psychologia pokerzysty gra w karty

Psychologia pokerzysty: zrozumienie sposobu myślenia graczy odnoszących sukcesy

Czas czytania:4 minut/y, 8 sekund/y

Załóżmy na początek, że jesteś zawodowym graczem w pokera. Wyobraź sobie, że jesteś najlepszy w swoim fachu. Chcesz się jeszcze bardziej rozwijać, chcesz pozostać w tej dobrej fazie tak długo, jak to możliwe i chcesz osiągnąć maksymalny możliwy pułap, wykorzystując wszystkie możliwości oferowane przez Spin City kod promocyjny

A potem wyobraź sobie siebie w tym gorszym momencie. Jesteś w fazie serii porażek, Twoja skuteczność i od tygodni nie osiągasz dobrych wyników. Twoje saldo notuje ostatnio tylko straty. Nie potrafisz przestać o tym myśleć i o tym, że powinieneś jak najszybciej „coś” wygrać, żeby się „odkuć”. Tak czy inaczej czujesz na sobie presję wygranej, ponieważ nie zdołałeś się wycofać w odpowiednim momencie, a Twoje rezerwy finansowe się wyczerpują.

A teraz pomyśl także o następującym scenariuszu: Twoja pokerowa sytuacja jest stabilna, masz dni porażek i dni chwały, ale wszystko idzie całkiem dobrze.

Różne sytuacje podczas gry w pokera

Na każdy z tych scenariuszy musisz być przygotowany psychicznie. Nie ma sensu cieszyć się z bycia doskonałym przy stole, mając za sobą wieloletnie doświadczenie i mistrzostwo techniczne. Chodzi o to, jak sobie radzisz z porażkami. Wiedza o tym, jak grać, jest bardzo ważna, ale jeśli Twój umysł nie będzie nadążał za Twoimi oczekiwaniami, nie przyniesie Ci to rezultatów w ujęciu długofalowym metę (a wiemy, że poker to sport wymagający systematyczności i sporo czasu!).

Każdy sportowiec uprawiający jakąkolwiek dyscyplinę sportu słyszał o przygotowaniu mentalnym. Większość już rozumie, jak ważne jest przygotowanie psychiczne, aby osiągnąć pożądane wyniki i wysokie wyniki w sporcie. W e-sporcie (sportach elektronicznych) jest to również ważne i ma ogromny wpływ na rozwój gracza. Ponieważ jest to sport zasadniczo mentalny, trudno wyobrazić sobie dobrego pokerzystę bez dobrego przygotowania psychologicznego.

Dlatego właśnie tak ważną rolę odgrywa współpraca sportowca (także pokerzysty) z psychologiem klinicznym i sportowym. To w końcu ich pracą jest pomaganie sportowcom i zawodnikom wszystkich dyscyplin sportowych w osiąganiu ich celów i poprawie wyników poprzez przygotowanie mentalne. Czołowi pokerzyści świata także współpracują z psychologami sportowymi, którzy pomagają im rozwijać umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami losu przy stołach oraz z własnymi ograniczeniami i trudnościami.

Jak pokerzyście może pomóc psychologia sportu?

Psychologia sportu i ćwiczeń polega na naukowym badaniu ludzi i ich zachowań podczas uprawiania sportu i aktywności fizycznej oraz praktycznym zastosowaniu tej wiedzy. Inaczej mówiąc, jest to dziedzina psychologii, która funkcjonuje w sportowym wszechświecie, ale nie tylko wśród zawodowych sportowców. Z pracy psychologa sportu na ogół mogą skorzystać osoby uprawiające aktywność fizyczną. Zrozumienie wpływu czynników psychologicznych na sprawność fizyczną lub motoryczną oraz zrozumienie wpływu uczestnictwa w zajęciach fizycznych na rozwój psychiczny, zdrowie i dobre samopoczucie to korzyści, jakie można znaleźć w pracy tego profesjonalisty.

W tym sensie można pomóc sportowcowi lub ćwiczącemu fizycznie zrozumieć na przykład, w jaki sposób lęk wpływa na jego wyniki lub jaki rodzaj ćwiczeń może pomóc go zmniejszyć. Dlatego psycholog sportu stara się zrozumieć i pomóc każdemu w świecie sportu, aby osiągnąć maksymalne uczestnictwo i wyniki, osobistą satysfakcję i rozwój.

Psychologia sportu a poker

Wróćmy jednak do pokera online. Jeśli uważasz, że ponieważ nie potrzebujesz treningu fizycznego, bo nie rywalizujesz na korcie i nie musisz codziennie wychodzić z domu, aby dokończyć plan treningowy, to nie powinieneś martwić się o utrzymanie dobrego zdrowia fizycznego i psychicznego, popełniasz poważny błąd.

Pomyśl o długich godzinach pracy, które spędzasz w pracy. Niezależnie od tego, jak wygodne jest Twoje krzesło, nadal obciąża ono dolną część pleców i ogranicza przepływ krwi do nóg. Ponadto aktywność fizyczna sprzyja produkcji i uwalnianiu hormonów relaksu i dobrego samopoczucia w organizmie, zmniejszając stres i niepokój. Będziesz wtedy mógł grać bardziej skupiony i skoncentrowany, zwiększając swoją analizę i zdolność podejmowania decyzji przy stołach. Dlatego właśnie uprawianie określonej aktywności fizycznej jest bardzo ważne, aby zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. O czymś takim, jak: właściwa rutyna każdego dnia, zdrowie odżywianie się i odpowiedniej jakości sen nie ma nawet co mówić!

Jeśli jesteś emocjonalnie zdezorientowany, zestresowany, przechylony i zdezorganizowany, trudno będzie ci osiągnąć dobre wyniki. Ich nieobecność powoduje frustrację i myśli, że nie jesteś wystarczająco dobry, że nie umiesz grać i powinieneś przestać. W zdecydowanej większości przypadków te myśli nie są prawdziwe i odnoszą się bardziej do Twojego obecnego stanu psychicznego niż do Twoich kompetencji technicznych jako gracza.

To zupełnie normalne mieć gorsze momenty przy stole do pokera i już wiemy, że prawdopodobnie będzie ich większość. W pokerze jest więcej porażek niż zwycięstw, ale nie zawsze łatwo jest sobie z tym poradzić. Fakt jest taki, że dbanie o swoją psychikę powinno być częścią Twojej codziennej rutyny, a nie tylko wtedy, gdy masz zły okres. Jeśli zwrócisz na to uwagę, możesz ewoluować w obliczu trudności, lepiej przygotowując się na ich pojawienie się. Trudno będzie Ci to zrobić bardziej odpowiednio i asertywnie, kiedy będziesz zestresowany, podekscytowany i nie będziesz w stanie właściwie uzasadnić swoich działań.

Podsumowanie

Dlatego przygotowanie psychiczne lub psychologiczne jest ważne! Psycholog sportu, poprzez techniki i strategie psychoterapeutyczne, może pomóc Ci rozwinąć umiejętności mentalne i behawioralne potrzebne, aby być dobrym zawodnikiem i osiągać cele w pracy i życiu. To praca, która pomoże Ci na dłuższą metę.

prnews / zawsz / psychologia pokerzysty

Grochów Rondo Wiatraczna ciekawostki warszawskie Poprzedni post Warszawa. Rondo Wiatraczna na Grochowie – ciekawostki
masaż Kobido Następny post Masaż Kobido. Japońska tajemnica młodości