połóg kobieta dziecko macierzyństwo

Połóg – szczególny czas w życiu kobiety

Czas czytania:1 minut/y, 46 sekund/y

Połóg. Moment kiedy przychodzi na świat nasze dziecko jest bardzo szczególny. Warto zadbać o siebie po ciąży i porodzie i cieszyć się wspólnymi chwilami z maluszkiem. Nie zawsze jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe. Najlepiej na dalszy plan odłożyć czynności, które mogą poczekać lub zastanowić się czy ktoś nie mógłby nas wyręczyć.

Emocje po porodzie

Chwile z maleństwem są cenne, dlatego warto przeżyć połóg świadomie i w trosce o siebie i dziecko. Po powrocie ze szpitala do domu zazwyczaj czujemy pewne podekscytowanie, ale najprawdopodobniej poczujemy również takie emocje jak niepokój czy ogólne rozbicie. To naturalne, dziecko zmienia nasze życie niezależnie od tego czy to nasza pierwsza czy czwarta pociecha.

Mamy, które miały cesarskie cięcie zazwyczaj dochodzą do siebie dłużej. Poród siłami natury to jednak najczęstsze zakończenie ciąży i jeśli nie ma przeciwwskazań to warto rodzić naturalnie. Bardzo ważne jest też karmienie piersią. Na początku może generować to pewien dyskomfort, a nawet ból, ale kiedy nabierzemy już wprawy w przystawianiu malucha do piersi przekonamy się, jak wiele daje to korzyści. Podczas połogu nie należy się przemęczać. Wiele ciekawych treści o tym, jak zadbać o siebie w tym okresie znajdziemy na stronie https://**

Połóg – czas mamy i dziecka

Wiele zależy od organizmu kobiety, ale czas 6 do 8 tygodni po porodzie nazywamy właśnie połogiem. Możemy wtedy spodziewać się wizyty położnej, która odwiedzi nas w domu. Bez krępacji możemy spytać ją o wszystko. To osoba z bardzo bogatym doświadczeniem, więc warto z niego skorzystać. Położna środowiskowa sprawdza też jak rozwija się maluszek, czy prawidłowo przybiera na wadze. Warto zadbać o to, aby czas połogu był spokojny, abyśmy mogły nacieszyć się macierzyństwem.

Noworodek wymaga od nas sporo atencji. To naturalne, że będzie towarzyszyło nam przemęczenie, dlatego to bardzo ważne, aby mieć obok siebie osoby, które pomogą nam uporać się z codziennymi obowiązkami. Po nieprzespanej nocy zazwyczaj potrzebujemy drzemki w ciągu dnia może być dla nas bardzo regenerująca. Cieszmy się więc czasem, który może się już nie powtórzyć i wypoczywajmy zawsze wtedy, kiedy mamy taką możliwość.

Połóg. Link zdjęty 23.12.22, dziękujemy za współpracę
https://***om.pl/

Zobacz też:
> Ciekawostki o torebkach damskich
> Dowcip o dziecku

chleb ciekawostki o chlebie pieczywo historia chleba Poprzedni post 11 niezwykłych ciekawostek o chlebie
miasto Pisz ciekawostki atrakcje zabytki Następny post Pisz na Mazurach – ciekawostki