Jaki jest najlepszy moment w rozpoczęciu odchudzania?

kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie odchudzania

Jeśli podejmujemy decyzję o zrzuceniu masy ciała musimy być gotowi na to, że nie będzie to łatwa sprawa. Zmiana stylu życia najczęściej wymaga wielu wyrzeczeń i pozbycia się dotychczasowych, niezdrowych nawyków. Wielu osobom, początkowo niezwykle zdeterminowanym, nie udaje osiągnąć się zamierzonego celu. Dlaczego tak się dzieje?

Czy czas zaczynania odchudzania naprawdę ma znaczenie?

Mogłoby się wydawać, że moment, w którym podejmujemy decyzję o rozpoczęciu odchudzania nie ma większego znaczenia. Wystarczy zacząć to robić w dowolnym czasie, najlepiej od razu, prawda? Są różne teorie na temat tego, jaki moment jest najlepszy na rozpoczęcie procesu odchudzania. Najczęstszą cezurą w zmianie stylu życia staje się słynne “od poniedziałku”. Liczymy na to, że z dnia na dzień całkowicie zmieni się nasze podejście do siebie. Po kilku dniach okazuje się jednak, że stare nawyki są silniejsze i wracamy do punktu, w którym zaczynaliśmy. Niestety przed rozpoczęciem czynności, które wymagają żelaznej siły woli, a do takich bez wątpienia należy odchudzanie, należy zadbać o sprzyjające warunki. Jaki jest najlepszy moment na rozpoczęcie odchudzania?

Najpopularniejsze postanowienie noworoczne – niesłusznie?

Pozbycie się zbędnych kilogramów jest chyba, obok rzucania palenia, najpopularniejszym postanowieniem noworocznym. Jednak udowodniono, że niewielki odsetek postanowień jest co roku spełnianych. Większość osób decyduje się na powrót do starego stylu życia w okolicach połowy lutego. Sytuacja wygląda tu podobnie do rozpoczynania diety na początku tygodnia. Ustawianie sobie konkretnej dany jako momentu przełomowego chce uczynić z długotrwałego procesu jakim jest budowanie nowych nawyków coś, co można zrealizować jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki.

Coraz więcej osób podziela przekonanie, że gwarancją powodzenia jest nie zaczynanie konkretnego dnia, lecz nastawianie się na rozpoczęcie procesu w określonych momentach roku. Najlepiej zacząć jest wiosną, kiedy cały świat budzi się do życia. Zaleca się stopniowe zmienianie przyzwyczajeń, coraz częstszą aktywność fizyczną i zmiany w jadłospisie. Z kolejnymi tygodniami będzie się robić nie tylko cieplej, co bez wątpienia zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, ale także zwiększy się dostępność warzyw i owoców, o które zimą jest trudną.

Aktywne wakacje kluczem do sukcesu

Po krótkiej rozgrzewce na wiosnę warto przyspieszyć nieco tempo latem. Sezon plażowy wymusza na nas intensywniejsze zabiegi o zgrabną sylwetkę. Jednak w przeciwieństwie do zaczynania odchudzania z dnia na dzień, płynne przejście od wiosny do lata nie jest zmianą radykalną, do której trudno się dostosować. Zwiększa to znacząco szanse na powodzenie. Dla entuzjastów zrzucania wagi latem, którym brakuje nieco motywacji do odchudzania na własną rękę, dostępna jest szeroka oferta wczasów odchudzających Można na nich otrzymać wszystko, czego wymaga efektywna utrata wagi. Odchudzanie nie musi być tylko przykrym obowiązkiem. Może być także czasem zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania ciekawych znajomości, często na długie lata. W tym celu warto wybrać się na obóz sportowy. Ośrodki, w których odbywają się tego typu eventy, najczęściej znajdujące się w świetnych miejscach, często nadmorskich, cechuje szeroka paleta dostępnych aktywności. Cross fit, nordic walking, gry zespołowe, treningi siłowe – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Turnus odchudzający pozwala nie tylko poprawić kondycję dzięki wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, ale także poprawić ogólny stan zdrowia dzięki dietetycznemu wyżywieniu zapewnianemu przez profesjonalny catering. Czas intensywnej aktywności fizycznej idzie w parze z odkrywaniem nowych smaków i kulinarnych perspektyw. Jest to inwestycja, która z pewnością się zwróci w postaci lepszego zdrowia i atrakcyjniejszego wyglądu.

Artykuł powstał przy współpracy z Fox Boot Camp.