Jakie samochody wypożyczane są najchętniej

wypożyczane samochody z wypożyczalnia aut prawo jazdy ciekawostki

Jakie samochody wypożyczane są najchętniej? Pytamy o opinie specjalistów z Carfree

Praktycznie każda wypożyczalnia samochodów może poszczycić się flotą, w której skład wchodzą w różnorodne modele samochodów, o doskonałych opiniach, dopasowane do potrzeb odbiorców. Niektóre z nich są chętniej wypożyczane niż inne, dlatego warto wiedzieć, które z modeli są popularne, aby w czasie podejmowania decyzji postawić na najlepszy model z grupy, która nas interesuje. Jakie samochody są wypożyczane najczęściej? Na które warto szczególnie zwrócić uwagę? O to zapytaliśmy specjalistów z jednej z wypożyczalni samochodów – Carfree

Jakie samochody są wypożyczane najczęściej?

Takie pytanie skierowaliśmy do specjalistów z wypożyczalni samochodów carfr*e.pl. Jak się okazuje, dużo zależy od tego, z jakiego segmentu dotyczy pytanie. Często klienci kierują się przy wyborze swoją ulubioną marką. Ale nasi specjaliści zachęcają przede wszystkim do tego, aby przy wyborze samochodu kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami. Wśród osób decydujących się na najem krótkoterminowy bardzo popularne są samochody miejskie, które w opinii użytkowników pozwalają na komfortowe poruszanie się po mieście. Z drugiej strony takie pojazdy są ekonomiczne, więc również osoby decydujące się na najem długoterminowy do firmy dla swoich pracowników, często sięgają po takie modele. Zobacz również nasz kolejny artykuł „Wynajem długoterminowy, a leasing – opinie ekspertów Carfree”.

W ofertach wypożyczalni samochodowych, w tym naszej, można również znaleźć propozycje samochodów półciężarowych i do przewozu osób, a także modele samochodów luksusowych.

W zależności od grupy dużą popularnością cieszą się takie modele, jak:

segment A – Skoda Citigo, Ford Ka, Fiat Panda;

segment B – Nissan Micra, Skoda Fabia, Ford Fiesta;

segment C – Ford Focus Hatchback, Opel Astra Sedan, Seat Leon;

segment C+ – Kia Ceed, Opel Astra Hatchback;

segment C+ Automat – Nissan Juke;

segment C+ Kombi – Kia Ceed, Ford Focus Kombi;

segment D – Mazda 6, Kia Optima;

segment D Kombi – Ford Mondeo Kombi;

segment D Premium Automat – Volvo XC60;

segment D+ Automat – Kia Optima, Mazda 6;

segment P – Citroen C4 Grand Picasso;

segment SUV – Kia Sportage;

segment M – Citroen Berlingo;

segment N – Citroen Jumper;

segment R – Opel Vivaro Long;

segment S – Mercedes A 45 AMG.

O czym należy pamiętać przy wypożyczaniu samochodu z wypożyczalni?

Wypożyczalnie działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Rezerwacja samochodu online jest niezwykle dogodnym rozwiązaniem. Pozwala to mieć pewność, że kiedy przyjedziemy do miejsca docelowego, wybrany wcześniej samochód będzie na nas czekał. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie przeczytać regulamin wypożyczalni, a także zapoznać z treścią umowy ramowej. Bardzo ważne jest to, aby ustalić wszystkie kwestie jeszcze przed podpisaniem umowy np. te związane z paliwem, gdyż każda wypożyczalnia ma inne zasady rozliczania paliwa. Warto też zapoznać się z warunkami wypożyczania samochodów np. tym czy będziemy musieli zapłacić kaucję za samochód i jak wysoka ona będzie. W przypadku wypożyczalni Carfree, kaucja pobierana jest od osób chcących wypożyczyć samochód, a które nie posiadają polskiego obywatelstwa. Istotnym elementem są także oględziny samochodu i sporządzenie protokołu, w którym są one dokładnie zaznaczone. Z reguły firmy wypożyczające samochody przygotowują taki protokół wcześniej, jednak zawsze warto skontrolować to, co jest w nim zapisane ze stanem rzeczywistym.

Warto też zapytać o kwestie związane z odbiorem i oddaniem samochodu, np. czy trzeba to zrobić w siedzibie firmy, czy też można w umówionym wcześniej miejscu i czy coś za taką usługę dodatkowo się zapłaci.

Dziękujemy za współpracę. Link zdjęty 16.01.2021. W przypadku wznowienia prosimy o kontakt