Władysław Sikora, Witold Pyrkosz, Jan Nowicki…

Władysław Sikora Partia Dobrego Humoru

Na tej stronie: część informacji na temat działalności Partii Dobrego Humoru w Polsce i na świecie. Na innych podstronach Sadurski.com znajdziesz więcej podobnych informacji.

Władysław Sikora w PDH

Najpopularniejszy artysta kabaretowy Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego Władysław Sikora, otrzymał legitymację PDH

Podczas niedawnego festiwalu kabaretowego Łódka w Łodzi, Władysław Sikora wstąpił do Partii Dobrego Humoru, otrzymując legitymację, co widzimy na zdjęciu powyżej. Otrzymał ją z rąk szefa PDH Szczepana Sadurskiego, który podobnie jak Sikora był jurorem  festiwalu.

Władysław Sikora – autor tekstów satyrycznych, kabareciarz oraz (nie wszyscy o tym wiedzą) rysownik. Z wykształcenia elektrotechnik, życie związał z kabaretem. Najbardziej jest znany z kabaretu Potem i zabawnych filmów tworzonych pod szyldem A’YOY. Obecnie występuje w kabarecie Adin.
2008-11-15

Wysłaliśmy gratulacje dla Obamy

Partia Dobrego Humoru przesłała do Białego Domu gratulacje z powodu przyznania prezydentowi Barackowi Obamie Pokojowej Nagrody Nobla

Komitet Noblowski obradujący w Oslo (Norwegia) ogłosił dziś, że laureatem tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla został prezydent USA Barack Obama. W związku z tym Partia Dobrego Humoru przesłała do Białego Domu gratulacje dla laureata. Nie chcemy się z nikim zakładać, ale jesteśmy pewni, że PDH jest jedną z pierwszych instytucji w Rzeczpospolitej Polskiej, która złożyła gratulacje. Poniżej treść tego pisma, napisanego oczywiście po polsku.

The White House
1600 Pennsylvania Avenue NW
Washington, DC 20500

Congratulations for Mr Barack Obama, President of the United States

Szanowny Panie prezydencie;
Partia Dobrego Humoru składa Panu gratulacje z powodu przyznania Panu tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla.

/ – / Szczepan Sadurski
President of Good Humor Party (Partia Dobrego Humoru)
Warsaw, Poland
2009-10-09

Witold Pyrkosz w PDH

Witold Pyrkosz Partia Dobrego Humoru

Witold Pyrkosz z legitymacją PDH

Znakomity aktor Witold Pyrkosz otrzymał legitymację Partii Dobrego Humoru numer 2198

Witold Pyrkosz, rocznik 1226, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Krakowie (1954). Grał na scenach m.in Teatru Narodowego, Teatru Polskiego, Teatru Rozmaitości, Teatru Komedia w Warszawie. Zagrał w ogromnej liczbie filmów i seriali, wymienimy tylko kilka: Janosik, Czterej pancerni i pies, Stawka większa niż życie, Vabank, Alternatywy 4, Rękopis znaleziony w Saragossie, Sami swoi, Nie ma mocnych, Nie zaznasz spokoju, Kariera Nikodema Dyzmy, Kingsajz. Obecnie, od 2000 r. oglądamy go w telewizyjnym serialu M jak Miłość. Jest też aktorem dubbingowym czyli użycza swego głosu postaciom filmowym. Jest laureatem Telekamery 2005 w kategorii Najlepszy Aktor oraz Złotych Spinek w plebiscycie Telekamery „Tele Tygodnia” 2007 za całokształt pracy artystycznej.
2009-10-05

Partia DH w Jastarni

W doborowym towarzystwie, w Domu Zdrojowym w Jastarni, przyznano dwa kolejne Certyfikaty Partii Dobrego Humoru. Było wesoło!

W sierpniu na półwyspie helskim miało miejsce czwarte „Spotkanie z Helską Balangą”. Wśród atrakcji wieczoru, nie zabrakło akcentu związanego z Partią Dobrego Humoru. Pod nieobecność przewodniczącego partii (Szczepan Sadurski był wtedy jurorem w Turcji), zaszczyt reprezentowania PDH przypadł Krzysztofowi Pasierbiewiczowi. Wręczył on dwa Certyfikaty Przyjaciela Partii Dobrego Humoru. Pierwszy Certyfikat – dla Gminy Jastarnia, za wielopokoleniową gościnę na Półwyspie Helskim legendarnej Grupy, odebrał Burmistrz Jastarni Tyberiusz Narkowicz, który po chwili, w dowcipnej formie wyraził dumę z powodu takiego uhonorowania Jastarni.

Drugi Certyfikat, co nie znaczy mniej ważny – otrzymał Hotel SPA „Dom Zdrojowy”, a odebrany został przez prezesa spółki „INPRO”, Piotra Stefaniaka.

