Czy istnieje narzędzie do tworzenia słów w grach typu Scrabble?

Scrabblemania scrabble gra słowa

Gry słowne to bardzo popularna forma rozrywki – zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nieco starszych entuzjastów gier. Tego typu rozrywka wymaga jednak bogatego słownictwa i sprawnego oka, aby wychwycić możliwość ułożenia nowych wyrazów. Często tworzenie słów staje się dużo trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Jest jednak na to sposób. Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak działają narzędzia do tworzenia słów w grach typu Scrabble.

Jak tworzyć słowa w grach słownych typu Scrabble?

Tworzenie słów w grach słownych często wymaga dużego zaangażowania umysłu – nie bez powodu mówi się bowiem, że gry słowne pomagają kształtować i rozwijać umysł. Jedną z najpopularniejszych gier słownych są Scrabble, czyli gra planszowa polegająca na układaniu powiązanych ze sobą słów. Do ich ułożenia gracze używają płytek z literami, o różnej wartości. Celem każdego z graczy jest uzyskanie jak największej liczby punktów – mogą robić to zarówno dzięki wykorzystaniu wartości liter, jak i poprzez korzystanie z premiowanych pól, znajdujących się na planszy. Łączna liczba punktów zależy od umiejętności logicznego myślenia, a także od liczby znanych słów, dlatego przed rozgrywką warto zapoznać się z różnymi wyrazami – np. na stronach udostępniających narzędzia, dzięki którym możliwe jest konstruowanie słowa z liter wylosowanych przez gracza. Jeśli natomiast chcesz potrenować przed rozgrywką, i sprawdzić, ile słów uda Ci się ułożyć z wylosowanych płytek, to może przydać Ci się licznik słów, do którego będziesz wpisywać swoje rezultaty.

Tworzenie słów za pomocą narzędzi – czy to możliwe?

Jeśli uwielbiasz grać w Scrabble, ale niekiedy brakuje Ci pomysłów na słowa, to dobrym sposobem na poćwiczenie umiejętności mogą okazać się narzędzia do tworzenia wyrazów w grach słownych. Obecnie w Internecie dostępnych jest wiele tego typu narzędzi, które nie tylko ułatwiają rozgrywkę, ale także pomagają zapoznać się z nowym słownictwem. Możesz skorzystać np. z Wordlist, czyli strony, dzięki której możliwe jest między innymi tworzenie anagramów – czyli wyrazów skonstruowanych na podstawie różnych kombinacji dostępnych liter bazowych. Wystarczy, że wpiszesz posiadany zestaw liter w wyznaczonym miejscu na stronie, wybierzesz długość anagramu, a następnie zaznaczysz, do jakiej gry słownej ma zostać dobrana punktacja. Strona wyszuka i wyświetli wszystkie możliwe warianty słów.

Scrabblemania scrabble gra słowa
Narzędzia do tworzenia słów? Zajrzyj na Scrabblemania

W jaki sposób działają narzędzia do tworzenia słów?

Narzędzia do tworzenia słów działają na zasadzie wyszukiwarki, jednak posiadają także możliwość wyszukiwania anagramów, co znacznie usprawnia działanie. Dzięki możliwości wyszukiwania anagramów strona jest w stanie dopasować wiele słów, o różnej długości, jedynie na podstawie przypadkowego ciągu liter. Większość tego typu narzędzi ma także przypisaną punktację do każdej litery – przy czym punktacja dopasowana jest do konkretnej gry słownej – w taki sposób, aby jak najbardziej usprawnić i uprzyjemnić rozgrywkę. Jeśli uwielbiasz gry słowne, to narzędzia do tworzenia słów z pewnością ci się spodobają. Strona, na którą powinien zajrzeć każdy pasjonata gry w Scrabble, to przede wszystkim Scrabblemania, na której nie tylko znajdziesz wiele wyrazów – posegregowanych alfabetycznie, ale także będziesz mógł skorzystać z możliwości stworzenia wyrazów na podstawie podanych liter – w tym także słów z tak zwanym blankiem. 

zawsz / WhP / Scrabblemania