palacze akcesoria dla palaczy

Ciekawe akcesoria dla palaczy – co warto mieć w swojej kolekcji?

Czas czytania:2 minut/y, 35 sekund/y

Każda osoba paląca traktuje tę czynność jako swego rodzaju osobisty rytuał. Kruszenie, zwijanie i podpalanie są jego poszczególnymi etapami. Potrzebna jest wtedy jedynie odrobina czasu, świeży umysł i kilka niezbędnych akcesoriów. To właśnie tej trzeciej grupie zostanie poświęcony poniższy wpis. Jakie są akcesoria dla palaczy?

Dla niektórych akcesoria do palenia są wyłącznie zakupem koniecznym i przydatnym jedynie w kontekście przygotowania do sesji. Inni są natomiast swego rodzaju kolekcjonerami i każdy nowy gadżet daje im uśmiech na twarzy. Ostatnią grupą osób są ci, którzy nowo pozyskany przedmiot zostawiają na specjalną okazję. Niezależnie od tego, jak indywidualnie wykorzystuje się takie gadżety – trzeba przyznać, że jest ich sporo. Zajrzyjmy więc w głąb ofert sklepów z gadżetami dla palaczy i dowiedzmy się, co konkretnie można tam znaleźć. 

Zapalniczka – podstawowy gadżet każdego palacza

Nie da się ukryć, że każda osoba paląca posiada w swoim wyposażeniu zapalniczkę. Choć aktualnie technologia umożliwia konsumpcję suszu na różne sposoby (np. przy użyciu waporyzatorów), to wciąż spora część palaczy wybiera klasyczną metodę.

Typów zapalniczek jest wiele. Począwszy od ogólnodostępnych jednorazówek, aż po kolekcjonerskie artykuły wielokrotnego użytku. O ile w kwestii pierwszej skrajności nie ma się co rozwodzić, o tyle zapalniczki z wyższej półki są już godne uwagi. Doskonałym ich przykładem może być Zippo. Nieszablonowe zapalniczki zasilane benzyną, charakteryzują się możliwością wytworzenia ognia nawet w warunkach mocno wietrznych. Ponadto, ich design jest praktycznie nie do podrobienia, przez co wielu koneserów posiada nawet kilka sztuk w swojej kolekcji.

Balansem pomiędzy dwiema, wcześniej wspomnianymi skrajnościami jest clipper. Ten typ zapalniczek cechuje stosunkowo niska cena, małe i poręczne rozmiary, a także możliwość wymiany krzemienia i uzupełnienia gazu.

palacze akcesoria dla palaczy
Owijki, bletki i filtry – akcesoria dla palaczy

Owijki, bletki i filtry

Czynność skręcania to dla wielu świetny sposób na rozluźnienie się i odpoczynek. Jest to etap uzupełniający całą sesję palenia. Doskonale można odnieść do niego powiedzenie “jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Okazuje się, że bibułki i filtry, to także potrzebne gadżety dla palaczy. Wybór artykułów byle jakiej jakości nie uprzyjemni nam konsumpcji suszu, a wręcz przeciwnie sprawi, że czynność ta nas zmęczy.

Starajmy się wybierać tylko sprawdzone filtry węglowe, których zadaniem jest hamowanie substancji smolistych, a przepuszczanie wyłącznie składników pożądanych przez nasz organizm. Bibułki także występują w wielu formach posiadających różne właściwości i zapewniających indywidualny komfort palenia. Możemy wyróżnić bletki naturalne, smakowe, ryżowe, konopne, a nawet złote bletki. Okazuje się, że te ostatnie nie odróżniają się od reszty jedynie kolorem, lecz rzeczywiście są pokryte 24-karatowym złotem.

Akcesoria dla palaczy: młynki i tacki

Dla sporej części osób, młynek jest rzeczą konieczną i niezastąpioną. Ręczne rozdrabnianie suszu nigdy nie da tak dobrego efektu, jaki uzyskamy przy użyciu grindera. Dzięki temu małemu urządzeniu, już w trakcie skręcania będziemy w stanie poczuć aromat suszu. Młynki możemy spotkać zarówno w formie plastikowej, jak i metalowej. Co więcej, istnieją także młynki elektryczne, jednak zdecydowana większość osób wybiera te ręczne.

Odnośnie tacek należy powiedzieć krótko, że nie są to najbardziej wymagane gadżety, jednak dzięki ich obecności mamy pewność, że żaden towar się nie wysypie.

Akcesoria dla palaczy w Sadurski.com – linki zdjęte 30.4.24, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
> Ciekawostki o palarniach papierosów
> Ciekawostki o papierosach

niezwykłe ciekawostki z życia fascynujące fakty śmieszne zaskakujące Poprzedni post Niezwykłe ciekawostki z życia
Następny post Konstantynów Łódzki – ciekawostki o mieście