Podstawowe informacje o kredycie hipotecznym

kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny należy do zadłużeń długoterminowych, który przez długie lata może mieć wpływ na kredytobiorcę i jego sytuację materialną. Przed podjęciem tak odpowiedzialnej decyzji, jak zawarcie umowy kredytowej, konieczne jest zaznajomienie się z podstawowymi informacjami, które mogą przybliżyć Ci oferty banków i ułatwią podjęcie trafnej decyzji. W tym artykule postaramy się opisać wszystko to, co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym

Kredyt hipoteczny należy do zadłużeń długoterminowych, który przez długie lata może mieć wpływ na kredytobiorcę i jego sytuację materialną. Przed podjęciem tak odpowiedzialnej decyzji, jak zawarcie umowy kredytowej, konieczne jest zaznajomienie się z podstawowymi informacjami, które mogą przybliżyć Ci oferty banków i ułatwią podjęcie trafnej decyzji. W tym artykule postaramy się opisać wszystko to, co musisz wiedzieć o kredycie hipotecznym.

Na co możesz przeznaczyć kredyt hipoteczny?

Wydaje Ci się, że kredyt hipoteczny udzielany jest wyłącznie Klientom, którzy chcą kupić mieszkanie lub dom? Przekonaj się co dokładnie co możesz sfinansować dzięki takiemu zobowiązaniu. Poniżej przykłady sytuacji, w których możemy liczyć na wsparcie banku i złożyć wniosek o kredyt hipoteczny:

1. Kupno domu lub mieszkania
2. Budowa domu
3. Remont kupionego domu lub mieszkania
4. Dokończenie budowy domu
5. Wykup mieszkania (komunalnego lub zakładowego)

Wartość kredytu hipotecznego

Nie wiesz, o jaką kwotę kredytu możesz się ubiegać? Zależy to indywidualnie od sytuacji kredytobiorcy. Bank będzie brać pod uwagę zarówno zdolność kredytową swojego Klienta, jak i wartość nieruchomości, która ma zostać kupiona z pomocą kredytu hipotecznego.

Pamiętaj, że kredyt hipoteczny nie pokrywa w 100,00% wartości nieruchomości, od kredytobiorcy wymagany jest wkład własny, który wynosi 20,00%. Część banków udziela kredytów stanowiących nawet 90,00% wartości nieruchomości, jednak wymagane jest wtedy skorzystanie z ubezpieczenia niższego wkładu własnego, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Podstawowe formalności związane z kredytem hipotecznym

Poza wypełnionymi drukami bankowymi, które ważne są przez 30 dni, przyszły kredytobiorca musi dostarczyć do banku dowód osobisty oraz dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość. Wymagane są także dokumenty potwierdzające zatrudnienie oraz wysokość dochodów. Bank udzielający kredytu hipotecznego potrzebować będzie także dokumentów związanych z nieruchomością, w tym jej wycenę, odpis z księgi wieczystej oraz dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego.

Bank dokładnie sprawdzi zarówno zdolność kredytową osoby ubiegającej się o zobowiązanie, jak i jej historię zadłużeń. Chcąc złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, koniecznie zadbaj o to by w BIK znalazły się wyłącznie pozytywne wpisy dotyczące Twoich wcześniejszych zobowiązań finansowych.

Skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego pozwoli Ci dostosować warunki umowy do twoich potrzeb. Zastanów się, czego oczekujesz i porównaj pod tym względem usługi dostępne w bankach. Ranking kredytów hipotecznych zawiera szereg istotnych informacji, od kosztów kredytu po warunki stawiane usługobiorcy oraz maksymalną kwotę zadłużenia i ilość rat, na które możesz rozłożyć spłatę kredytu. W ciągu kilkunastu minut, bez wychodzenia z domu, uda Ci się poznać najpopularniejsze oferty i podjąć decyzję, gdzie chcesz starać się o kredyt hipoteczny.

Dziękujemy za współpracę. Link zdjęty 16.01.2021. W przypadku chęci wznowienia prosimy o kontakt.
https://www.17bankow.com/kredyty-hip*teczne