc jednak na sportowców, nie podzielamy tego zdania, bo gwiazdy oficjalnie się wypowiadają na temat swoich planów po zakończeniu kariery. Dziś grają dla rozrywki w tę grę karcianą, biorą udział w turniejach i nawet gdy wygrywają, pieniądze przeznaczają na różne akcje charytatywne. Trudno więc nazwać ich grę w pokera, hazardem. Możemy mówić jedynie o pasji. Warto zaznaczyć, że poker jest znakomitą grą umysłową, pozwalającą rywalizować i spędzać wolny czas. Coraz więcej gwiazd sportu interesuje się pokerem, można się spodziewać, że dołączą do grona znanych sportowców.

zawsz / 1029