Kiedy warto skorzystać z pożyczki online?
Czy pożyczka online to produkt dla każdego? Mogłoby się wydawać, że tak – charakteryzuje ją prosty i szybki sposób wnioskowania, minimum formalności oraz wypłata środków nawet w kwadrans. Sprawdź, kiedy warto skorzystać z pożyczki online
Wielu Polaków ma zaciągnięte zobowiązanie zarówno w banku, jak i w innych instytucjach finansowych. Choć zazwyczaj pierwszą myślą jest udanie się do placówki stacjonarnej, nie zawsze istnieje możliwość zaciągnięcia tam kredytu. Jeśli więc klient nie spełnia wymogów formalnych, alternatywą jest pożyczka online. Ta rządzi się swoimi prawami, jednak uzyskanie takiego wsparcia finansowego poprzez Internet jest o wiele prostsze niż jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Maksymalnie uproszczone procedury i ograniczenie formalności do minimum idealnie współgrają z szybkością uzyskania niezbędnych środków finansowych. Kiedy warto postawić właśnie na taki produkt instytucji pozabankowych?
Dlaczego pożyczki online są tak popularne?
Popularność tego typu rozwiązania problemu finansowego jest dostrzegalna przede wszystkim w związku z tym, że w ich przypadku mamy niezwykle uproszczone warunki uzyskania środków. Jest to opcja, którą mogą wybrać wszyscy ci, którzy nie otrzymają kredytu gotówkowego w banku. Instytucje udzielające pożyczki online zazwyczaj udzielają wsparcia finansowego na podobnych zasadach, co banki. Dotyczy to zwłaszcza czasu i kwoty zaciąganego zobowiązania. Jednak instytucje te nie mają obowiązku sprawdzania klienta w BIK, a zatem przyznanie pieniędzy nie jest zależne od tego, czy dotąd spłacaliśmy wszystkie raty w terminie. Zwłaszcza pożyczki online wymagają np. wyłącznie wykonania przelewu weryfikacyjnego, który ma na celu potwierdzenie tożsamości klienta. Co więcej, zamiast wskazywania dokumentów potwierdzających dochody, zwykle wystarczy oświadczenie własne.
Ograniczenie formalności – kosztowna zaleta pożyczki online?
Jak zostało zaznaczone, popularność pożyczki online wynika z faktu, że w przeciwieństwie do produktów bankowych, nie ma konieczności spełnienia pewnych wymogów formalnych. O ile w banku brak umowy o pracę lub niekorzystna historia kredytowania praktycznie z miejsca skreślają potencjalnego kredytobiorcę, o tyle przy pożyczkach w instytucjach pozabankowych nie stanowi to problemu.
Jednocześnie ma to swoje przełożenie np. na RRSO, a co za tym idzie na wysokość miesięcznej raty spłaty zobowiązania. Dla instytucji pozabankowej zwiększenie raty poprzez wyższe oprocentowanie pożyczki, ma stanowić rekompensatę dla potencjalnie większego ryzyka środków pieniężnych. Jeśli chcesz poznać aktualne oferty instytucji pozabankowych, sprawdź aktualny ranking pożyczek online.
Komu i kiedy opłaca się skorzystać z takiej pożyczki?
Co do zasady można uznać, że kredyty online mają niższe oprocentowanie aniżeli pożyczki. Jednocześnie jednak trzeba spełnić większe wymogi formalne, aby je uzyskać. Jeśli zależy nam na jak najszybszym uzyskaniu środków pieniężnych, a jednocześnie mamy negatywną historię w BIK, ratunkiem i opłacalnym rozwiązaniem jest pożyczka online. Opcja ta sprawdzi się również w przypadku osób mających stałe źródło dochodu, które nie jest umową o pracę na czas nieokreślony. O ile banki zazwyczaj odmawiają przyznania kredytu, o tyle pożyczki online w instytucji pozabankowej są przyznawane niezależnie od tego, czy klient ma umowę o pracę, umowę zlecenie, umowę o dzieło czy własną działalność gospodarczą.
Pożyczki online / 1098 / do 27.1.24 / 31.1.24 out