Wygodne materace w Jastrzębiu Zdroju – czym się kierować przy zakupie?

materace Jastrzębie-Zdrój

Wygodny materac to produkt trudny do przecenienia. Jego wybór jednak nie jest najprostszy. Czym się kierować, aby być zadowolonym przez długie lata?

Wygodny materac – czyli jaki?

Warto wiedzieć, że odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest jednoznaczna. Każdy z nas ma inne indywidualne preferencje oraz potrzeby – dlatego nie ma jednego idealnego podłoża do spania dla wszystkich.

Szukasz wysokiej jakości rozwiązań dla snu? Zajrzyj na Materacejastrzebiezdroj.pl

Dobrze dobrany materac powinien idealnie wspierać ciało na całej jego długości tak, aby w czasie snu śpiący zachowywał naturalne fizjologiczne krzywizny ciała. Efekt taki można osiągnąć jedynie korzystając z wysokiej jakości materaców renomowanych marek, takich jak Hilding.

Twardość materaca a wygoda

Wbrew powszechnie krążącej opinii, miękki materac wcale nie jest zawsze najwygodniejszy. Zbyt miękkie podłoża mają tendencję do nadmiernego odkształcania się pod naszym ciężarem, co skutkuje niewygodnym wyginaniem się, drętwieniem członków, a nawet bólami głowy. Dla większości ludzi optymalnym materacem jest ten oznaczony twardością H3, jednak bywa, że szczupłe i lekkie osoby lepiej czują się na H2. Materace oznaczone twardością H4 przeznaczone są dla tych, którzy lubią bardzo mocno sprężynujące podłoża, cierpią z powodu dotkliwych bólów kręgosłupa lub ważą więcej niż 70 kg.

Warto wspomnieć, że niektóre materace, takie jak np. Hilding Rock&Roll są dwustronne i dzięki temu zapewniają zróżnicowane poziomy twardości. Takie rozwiązanie pozwala na płynną zmianę w ciągu roku, bez potrzeby kupowania nowego podłoża do spania.

Interesują Cię dobrej jakości materace w Twojej okolicy? Poznaj sklep Materaceinowroclaw.pl

Wypełnienie ma znaczenie

Materace dzielimy na pianowe i sprężynowe. Nie da się jednoznacznie określić, które z nich są „lepsze” – niektóre osoby znacznie lepiej czują się na podłożach wypełnionych sprężynami, inne wolą blaty pianowe. Warto jednak poznać podstawowe pojęcia, które pomogą nam rozróżnić dobrej jakości wypełnienia od tych gorszych.

Piany poliuretanowe bez żadnych oznaczeń nie powinny być wykorzystywane do codziennego użytku – z nich niestety wykonane są tanie materace, które nie tylko odkształcają się po kilku użyciach, ale też mogą powodować dolegliwości bólowe kręgosłupa. Zastosowane w materacach marki Hilding piany takie jak Visco, FlexiFoam czy HR gwarantują najwyższą jakość, dużą gęstość, przepuszczalność powietrza i trwałość.

Piana Visco, zastosowana m.in. w Hilding Salsa, to inaczej piana termoelastyczna, reagująca nie tylko na ciężar ciała osoby leżącej, ale również jej temperaturę. Piany termoelastyczne są „otulające”, miękkie, „pamiętające” (długo wracają do pierwotnego kształtu po ustaniu oddziaływania siły). Z kolei piany HR (Hilding Fandango, Pasodoble) to wysokoelastyczne podłoża, które dają wrażenie większej sprężystości.

Decydując się na materac sprężynowy wybierajmy wyłącznie rozwiązania kieszeniowe lub inaczej multipocket – w takich podłożach każda pojedyncza sprężyna zamknięta jest w indywidualnej saszetce materiałowej, dodatkowo wyłożonej wybraną pianką. To najwyższej klasy podłoża do spania dające optymalne podparcie dla ciała, doskonałe dla par, osób schorowanych, sportowców i seniorów. Jednym z najczęściej polecanych materaców tego typu jest Hilding Tango.

Higiena przede wszystkim

Materac wygodny to również ten, który łatwo można utrzymać w czystości. Wszystkie materace Hilding zamknięte są w zdejmowanych do prania pokrowcach, które mogą być prane w pralce. Dzięki temu wydłuża się żywotność materaca, a trud włożony w jego higienę jest minimalny.

Wszystkie materace Hilding są antyalergiczne i oddychające – nie gromadzi się w nich kurz, a zastosowane do wykonania tych produktów materiały nie sprzyjają rozwojowi pleśni czy grzybów.