Postanowienia noworoczne – co zmienić w nowym roku?

postanowienia noworoczne plany marzenia nowy rok ciekawostki

Noworoczne marzenia i plany. Postanowienia noworoczne ciekawostki i fakty. Jak stworzyć plany na nowy rok i jak je zrealizować? O czym pamiętać? Poradnik

Postanowienia noworoczne co to?

1) Według badań, co roku połowa Polaków z końcem roku robi sobie postanowienia noworoczne. To plany związane z tym, co zmienić w swoim życiu lub co nowego zrobić, począwszy od 1 stycznia kolejnego roku aby żyło się lepiej. To wyzwanie, jakie stawiamy sobie samemu.

2) Postanowienia noworoczne, to często zbiór marzeń, o których szybko zapominamy i nie udaje się ich zrealizować. Ale nie przejmuj się. Po 365 dniach znów będzie nowy rok i znów można będzie robić swoje kolejne postanowienia noworoczne!

Najpopularniejsze postanowienia noworoczne

2) Zdecydowanym liderem wśród postanowień noworocznych jest odchudzenie się, lub inaczej: zrzucenie zbędnych kilogramów. Wiele osób marzy o lepszych zarobkach (podwyżce) albo znalezieniu lepszej i równocześnie lepiej płatnej pracy. Także o rzuceniu nałogów (głównie chodzi o palenie papierosów).

Jak zrealizować postanowienia na Nowy Rok?

3) Z psychologicznego punktu widzenia swoje postanowienia noworoczne warto ręcznie spisać na kartce. To już na dobry początek materializuje plany na przyszłość. Czytając je, łatwiej uwierzyć, że mogą być faktycznie zrealizowane w życiu. Już sam fakt, że napisałeś marzenie na kartce – to znak, że już coś zrobiłeś, aby urzeczywistnić to marzenie.

4) Przed sporządzeniem postanowień noworocznych warto podsumować mijający rok. Zastanowić się, co w twoim życiu się nie udało i dlaczego. To pomoże w snuciu planów na przyszły rok.

postanowienia noworoczne plany marzenia nowy rok ciekawostki
Końcówka roku, to najlepszy okres na robienie postanowień noworocznych

5) Planując zmiany w swoim życiu na lepsze, lepiej unikać tych bardzo trudnych do urzeczywistnienia. Lepiej postawić sobie plany takie, które są łatwiejsze do zrealizowania, są w twoim zasięgu.

6) Robiąc plany noworoczne, lepiej nie tworzyć całej litanii. Jeśli masz ich sporo, wybierz 2 lub 3 najważniejsze, a potem skup się na nich i staraj się je zrealizować. Należy też unikać snucia planów bardzo ogólnikowych. Twoje marzenia powinny być konkretne.

7) Postanowienia noworoczne, które spisałaś / spisałeś na kartce, odłóż w miejscu które zapamiętasz i wróć do nich pod koniec roku. Wtedy przekonasz się czy i na ile zostały one zrealizowane. To równocześnie pomoże w snuciu postanowień noworocznych na kolejny rok.

8) Na koniec: aby ze spokojem wejść w nowy rok, jeśli to tylko możliwe – należy oddać wszystkie swoje długi. To pomoże w tym, aby wśród postanowień noworocznych oddanie długu się nie znalazło! Warto skupić się na realizowaniu innych planów.

Najdziwniejsze postanowienia noworoczne

9) Wśród marzeń noworocznych, trafiają się także marzenia zabawne, a nawet dziwaczne. Wiemy o nich dzięki Internetowi. Oto kilka z nich:

– Chciałabym mieć mniej owłosione sutki.
– Nie chcę już naśladować głosu Myszki Miki podczas seksu.
– Chciałabym całować nie tylko mojego psa.
– Nie palić zioła w szkole.
– Chciałbym wysyłać znajomym więcej zdjęć mojej kupy.

O postanowieniach noworocznych: (c) Sadurski.com

Zobacz też:
> Dowcipy Sylwestrowe
> Sennik internetowy
> Dowcipy na różne tematy