Lima, stolica Peru

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima. Wesoły Wieżowiec Partii Dobrego Humoru sfotografowany w stolicy Peru – Limie

Dzielnica Miraflores w Limie, to raj dla turystów. Jeśli nie wygrzewasz się akurat na plaży lub nie kąpiesz w Pacyfiku, możesz pospacerować wśród hoteli, kawiarni, pubów i sklepów. To właśnie tutaj wybrał się na spacer z wieżowcem Good Humor Party Omar Zevallos – mieszkający w Limie karykaturzysta, znany nie tylko w Peru, od 2009 roku członek Partii Dobrego Humoru (Good Humor Party).

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima, stolica Peru i Wesoły Wieżowiec

Lima, to największe miasto Peru, położone nad Oceanem Spokojnym, nad rzeką Rímac. Mieszka w nim ponad 8 milionów ludzi. Kiedyś nazywało się Ciudad de los Reyes, co oznacza: Miasto Królów. Miasto zostało założone w 1535 przez Francisco Pizarro (1478-1541). Przybył tu z Hiszpanii i dowodził wojskiem, które podbiło królestwo Inków.

Obecnie to główny ośrodek przemysłowy, handlowy, finansowy, kulturalny i naukowy Peru. Zespół urbanistyczny starego miasta został w 1988 r. został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W Limie działa najstarszy w Ameryce Południowej uniwersytet (założony w 1551 roku), jest katedra wybudowana w 1535 roku i szereg zabytków.

Jeśli wybierasz się do Limy (oraz w inne miejsca świata) i chciałbyś zrobić kolejne zdjęcia z Wesołym Wieżowcem – przeczytaj poniższe informacje.

Lima Peru Wesoły Wieżowiec

Lima, Peru i Wesoły Wieżowiec

• • •
Wesoły Wieżowiec (ang. Happy Skyscraper), to symbol wymyślonej w Polsce międzynarodowej organizacji o nazwie Partia Dobrego Humoru (Good Humor Party) i jej przenośna „siedziba”. Projekt artystyczny prezesa partii, satyryka Szczepana Sadurskiego będący m.in. parodią mody na selfie, wystartował w Nowym Jorku, w październiku 2012 r. W ciągu czterech kolejnych lat Wesoły Wieżowiec odwiedził ponad 500 miejsc, w kilkudziesięciu krajach, na wszystkich kontynentach. Do zabawy może włączyć się każdy, ścigając z Internetu plik do wydrukowania, wycinając i sklejając, a potem fotografując Wesołego Wieżowca w kolejnych ciekawych miejscach, na przykład przed znanymi budowlami (zabytki, stadiony, parlamenty…). W nagrodę – przesłana pocztą, oryginalna legitymacja Partii Dobrego Humoru. Zapraszamy też do kontaktu osoby, którym pomysł z podróżami Wesołego Wieżowca się spodobał i chcą wesprzeć akcję pisząc o niej w mediach, na blogach…

> Lista miejsc na świecie, które dotychczas odwiedził Wesoły Wieżowiec

Wesoły Wieżowiec Happy Tower