lemur Madagaskar ciekawostki atrakcje

Niezwykłe ciekawostki o Madagaskarze

Czas czytania:2 minut/y, 55 sekund/y

Fascynujące fakty na temat Madagaskaru. Ciekawostki o Madagaskarze. Nie tylko lemury – czyli z czego słynie afrykańska wyspa?

Madagaskar, to kraj wyspiarski, który często jest pomijany przez podróżników. Są tu piękne krajobrazy, niezwykła Aleja Baobabów oraz piękne plaże. Co ciekawego można tu zobaczyć? Co warto wiedzieć, zanim dotrzesz na Madagaskar? Także kilka porad praktycznych – lotnisko, ceny.

Poznaj ciekawostki o Madagaskarze

1) Jest to państwo położone jest w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży Afryki. To czwarte wyspa na świecie, pod względem powierzchni. Ma 587040 km².

2) Żyje tu 26 milionów ludzi (ponad połowa, to chrześcijanie), a językami urzędowymi są: język malgaski i francuski.

3) Największe miasta Madagarskaru, to Antananarywa, Toamasina, Fianarantsoa i Mahajanga. Antananarywa jest stolicą, położoną w centralnej części wyspy. Mieszka tu ok. 1,5 miliona ludzi.

v
Turyści cenią Madagaskar za krajobrazy przyrody

4) Na Madagaskarze żyje ponad 100 gatunków lemurów. Można je tu zobaczyć w ich naturalnym środowisku. I zobaczyć także te gatunki, które żyją w parkach narodowych i rezerwatach rozsianych po całym całym kraju. Krótko mówiąc: będąc na Madagaskarze, koniecznie trzeba zobaczyć lemury.

5) Kultura Madagaskaru, tu tradycyjna muzyka, taniec i rękodzieło. Odbywają się wydarzenia kulturalne, które przybliżają turystom ten kraj. Kuchnia Madagaskaru, to dania z ryżu, gulasze i owoce morza. Także egzotyczne owoce, na przykład mango i liczi. Wśród oryginalnych potraw są m.in. stek zebu oraz ravitoto czyli potrawa z liści manioku.

6) Wśród pięknych plaż Madagaskaru warto wspomnieć o plaży na popularnej wyspie Nosy Be. Można tu opalać się i pływać, a także nurkować na małych głębokościach. Podobnych miejsc jest oczywiście więcej.

kameleon Madagaskar ciekawostki atrakcje
Spotkanie z kameleonem. Ciekawostki o Madagaskarze

Madagaskar – co warto zobaczyć

6) Aleja Baobabów, to słynna aleja otoczona wysokimi drzewami – baobabami. To jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Madagaskarze.

7) Królewskie Wzgórze Ambohimanga jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stoi tu starożytne miasto tutejszych królów, jest też miejscem pochówku monarchów. Ze wzgórza rozpościera się piękny widok na okolice.

8) Park Narodowy Tsingy de Bemaraha jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Są tu unikalne formacje skalne i dziewicza przyroda. Turyści mogą wędrować i wspinać się. Odkrywać kaniony oraz jaskinie.

9) Indri, to najwiekszy gatunek lemura. Żyje w Parku Narodowym Andasibe-Mantadia, niedaleko Antananarivo. Podczas pieszych wędrówek oprócz lemurów można tu również spotkać kameleony, ptaki oraz inne dzikie zwierzęta.

10) Lokalni touroperatorzy organizują też wycieczki do innych parków i rezerwatów, w których żyją różne gatunki lemurów. Na Madagaskarze są też: Park Narodowy Ranomafana, Park Narodowy Ankarafantsika, rezerwat Berenty i inne.

plaża wyspa Madagaskar ciekawostki atrakcje
Jedna z piaszczystych plaż. Ciekawostki o Madagaskarze

Loty z Polski na Madagaskar, ceny

11) Ile trwa lot z Polski na Madagaskar? Obecnie ten najkrótszy, z jedną przesiadką, trwa 20 godzin. Jeśli są dwie przesiadki – około 24 godzin. Obecnie z Europy można polecieć na Madagaskar tylko z Paryża lub Mediolanu.

12) Ile kosztuje bilet lotniczy na Madagaskar? Gdy piszemy ten tekst, około 4,5 do 5,5 tys. złotych. Międzynarodowe loty obsługuje port lotniczy Antananarywa, największe lotnisko Madagaskaru. Jest położone 17 km na północ od miasta, do którego można dojechać drogą szybkiego ruchu, na przykład korzystając z lotniskowego autobusu kursującego do centrum. Na lotnisku są sklepy, restauracje, bankomaty, wypożyczalnia samochodów i parking oraz postój taksówek.

13) Ceny na Madagaskarze są nieznacznie niższe niż w Polsce. Obecnie za nocleg zapłacimy od 100 (w hostelu) do 250 zł (w trzygwiazdkowym hotelu).

14) Czy na Madagaskarze jest bezpiecznie? Lepiej nie chodzić o zmroku, z uwagi na możliwość napadu i kradzieży. W ciągu dnia turystom zaleca się zachowanie ostrożności.

Ciekawostki o Madagaskarze: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Senegal
> Tanzania

dowcipy o komandosach humor komandosi kawały komandos Poprzedni post Dowcipy o komandosach
darmowe spiny wygrane ciekawostki Następny post Jak zmaksymalizować wygrane dzięki darmowym spinom w kasynach online