Oddychająca piżama dla dziecka – postaw na bawełnę wysokiej jakości

oddychająca piżama dla dziecka

Wybranie dobrej piżamy dla dziecka pozornie wydaje się zadaniem łatwym. Wystarczy tylko pójść do sklepu, wybrać z maluchem piżamę, której kolor i wzór mu się podoba, a następnie dopasować rozmiar – nic trudnego, prawda? Otóż nie do końca tak jest. Dla komfortu i jakości snu dziecka ważny jest bowiem nie tylko rozmiar piżamy, ale również materiał, z którego jest ona wykonana. Dlaczego najlepszym rozwiązaniem są bawełniane piżamy chłopięce i dziewczęce?

Dlaczego piżamy dla chłopców i dziewczynek powinny być wykonane z bawełny?

W sklepach internetowych i stacjonarnych możemy obecnie znaleźć najróżniejsze piżamy dla chłopców i dziewczynek – od satynowych i lnianych, przez bawełniane i wykonane z wiskozy, aż po poliestrowe. Największą popularnością cieszą się komplety wykonane z bawełny. I, mówiąc całkowicie szczerze, nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ bawełna ma wiele zalet.

Takie piżamy produkowane są z naturalnej i wysokojakościowej bawełny, która ma bardzo cenione w przemyśle odzieżowym cechy. Jest to materiał niezwykle przyjemny w dotyku, niedrapiący i niepodrażniający delikatnej, dziecięcej skóry. Jednocześnie jest wytrzymała, gwarantuje odpowiedni komfort cieplny i – co istotne – pozwala skórze oddychać. Nadmierne pocenie się w nocy nie tylko niekorzystnie wpływa na wygodę snu dziecka, ale dodatkowo może się negatywnie odbić na jego zdrowiu. Wybierając bawełniane piżamy dla dziewczynek i chłopców, zapobiegasz intensywnemu poceniu się malucha w trakcie snu. Taką piżamę bez problemu można stosować o każdej porze roku.

Piżamy chłopięce i dziewczęce – co z innymi materiałami?

Jak na tle zestawów bawełnianych wypadają inne piżamy? Warto mieć świadomość tego, piżama lniana czy wiskozowa również może być odpowiednim wyborem. Piżamy wiskozowe budzą jednak rezerwę u części rodziców, ponieważ są produkowane z włókien syntetycznych, natomiast piżamy lniane są droższe od bawełnianych. W pewnym sensie bawełna góruje nad wymienionymi materiałami, ponieważ jest z jednej strony naturalna, a z drugiej – tania w produkcji, co oczywiście przekłada się na niższą cenę produkowanych z niej ubrań.

W niektórych sklepach można znaleźć również piżamy poliestrowe, jednak są one rozwiązaniem dość ryzykownym. Poliester elektryzuje się i słabo przepuszcza powietrze, więc bardzo niekorzystnie może oddziaływać na skórę dziecka – szczególnie tę podatną na podrażnienia.

Kupujemy piżamy dla dziewczynek i chłopców w Coccodrillo

W gruncie rzeczy nie ma sensu kupowanie piżam poliestrowych czy wiskozowych, ponieważ wygodne bawełniane piżamy dziecięce można kupić praktycznie we wszystkich sklepach z odzieżą dla dzieci, takich jak Coccodrillo.

Co więcej, w sklepie internetowym pl.coccodrillo.eu znajdziesz dwuczęściowe zestawy piżamowe z bawełny w bardzo atrakcyjnych cenach. Piżamy są utrzymane w modnych aktualnie kolorach i wzorach, więc z pewnością znajdziesz tam coś, coś spodoba się Twojemu dziecku!