Dyrektorowi hotelu SPA „Dom Zdrojowy” Arkadiuszowi Labuddzie (i nie tylko jemu) wręczono legitymację Partii Dobrego Humoru.
2009-09-09

Jan Nowicki w PDH

Jan Nowicki Partia Dobrego Humoru

Jan Nowicki i Partia Dobrego Humoru

Znakomity aktor Jan Nowicki przyjął z uśmiechem legitymację Partii Dobrego Humoru

Czy trzeba komukolwiek mówić, kim jest Jan Nowicki? Oczywiście, że nie. Ale dla formalności, napiszemy o nim kilka zdań, mniej lub bardziej oficjalnych. Zaczniemy od opublikowanej w książce Krzysztofa Pasierbiewicza „Podaj hasło”, informacji o Nowickim: „w temacie balangi nie miał sobie równych, a nieprzebrane rzesze adoratorek oczekiwały na jego zawadiacki uśmiech w milowych kolejkach”. Dodamy, że Pasierbiewicz który zna Nowickiego od lat, wie, że to osoba o niezwykłym poczuciu humoru, więc nie miał wątpliwości, że ta legitymacja po prostu mu się należy!

Jan Nowicki (ur. 1939 r.) w latach 1958-1960 studiował na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 1964 ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. W tym samym roku zadebiutował w teatrze. Od 1965 występował na scenie Starego Teatru w Krakowie; jest związany z kręgiem twórców Piwnicy pod Baranami. Jest wykładowcą PWST w Krakowie, gdzie w latach 1973-74 był prodziekanem wydziału aktorskiego. Od 2006 roku jest członkiem Rady Programowej Fundacji Centrum Twórczości Narodowej.

Zagrał w dziesiątkach filmów, ale wymienimy tylko kilkanaście tytułów: Popioły (1965), Pan Wołodyjowski (1969), Życie rodzinne (1970), Trzecia część nocy (1971), Anatomia miłości (1972), Sanatorium pod klepsydrą (1973), Noce i dnie (1975), Dyrektorzy (1975), Zaklęty dwór (1976), Zmory (1978), Golem (1979), Z biegiem lat, z biegiem dni (1980), Wielki Szu (1982),  O-Bi, O-Ba. Koniec cywilizacji (1984), Magnat (1986), Pajęczarki (1993), Matki, żony i kochanki (1995), Sztos (1997), Przedwiośnie (2001).
2009-09-08

Certyfikat Dobrego Humoru

Od teraz ty też możesz proponować, komu i za co Partia Dobrego Humoru ma przyznać swój kolejny Certyfikat! Zostań członkiem kapituły tych wyjątkowych Certyfikatów

Nie każdy wie, że Partia Dobrego Humoru przyznaje co jakiś czas Certyfikaty. Mogą je otrzymać osoby prywatne, organizacje, urzędy, firmy – teoretycznie każdy, jeśli tylko na to zasłuży. Te zasługi mogą być różne, szczególnie jeśli związane są z humorem, rozweselaniem i rozrywką.

Dotychczas Certyfikaty Partii Dobrego Humoru otrzymali:

• Hanka Bielicka, Pierwsza Dama Dobrego Humoru
• Jan Pietrzak, Pierwszy Gentelman Dobrego Humoru
• Kabaret Elita (ciekawostka: było to w Vancouver, Kanada)
• Wąchock, który od tego czasu może oficjalnie używać nazwy: Stolica Humoru
• Gmina Jastarnia (na ręce p. burmistrza Tyberiusza Narkowicza) – w wyrazie wdzięczności za gościnę na Półwyspie Helskim wiernych synów osławionej „Grupy”
• Dom Zdrojowy w Jastarni – w wyrazie uznania za kontynuację przedwojennej legendy tego kultowego miejsca oraz wspaniałą gościnę i oprawę dorocznych „Spotkań z Helską Balangą” (na ręce dyr. Arkadiusza Labuddy)

Jak widać, Certyfikaty nie trafiają w przypadkowe ręce, wręcz przeciwnie – są czymś szczególnym. I są honorowe, bo nie wiąże się z nimi nic, co można dotknąć i dzięki czemu można np. pławić się potem w luksusach. Żadne ordery, walizki z pieniędzmi czy stanowiska (pardon, Partia przyznaje stanowiska w swoim rządzie, ale to oddzielny temat).

Obecnie chcemy częściej przyznawać Certyfikaty, co nie znaczy, że będą teraz łatwo dostępne. Zmienia się formuła kwalifikowania kandydatów. Od teraz KAŻDY może zaproponować komu i za co winniśmy przyznać Certyfikat. Każdy wniosek zostanie zbadany, a jeśli na to zasługuje – zakwalifikowany do przyznania kolejnego Certyfikatu.

