Jak zrobić manicure kauczukowy?

manicure kauczukowy

Manicure kauczukowy

Paznokcie kauczukowe zyskują na popularności – wyjaśniamy, co to jest baza kauczukowa do paznokci, czym różni się taki manicure od hybrydowego, podpowiadamy, w co należy się zaopatrzyć – poniżej kilka porad.

Modny manicure kauczukowy

Manicure kauczukowy robimy w podobnym sposób, jak wykonujemy stylizacje hybrydowe. Różnica polega jedynie na tym, że trzeba sięgnąć po nieco inny produkt – jest to nowoczesna baza kauczukowa do paznokci. Jak to zrobić krok po kroku w praktyce?

> Lakier hybrydowy

Paznokcie kauczukowe krok po kroku

Najpierw przygotuj płytkę paznokci – jak do każdego innego zabiegu. Następnie odsuń lub usuń skórki, by nie przeszkadzały i nie zaburzały estetycznie efektu. Nanieś specjalny preparat do zmiękczania skórek, a potem te narastające na płytkę odsuń, a część po prostu delikatnie wytnij.

Teraz matowimy płytkę, przemywamy ją wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem, by usunąć pył i odtłuścić paznokcie. Warto też zadbać o lepszą przyczepność poszczególnych produktów do płytki – po to właśnie opracowano primer.

Teraz przyda się wspomniana baza kauczukowa do paznokci – aplikujemy jej cienką warstwę i starannie rozprowadzamy po całej płytce i utwardzamy w lampie UV lub LED. Teraz nakładamy wybrany lakier. Kauczukowy efekt uzyskamy dzięki bazie, ale sięgamy po prostu po dobrej jakości lakier hybrydowy i standardowo też utwardzamy go w lampie. Warto nanieść dwie warstwy, by uzyskać idealne krycie. Pozostaje nanieść jeszcze top i go utwardzić – gotowe!

Baza kauczukowa do paznokci – co ją wyróżnia?

Jak to działa? Baza kauczukowa jest połączeniem bazy do hybrydy i żelu budującego. Świetnie nadaje się do paznokci, które są problematyczne. Manicure kauczukowy to bezpieczna alternatywa dla hybrydy – baza kauczukowa do paznokci sprawia, że stylizacja jest wyjątkowo trwała. Baza kauczukowa jest elastyczna, dobrze pracuje z naturalną płytką, a poza tym ma też właściwości samopoziomujące się, dzięki czemu powierzchnia paznokcia będzie gładka.

Dla kogo baza kauczukowa to dobry wybór?

Produkt ten poleca się do paznokci słabych, bo dzięki niej manicure jest trwalszy i łatwiejszy do wykonania. Świetnie sprawdza się do paznokci problematycznych – łamliwych, cienkich, z widocznymi wgłębieniami, zniszczonych częstym malowaniem albo też z widocznymi uszkodzeniami. Czy jest też lakier kauczukowy do paznokci? Poza bezbarwnymi bazami kauczukowymi, są też bazy 2w1, czyli takie z dodatkiem koloru. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu – często taka baza ma odcień pudrowego różu i nie trzeba już na nią nakładać lakieru w innym kolorze.

Manicure kauczukowy / linki zdjęte 12.923, dziękujemy za współpracę

Zobacz też:
> Manicure hybrydowy
> Lakier do paznokci ciekawostki