Keratynowe prostowanie włosów

keratynowe prostowanie włosów ciekawostki keratyna

Keratynowe prostowanie włosów to ratunek dla osób, które na co dzień zmagają się z puszącymi i elektryzującymi się włosami. To bezpieczna i zdrowa metoda prostowania włosów oddziałująca pozytywnie na strukturę włosa. Po zabiegu keratynowego prostowania włosów zyskasz zachwycające efekty utrzymujące się nawet do 6 miesięcy. 

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega? 

Zabieg keratynowego prostowania włosów przeprowadzany w profesjonalnym salonie fryzjerskim polega na wtłoczeniu do włosa protein keratyny oraz innych cennych odżywczych składników, które nie tylko prostują i wygładzają włosy, lecz również czynią je zdrowszymi. Przed zabiegiem prostowania keratynowego należy umyć włosy specjalnym szamponem, które dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy. Po keratynowym prostowaniu włosów należy zaopatrzyć się w dedykowane środki do pielęgnacji wyprostowanych keratyną włosów, dzięki którym efekt prostowania będzie utrzymywał się jeszcze dłużej. Keratyna do prostowania włosów to prosty krok w stronę pięknych i prostych włosów.

Zabieg keratynowego prostowania włosów – czy jest skuteczny?

Prostowanie włosów keratyną jest zdecydowanie najskuteczniejszą formą prostowania włosów, która nie uszkadza ich tak, jak robi to prostownica. Używanie prostownicy daje krótkotrwałe rezultaty i jest raczej mało efektywne, bo włosy z czasem i tak powracają do stanu pierwotnego. Keratyna uzupełniając ubytki w strukturze włosa prostuje go i odżywia. Efekty keratynowego prostowania włosów zauważalne są niemal natychmiast i utrzymują się nawet do pół roku. Aby włosy na dłużej pozostały wygładzone i wyprostowane warto wybrać najlepsze kosmetyki do pielęgnacji zawierające keratynę. Keratynowe prostowanie włosów to także niesamowita oszczędność czasu – w przeciwieństwie do codziennego używania prostownicy. 

Keratyna do prostowania włosów – jakie daje efekty?

Keratynowe prostowanie włosów przynosi wiele pozytywnych efektów. Po zabiegu prostowania włosów keratyną możesz spodziewać się prostych i wygładzonych włosów. Te niesamowite rezultaty są jeszcze lepsze, gdy stosujemy specjalne kosmetyki w domowym zaciszu. Dzięki odżywce przeznaczonej dla włosów po zabiegu keratynowym włosy są odpowiednio nawilżone i błyszczące – zyskujemy wtedy pożądany efekt tafli. Prostowanie keratynowe pomaga także w eliminacji efektu puszenia i elektryzowania się włosów. Keratyna działa również ochronnie, zabezpieczając włosy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Po zabiegu keratynowym włosy stają się mocniejsze i odżywione, dzięki czemu wyglądają na zadbane i zdrowe.