Wystarczy e-mail z propozycją: komu, za co i dlaczego (a może także: kiedy?). Jeśli osoba proponująca przy okazji chciałaby coś uzyskać – może to szczerze wyznać. Jeśli napiszesz np., że chcesz przyznać Certyfikat gubernatorowi Kalifornii Arnoldowi Schwarzeneggerowi, bo liczysz że przy okazji zaprosi cię na miesiąc do Stanów za friko – napisz! My to zrozumiemy. Bo teraz, jak wiemy, nic nie dzieje się przez przypadek i wszędzie trzeba „znajomości”. A jeśli w dodatku przekonasz nas, że także PDH coś na tym zyska – tym lepiej dla każdego!

Na ten e-mail można wysyłać propozycje, które trafią do skrzynki przewodniczącego Partii.

Przypominamy: te dokumenty są honorowe i właścicieli Certyfikatów do niczego nie zobowiązują, poza dalszym chlubnym reprezentowaniem siebie (i swej instytucji).
2009-09-01

Ewa Wiśniewska w PDH

Ewa Wiśniewska Partia Dobrego Humoru

Ewa Wiśniewska i Partia Dobrego Humoru

Aktorka Ewa Wiśniewska przyjęła legitymację Partii Dobrego Humoru

Kilkanaście dni temu czyli w środku lata 2009 r., na Półwyspie Hel odbyła się uroczystość, o której lada dzień napiszemy w portalu Sadurski.com. Była tam znakomita aktorka Ewa Wiśniewska, która z szerokim uśmiechem na twarzy przyjęła legitymację PDH, co zostało utrwalone na zdjęciu.

W latach 70. w Wiśniewskiej kochała się prawie cała męska część naszego kraju, za sprawą telewizyjnego serialu Doktor Ewa (1970). Jej talent podziwialiśmy także w innych filmach i serialach, m.in.: Stawka większa niż życie (1967-1968), Janosik (1973), Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? (1978), Lata dwudzieste, lata trzydzieste (1983) czy Dolina Issy (1982), Złoto dezerterów (1998). Od kilku lat gra w serialu „Na Wspólnej”.

Grała na scenach warszawskich teatrów: Kwadrat, Ateneum, Ludowego, Nowego. W 1979 została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2000 odcisnęła swoją dłoń na promenadzie gwiazd w czasie V Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Aż wreszcie trafiła do wesołej partii!
2009-08-23

Partia Dobrego Humoru w Turcji

Rysownicy satyryczni z Turcji (i nie tylko) otrzymali w Istambule legitymacje Partii Dobrego Humoru

Przewodniczący Partii Dobrego Humoru Szczepan Sadurski korzystając z tego, że został zaproszony jako juror do Turcji, zabrał ze sobą legitymacje Partii Dobrego Humoru. Szkoda, że tylko dwadzieścia kilka, bo chętnych na otrzymanie było znacznie więcej.

Poniżej lista rysowników, którzy od teraz są członkami Partii Dobrego Humoru.

Rysownicy z Peru i Macedonii:
Omar Zevallos Velarde
Omar Zevallos Velarde – Peru    Delcho Michajlov
Delcho Michajlov – Macedonia

Rysownicy tureccy/ cartoonists from Turkey:
Ahmet Ozturklevent
Ahmet Umit Akkoca
Akdag Saydut
Aziz Yavuzdogan
Aziz Yavuzdogan
Devrim Demiral
Ercan Akyol
Erdogan Bozok
Fahri Eyican
Gurbuz Dogan Eksioglu
Kadir Dogruer
Kamil Masaraci
Kemal Ozyurt
Koksal Ciftci
Metin Peker
Nuray Ciftci
Serdar Gunbilen
Tunguc Yasar
Umit Mufit Dincay
2009-08-16

Wąchock: spotkanie na szczycie

Burmistrza Wąchocka Jarosława Samelę odwiedził w jego gabinecie szef Partii Dobrego Humoru. Dyskutowano na temat rozweselania społeczeństwa

Wąchock stolica humoru Partia Dobrego Humoru

Ten rok dla Rzeczpospolitej Polskiej zaczął się udanie jak nigdy dotąd. Do Wąchocka przybył z Warszawy satyryk Szczepan Sadurski, szef Partii Dobrego Humoru. Odwiedził m.in.  burmistrza mgr Jarosława Samelę, który od dawna nie ukrywa sympatii dla Partii Dobrego Humoru. To w jego gabinecie, w honorowym miejscu wisi certyfikat, który Partia Dobrego Humoru w 2007 roku przyznała Wąchockowi, nadając mu tytuł Stolicy Humoru.

Dyskutowano m.in. na temat planów związanych z Dniami Wąchocka, które w 2009 roku odbędą się po raz dwudziesty. Szef PDH obiecał wsparcie. Teraz pomysły, których nie możemy teraz zdradzić, będą dyskutowane w większym gronie i miejmy nadzieję, że dla Stolicy Humoru i jej mieszkańców będą owocne. Bo Wąchock zasługuje na jeszcze więcej uśmiechu niż uśmiech, który wywołują w całej Polsce słynne dowcipy o Wąchocku.

O tym co ze spotkania wyniknie, będziemy informować w portalu Sadurski.com.
2009-01-04