Szybka paczka do Niemiec: ile kosztuje taka usługa?

szybka paczka do Niemiec paczki

Szybka paczka do Niemiec: ile kosztuje taka usługa?

Wymiana prezentów czy wysyłka rzeczy osobistych na większą odległość jest obecnie bardzo prosta dzięki usługom kurierskim. Zlecenie przewozu przesyłki nie wymaga nawet obecności w siedzibie firmy czy w punkcie stacjonarnym, gdyż wszystkich formalności można dopełnić przez internet. Dlatego też wiele osób korzysta z tej opcji, wysyłając między innymi paczki do Niemiec. Jak nadać taką przesyłkę i ile kosztuje usługa?

Nadanie paczki do Niemiec – czy to się opłaca?

Niemcy są najbliższym sąsiadem Polski i leżą tuż za naszą zachodnią granicą. Osoby mieszkające w ościennych województwach udają się do tego kraju pieszo czy autem, niekiedy na zakupy czy w odwiedziny do znajomych. Taka geograficzna bliskość stawia pod znakiem zapytania potrzebę wysyłania paczki do Niemiec. W rzeczywistości jednak usługa jest potrzebna i cieszy się popularnością ze względu na to, że odległości pomiędzy najbardziej oddalonymi miastami Polski i Niemiec wynoszą nawet 1600 km.

Trudno wyobrazić sobie, że w sytuacji, gdy bliski przyjaciel czy krewny potrzebuje książki, ulubionego swetra czy dokumentów, wybrana osoba wsiądzie w samochód i je zawiezie. Nadanie paczki do Niemiec jest znacznie lepszą opcją, tym bardziej że usługa jest realizowana błyskawicznie, a jej koszt bywa kilkakrotnie niższy niż opłata za paliwo na taką podróż. Zważywszy, że samochód pali średnio 6 litrów benzyny na 100 km, na przejechanie takiej odległości tylko w jedną stronę potrzebuje paliwa za około 450 zł.

Ile kosztuje wysyłka paczki do Niemiec?

Analizując koszt podróży do skrajnych landów, warto też sprawdzić, czy nadanie paczki do Niemiec będzie opłacalne. Jak można poznać cenę usługi? Taką możliwość stwarza serwis Euro Paka, którego funkcja pozwala sprawdzić, ile kosztuje wysyłka paczki do Niemiec.

Wycena przesyłki dostarcza też informacji o tym, które firmy przewozowe i w jakich cenach oferują wykonanie takiej usługi. Warto też wziąć pod uwagę fakt, że szybka paczka do Niemiec będzie kosztować więcej niż usługa ekonomiczna.

Ile kosztuje wysyłka paczki do Niemiec? W przypadku niewielkiej przesyłki obejmują realizację usługi, nie powinna przekraczać 90 złotych. Jak łatwo zauważyć, rezygnując z kosztownej podróży, za cenę paliwa na podróż w jedną stronę można wysłać nie jedną, ale 6-7 takich paczek. Z pewnością jest to opcja znacznie bardziej opłacalna, nawet pomijając zaoszczędzony czas.

Szybka paczka do Niemiec – od czego zależy jej koszt?

Przeglądając oferty firm kurierskich, można zauważyć, że pomimo podobnych warunków ceny usług się różnią. Jest to istotny, ale nie jedyny czynnik, który wpływa na koszt, jakiego poniesienia wymaga nadanie paczki do Niemiec. Inne istotne kwestie to:

  • wymiary paczki,
  • waga paczki,
  • dodatkowe ubezpieczenie zawartości przesyłki,
  • czas doręczenia (więcej kosztują przesyłki ekspresowe),
  • specjalne warunki transportu (np. leki czy inne produkty wymagające kontrolowanej temperatury),
  • indywidualny cennik danej firmy przewozowej.

Czym wysłać paczkę do Niemiec?

Wysyłkę paczki do Niemiec najlepiej powierzyć wyspecjalizowanej i doświadczonej firmie kurierskiej. Zatrudniani przez nią kierowcy są wykwalifikowani i doskonale znają trasy, po których kursują. Dzięki temu znacznie wzrasta bezpieczeństwo transportu, czego efektem jest gwarancja, że paczka dotrze do adresata na czas i w nienaruszonym stanie. W serwisie Euro Paka można znaleźć wiele ofert firm kurierskich, również takich, w których można nadać paczkę do Niemiec.